Strona 2 z 19 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 182

Wątek: Hearts of Iron III - Dyskusje Ogólne

  1. #11
    Podstoli Awatar [IG] Misiak
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    367
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Re: Hearts of Iron III

    przyznam że gra przeszła moje najśmielsze oczekiwania:] jest jakiś sposób by ją przedłużyć? kończy się chyba w 48(?)

  2. #12
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    81
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Hearts of Iron III


  3. #13
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Hearts of Iron III

    Ukazał się path 1.2 w wersji PL. Pobrać go można ze strony Cenegi.

  4. #14
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 910
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Hearts of Iron III

    Wiele rzeczy zmienili na dużo lepsze, ale gra mnie odrzuciła. Systemem organizacji jednostek. Wiem, że realistyczny, ale tak mało przejrzysty i tworzący taki burdel, że gra się dla mnie staje męczarnią(bo lubię mieć uporządkowaną armię, a zrobienie tego w tej części doprowadza do szału). Moim zdaniem niezbędne jest dodatkowe okienko/zakładka, gdzie by była rozrysowana organizacja armii i można by wszystko intuicyjnie i graficznie łatwiej powiązać, .
    No i nie zaszkodziłoby odrobinę grafikę poprawić. Nie ona jest w tej grze najważniejsza, ale wiele bym dał za trochę ładniejsze symbole jednostek, a nie same "krzaczki" sztabowe W innych swoich grach Paradox potrafił to robić, więc i tu by sobie poradzili.
    Kto poświęca wolność na rzecz bezpieczeństwa nie zasługuje na żadne z nich. B. Franklin
    Chciałem znaleźć wytłumaczenie dla bytu. Nie potrzebuję żadnego usprawiedliwienia dla bytu, ani żadnego słowa uświęcającego moje istnienie. Ja usprawiedliwiam i uświęcam. Ayn Rand "Hymn"

  5. #15
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Tfu! Na psa urok...
    Postów
    732
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Hearts of Iron III

    Gram Nacjonalistyczną Hiszpanią i mam pytania:
    1. Czy da się w jakichś sposób wypowiedziec wojnę Portugalii :?: :?
    Bo gdy chcę im ją wypowiedziec, to pisze mi że nie mogę jej wypowiedziec z powodu wysokiej nieagresji czy czegoś tam...
    2. Jak długo będzie trwało to przyłączanie do państ Osi :?:

    Wie ktoś?

    Gdy iskra Stworzenia ożywiła członki Swarogowe, ujął dłonią młot i ukuł on Słońce jaśniejące Jego blaskiem, oraz Ziemię pod nim...

  6. #16
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Katowice
    Postów
    454
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Hearts of Iron III

    Gram Nacjonalistyczną Hiszpanią i mam pytania:
    1. Czy da się w jakichś sposób wypowiedziec wojnę Portugalii
    Bo gdy chcę im ją wypowiedziec, to pisze mi że nie mogę jej wypowiedziec z powodu wysokiej nieagresji czy czegoś tam...
    2. Jak długo będzie trwało to przyłączanie do państ Osi

    Wie ktoś?
    ad 1. Portugalia jest dla Nacjonalistycznej Hiszpanii naturalnym sojusznikiem, rządzili tam wtedy nacjonaliści Salazara, więc dbaj o dobre stosunki z nimi, może uda się stworzyć jakis sojusz z nimi. Ja jak gram np III Rzeszą to tworzę Oś z państw które do niej należały oraz z tych które hipotetycznie mogły do niej należeć. Miejsce dla Nacjonalistycznej Hiszpanii i Portugalii zawsze jest i prawie zawsze się zgadzają.

    ad 2. Wydaje mi się że warto jak najdłużej zachować neutralność i przystapić do wojny dopiero jak np III Rzesza będzie rozprawiała się z Francją. Długo nic Ci nie będzie groziło, a III Rzesza z radością przyjmie twoje przystapienie do sojuszu. Pozwoli Ci to dobrze przygotować się do wojny i zyskać na czasie. Jeżeli jendak zależy Ci na jak najszybszym przystapieniu do Osi to najlepszy jest moment po powstaniu satelickiej Słowacji i czesto występującym w grze przystapieniem Wegier do Osi jeszcze przed wrzesniem 1939 roku. Wtedy bez trudu uda Ci się dołączyć do Osi na fali sukcesów dyplomacji niemieckiej w bezkrwawym rozbieraniu krajów. Ma to jednak swoje wady w przypadku wybuchu wojny będziesz zmuszony odrazu zmierzyć się z całą niemal potęgą Francji, która napewno zaatakuje zdecydowanie. Dlatego zalecam przystąpienie w najlepszym dla Ciebie okresie czyli ataku niemieckiego na Francję. Warto zawczasu przygotować się do zajęcia Giblartaru, oraz dojść do porozumienia z Portugalią aby zgodziła się na udostępnienie Azorów jako bazy morskiej i lotniczej to bardzo ważne miejsce z którego można nękać flotę brytyjską zmierzającą na Morze Śródziemne.

  7. #17
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Tfu! Na psa urok...
    Postów
    732
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Hearts of Iron III

    Cytat Zamieszczone przez Pinotchet
    Gram Nacjonalistyczną Hiszpanią i mam pytania:
    1. Czy da się w jakichś sposób wypowiedziec wojnę Portugalii
    Bo gdy chcę im ją wypowiedziec, to pisze mi że nie mogę jej wypowiedziec z powodu wysokiej nieagresji czy czegoś tam...
    2. Jak długo będzie trwało to przyłączanie do państ Osi

    Wie ktoś?
    ad 1. Portugalia jest dla Nacjonalistycznej Hiszpanii naturalnym sojusznikiem, rządzili tam wtedy nacjonaliści Salazara, więc dbaj o dobre stosunki z nimi, może uda się stworzyć jakis sojusz z nimi. Ja jak gram np III Rzeszą to tworzę Oś z państw które do niej należały oraz z tych które hipotetycznie mogły do niej należeć. Miejsce dla Nacjonalistycznej Hiszpanii i Portugalii zawsze jest i prawie zawsze się zgadzają.

    ad 2. Wydaje mi się że warto jak najdłużej zachować neutralność i przystapić do wojny dopiero jak np III Rzesza będzie rozprawiała się z Francją. Długo nic Ci nie będzie groziło, a III Rzesza z radością przyjmie twoje przystapienie do sojuszu. Pozwoli Ci to dobrze przygotować się do wojny i zyskać na czasie. Jeżeli jendak zależy Ci na jak najszybszym przystapieniu do Osi to najlepszy jest moment po powstaniu satelickiej Słowacji i czesto występującym w grze przystapieniem Wegier do Osi jeszcze przed wrzesniem 1939 roku. Wtedy bez trudu uda Ci się dołączyć do Osi na fali sukcesów dyplomacji niemieckiej w bezkrwawym rozbieraniu krajów. Ma to jednak swoje wady w przypadku wybuchu wojny będziesz zmuszony odrazu zmierzyć się z całą niemal potęgą Francji, która napewno zaatakuje zdecydowanie. Dlatego zalecam przystąpienie w najlepszym dla Ciebie okresie czyli ataku niemieckiego na Francję. Warto zawczasu przygotować się do zajęcia Giblartaru, oraz dojść do porozumienia z Portugalią aby zgodziła się na udostępnienie Azorów jako bazy morskiej i lotniczej to bardzo ważne miejsce z którego można nękać flotę brytyjską zmierzającą na Morze Śródziemne.

    A tak ogólnie chodziło mi o 1 punkt, czy da się wypowiedziec od tak poprostu wojnę jakiemuś neutralnemu krajowi?
    A w drógim punkcie to ja już poprosiłem o przyjęcie do Osi, teraz tylko czekam
    Ale dzięki za dobre rady

    Gdy iskra Stworzenia ożywiła członki Swarogowe, ujął dłonią młot i ukuł on Słońce jaśniejące Jego blaskiem, oraz Ziemię pod nim...

  8. #18
    Podczaszy Awatar roman zabawa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    638
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Re: Hearts of Iron III

    Czy jest możliwość wymiany prowincji między sojusznikami tak jak w HoI2? Jakoś nie mogłem znaleźć w panelu dyplomacji.

    No i pytanie czy opłaca się tworzyć samodzielne brygady ciężkich czołgów i dział samobieżnych, żeby dodać je do korpusu czy lepiej umieszczać w ramach dywizji?

  9. #19
    Podkomorzy Awatar Pop517
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Watykan
    Postów
    1 897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 15 podziękowań w 14 postach

    Re: Hearts of Iron III

    mam pytanie ma ktos moze spolszczenie do 1.3?(ble nie rapid) bo jak szukam google to wyskakują tylko linki do rapida (zeby niebyło ze mam pirata kupiłem gre za kilkadziescia zlociszy na jakims targu ale bylo po angielsku)

  10. #20
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Hearts of Iron III

    Mam pytanie czy jest możliwe żeby gra po zainstalowaniu pacha nie chodziła :roll: :?

Strona 2 z 19 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Hearts of Iron IV
    By Ensis in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 165
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 09:56
  2. Hearts of Iron II - Dyskusje Ogólne
    By Fallen in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 09-05-2016, 21:21
  3. Hearts of Iron III - Partyzantka
    By questorek2 in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-03-2014, 18:50
  4. Hearts of Iron - Własna muzyka
    By Bulbozaur277 in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 11:41
  5. Darkest Hour - Hearts of Iron 2
    By Ensis in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-10-2010, 20:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •