Strona 12 z 19 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 182

Wątek: Hearts of Iron III - Dyskusje Ogólne

  1. #111
    Stara Gwardia Awatar Grogmir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 609
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    36
    Otrzymał 68 podziękowań w 40 postach

    Re: Hearts of Iron II - Dyskusje Ogólne

    Super, w takim razie rozpocznę od samouczka, a potem custom games, nikomu nie będę oddawał władzy. Trochę już w różne paradoxowe gry się nagrałem, ale raczej te ze starszej generacji - najnowszą, w którą grałem dłużej była EU III. Zobaczymy, jak się jej młodszy brat sprawdzi.

  2. #112
    Salvo
    Gość

    Re: Hearts of Iron II - Dyskusje Ogólne

    Samouczka olej.
    Uczyć należy się w praktyce, na początku na pewno trochę będziesz się gubił (choć z drugiej strony ja nie miałem doświadczenia z HoI3), ale zawsze można zacząć od mniejszego kraju, lub właśnie startu historycznego (choć państwa są tu trochę duże), lub historycznych bitew.

    Ja polecam na dzień dobry Szwecję. Porozwijaj się, zaatakuj Norwegów, potem silniejszą Finlandię. Będziesz się powoli w grę wdrażał, od słabszych, do silniejszych.
    Jak lubisz historyczność to radzę ustawić pod tym kątem wstępne warunki, bo domyślne są trochę na bakier z nhistorią. Radzę też odznaczyć Osi Lwa Morskiego, bo za często im się wtedy udaje i Anglia już w 40 wypada z gry.

  3. #113
    Łowczy
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    162
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Hearts of Iron II - Dyskusje Ogólne

    Graj mocniejszymi krajami w szczególności polecam Rzeszę. Dlaczego? Mają najwięcej leadershipa, silny przemysł. Podbicie Polski, Beneluksu, Skandynawii nie stanowi problemu, z resztą Francji też, problem może być przy ZSRR i desancie na UK. Można spróbować też Włochami, ich front to krótkie odcinki walk, całkowite przeciwieństwo wojny Rzeszy z ZSRR, mają tylko problem z surowcami, a przemysł potężny nie jest. To taka "osiowa Francja". Pozostaje Anglia i USA. Ci ostatni to mają najłatwiej, ale nie przepadam za walkami morskimi. Chyba, że Ty lubisz
    PS. Może przenieść te posty do tematu z HOI3?

  4. #114
    Salvo
    Gość

    Re: Hearts of Iron III - Dyskusje Ogólne

    Przeniesione

    Duże kraje na start są o tyle problematyczne, że są ogromne, ja do dziś nimi do końca nie ogarniam
    Z dużych proponuję Włochy, lub ewentualnie Francję (ale nią długo nie pograsz, choć kiedyś razem ze Szwajcarią, Holandią i Belgią ładną ofensywę Niemcom wyprowadziłęm).
    Z "łatwych" średniaków polecam Turcję, lub Szwecję. Turcja ma samych słabszych sąsiadów (nie licząc Rosji), Szwecja ma słabą Norwegię i równą Finlandię, która na karku ma wojnę zimową. Trudności pojawiają się dopieroprzy wojnie z Rosją, lub ewentualnej inwazji Aliantów, ale spokojnie można sobie z tym dać radę.
    Ofensywa w Birmie utknęła w martwym punkcie przez braki w zaopatrzeniu. W tym czasie Niemcy zaatakowały ZSRR i wbrew mojej woli się przyłączyłem, a ponieważ nie miałem obstawionej granicy to Rosjanie doszli mi do Pekina i zrezygnowałem. Wojska w połowie drogi, reszta bez zaopatrzenia. Teraz spróbuję zagrać Komunitycznymi Chinami, albo Republikańską Hiszpanią, żeby moc walczyć po stronie Kominernu.
    Jak coś się nie udaje to właśnie fajnie
    A dołaczyć od razu nie musiałeś, straciłbyś tylko trochę w relacjach.

  5. #115
    Podczaszy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    504
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 9 podziękowań w 7 postach

    Re: Hearts of Iron III - Dyskusje Ogólne

    Właśnie o to chodzi, że nie miałem wyboru, bo wyskoczyły mi jednocześnie informacje, że Niemcy atakują ZSRR (ograniczona wojna) i że ZSRR wypowiada wojnę mi.

  6. #116
    Łowczy
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    162
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Hearts of Iron III - Dyskusje Ogólne

    Teraz ja mam pytania Lotnictwem atakuje się tylko używając opcji ground attack? Bo nie zauważyłem, by coś to powodowało, a w HoI2 były ataki dezorganizujące i naziemne i to coś dawało, atak na lotniska powoduje zniszczenia wśród lotnictwa wroga? Wogóle tutaj te lotnictwo to jakieś niemrawe, Luftwaffe nie może zapanować nad Francją, nawet mimo tego, że podczas walk mam przewagę, ataki naziemne jak wcześniej napisałem nie pomagają zbytnio. I taka ciekawostka messerschmit kurfurst jest szybszy od me 262.

  7. #117
    Podkomorzy Awatar Pop517
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Watykan
    Postów
    1 897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 15 podziękowań w 14 postach

    Re: Hearts of Iron III - Dyskusje Ogólne

    ataki naziemne mają zniszczyć siłę ludzką armii przeciwnika(co jest mało efektywne jeśli posiada wysoką organizacje)
    dezorganizujące to nie trudno się domyślić
    atak na lotniska powoduje zmniejszenie jego poziomu(przez co samoloty stacjonujące na nim mają mniejszy wzrost organizacji)
    chyba tak to działało ale dawno nie grałem więc mogę się mylić

  8. #118
    Łowczy
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    162
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Hearts of Iron III - Dyskusje Ogólne

    Wiem do czego te ataki służą ale:
    1. Nie widzę ataku dezorganizującego lub inaczej jaka jest jego nazwa po angielsku.
    2. Atak na lotniska no cóż to czekam na potwierdzenie tego co napisał pop, to samo było w HoI2, ale do cholery nie muszę pisać co Luftwaffe zrobiła sowieckim samolotom na lotniskach?

  9. #119
    Podkomorzy Awatar Pop517
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Watykan
    Postów
    1 897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 15 podziękowań w 14 postach

    Re: Hearts of Iron III - Dyskusje Ogólne

    dawno nie grałem w tę grę(jest zbyt skomplikowana dla mego umysłu 8-) ) więc może nie ma

  10. #120
    Stara Gwardia Awatar Grogmir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 609
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    36
    Otrzymał 68 podziękowań w 40 postach

    Re: Hearts of Iron III - Dyskusje Ogólne

    No w sumie ciekawe jak tutaj wyglądają ataki lotnicze, pamiętam że w dwójce przed bitwami używałem dezorganizujących, a potem naziemny na wycofującego się po przegranej bitwie wroga - efekt był druzgoczący.

Strona 12 z 19 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Hearts of Iron IV
    By Ensis in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 165
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:56
  2. Hearts of Iron II - Dyskusje Ogólne
    By Fallen in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 09-05-2016, 20:21
  3. Hearts of Iron III - Partyzantka
    By questorek2 in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-03-2014, 17:50
  4. Hearts of Iron - Własna muzyka
    By Bulbozaur277 in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 10:41
  5. Darkest Hour - Hearts of Iron 2
    By Ensis in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-10-2010, 19:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •