Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Oscary 2016

  1. #1
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 421
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Oscary 2016


    Jako, że powstało osobne subforum, a kiedyś była praktyka oscarowych tematów myślę, że dyskusję na ten temat można prowadzić w osobnym wątku.
    Jacy są Wasi faworyci? Obejrzałem póki co 5 filmów z kategorii Najlepszy Film i stawiam z tego grona na Zjawę (raczej postawiłbym, bo wątpliwe aby ten sam reżyser zwyciężył rok z rzędu). Pozostałe przeze mnie obejrzane to: Mad Max, Marsjanin, Most Szpiegów i Big Short.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  2. #2
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 421
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach
    FILM
    "Spotlight"

    AKTOR
    Leonardo DiCaprio - "Zjawa"

    AKTORKA
    Brie Larson - "Pokój"

    AKTOR DRUGOPLANOWY
    Mark Rylance - "Most szpiegów"

    AKTORKA DRUGOPLANOWA
    Alicia Vikander - "Dziewczyna z portretu"

    REŻYSER
    Alejandro G. Inarritu - "Zjawa"

    SCENARIUSZ ADAPTOWANY
    Adam McKay i Charles Randolph - "Big Short"

    SCENARIUSZ ORYGINALNY
    Tom McCarthy, Josh Singer - "Spotlight"

    FILM NIEANGLOJĘZYCZNY
    "Syn Szawła"

    DOKUMENT
    "Amy"

    ANIMACJA
    "W głowie się nie mieści"

    PIOSENKA

    Writing's On The Wall - "Spectre"

    MUZYKA
    Ennio Morricone - "Nienawistna ósemka"

    ZDJĘCIA
    Emmanuel Lubezki - "Zjawa"

    MONTAŻ
    "Mad Max: Na drodze gniewu"

    EFEKTY SPECJALNE
    "Ex Machina"

    DŹWIĘK
    "Mad Max: Na drodze gniewu"

    MONTAŻ DŹWIĘKU
    "Mad Max: Na drodze gniewu"

    SCENOGRAFIA
    "Mad Max: Na drodze gniewu"

    KOSTIUMY
    "Mad Max: Na drodze gniewu"

    CHARAKTERYZACJA
    "Mad Max: Na drodze gniewu"

    FILM KRÓTKOMETRAŻOWY
    "Stutterer"

    KRÓTKOMETRAŻOWY DOKUMENT
    "A Girl In The River: Price of Forgiveness"

    KRÓTKOMETRAŻOWA ANIMACJA
    "Niedźwiedzia opowieść"
    Ostatnio edytowane przez KLAssurbanipal ; 01-03-2016 o 08:58
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  3. #3
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Nic nie mówię, ale Leo Oscara dostać nie powinien :< Zasłużył już wiele razy ale na pewno nie za Zjawę. To w sumie dobitnie pokazuje, że akademia lubi takie filmy... Trudna sytuacja, człowiek podnosi się z kolan, upór i inne banały. Coraz bardziej gardzę tymi Oscarami.

    I jeszcze te żałosne protesty czarnych aktorów XD

  4. #4
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Ja myślę że nie tyle akademia wręczyła Leo Oscara bo lubi takie filmy co po prostu ugięli się pod naciskiem . Natomiast zasłużył zdecydowanie ale bardziej za całokształt kariery,zagrał na wysokim poziomie jak to on ale miał dużo lepsze role(za,które o ironio Oscara nie dostał). Protesty również uważam za żałosne,nie dostali bo po prostu na nie nie zasłużyli,niektórzy chcieli by być nagradzani za kolor skóry,na szczęście to jeszcze nie działa w ten sposób....

  5. Następujących 3 użytkowników podziękowało Il Duce za ten post:


  6. #5
    Stolnik Awatar Piner
    Dołączył
    Oct 2014
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    316
    Otrzymał 124 podziękowań w 97 postach
    Zgadzam się z zdaniami powyższych.Leo powinien dostać Oscara za Titanica, Wilka z Wall Street, i wiele innych świetnych filmów.Ale dobrze że w końcu go dostał.A za co go dostał to tylko świadczy o guście jury.A protesty no cóż nie dla psa kiełbasa.
    Nie Talleyrand,napatrz się pan,nasłuchaj i nawąchaj aż do mdłości.Żeby pertraktować o pokoju,trzeba znać jego cenę.- Napoleon ( film z 2002 roku)

    - Czy to wystarczy?
    - Nie. Ale widok jest wspaniały
    .- (Napoleon 2002) Napoleon obserwujący początek wielkiej szarzy pod Eylau.

  7. #6
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    No ale nie za Titanica! Titanic to moim zdaniem największy niewypał w historii Oscarów. Cały nakład filmu powinien zostać wystrzelony na Marsa.

    Oczywiście rozumiem i zgadzam się, że Leo dostał Oscara bardziej za całokształt. W sumie szkoda bo miał na prawdę masę filmów za które powinien go dostać wcześniej. A tak dostał przy okazji jednego ze słabszych filmów. Wilk..., Django, Wyspa Tajemnic, Infiltracja, Złap mnie jeśli potrafisz za każdy z tych filmów Oscar byłby w 100% zasłużony.

  8. #7
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Di Caprio dostał Oskara za odegraną rolę w "Zjawie" i przez ten pryzmat należy na to patrzeć a nie na ogólną ocenę tegoż filmu.
    "Django,Wyspa tajemnic,Złap mnie jeśli potrafisz",Titanic,Infiltracja"- za te filmy nie mógł dostać żadnego Oskara gdyż nie był za nie nominowany.Z pewnością już zasłużył na złotą statuetkę swoją pierwszą nominacją że o "Krwawym diamencie" nie wspomnę."Wilk..." oraz "Aviator" (w mojej ocenie) gorsze od wcześniej wspomnianych i zdecydowanie od piątej a zarazem zwycięskiej nominacji.

    Co do wyboru najlepszego filmu roku ("Spotlight")to jestem zielony gdyż jego nie oglądałem i z pewnością trzeba będzieto niedługo nadrobić zwłaszcza że już nasze katolickie i prawicowe środowiska zaczynają go promować zapominając że jest to wybór amerykańskich jurorów tak samo adekwatny jak naszych rodzimych w Gdyni.Chociaż oczywiście poziom obydwu imprez jest nieporównywalny.Nie traktujcie wyborów oraz decyzji Akademi jak wyroku sądowego a najlepiej się sami przekonajcie wybierając się do kina lub...wiadomo gdzie .
    Szczerze to po cichu liczyłem na 'Pokój" ale cóż każdy ma swoje gusta które nie zawsze idą w parze z wyrokami wielkich show biznesu.

    Zaś co do popisów Chrisa Rock to tylko ukazują one jak nisko upadła czarna społeczność w USA skoro chwyta się rasizmu jako narzędzia do wywierania presji w celu otrzymania słodyczy ze słoika tylko dlatego że mają na nie ochotę a nie chcą ich otrzymać swoją ciężką pracą.Przykład pewnej czarnoskórej aktorki i jej angażu w filmie o 007 jest jakże wymowny.W NBA pełno jest czarnych i jakoś biali nie krzyczą o przejawach rasizmu
    Natomiast jak kiepskie były jego żarty każdy może się przekonać konfrontując je z humorem Ricky Gervais'a który jest prowadzącym Złotych Globów:





    P.S.Panowie nagroda za całokształ pracy dla Leonarda kiedy dopiero co wskazówkę ma na półmetku.Poczekajmy jeszcze przynajmniej z dwie lub trzy dekady
    .
    Ostatnio edytowane przez Nezahualcoyotl ; 01-03-2016 o 15:50 Powód: kasacja linku


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  9. #8
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Di Caprio dostał Oskara za odegraną rolę w "Zjawie" i przez ten pryzmat należy na to patrzeć a nie na ogólną ocenę tegoż filmu.
    "Django,Wyspa tajemnic,Złap mnie jeśli potrafisz",Titanic,Infiltracja"- za te filmy nie mógł dostać żadnego Oskara gdyż nie był za nie nominowany.Z pewnością już zasłużył na złotą statuetkę swoją pierwszą nominacją że o "Krwawym diamencie" nie wspomnę."Wilk..." oraz "Aviator" (w mojej ocenie) gorsze od wcześniej wspomnianych i zdecydowanie od piątej a zarazem zwycięskiej nominacji.
    No właśnie patrzac przez pryzmat tego co pokazał w Zjawie - dziwię się, że w ogóle dostał nominację. Przecież on tam nic nie pokazał! Zagrał dobrze i tyle. Tyle wystarczy na Oscara? Za tamte nie dostał nominacji - owszem, ale powinien ją dostać i przynajmniej jednego Oscara dostać.

  10. #9
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    We wszystkich poprzednich nominacjach chłopak miał pecha gdyż szedł w szranki z naprawdę mocnymi konkurentami.W tym roku jedynie Eddie Redmayne mógł jemu zagrozić w drodze po Oskara.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  11. #10
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 421
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach
    Dla mnie właśnie gra Leo w Zjawie była świetna i zasługiwała na Oscara. Nie traktuję tego jako Oscar na "odczepnego", czy "za całokształt" (na to drugie za wcześnie w takim młodym wieku).
    Co do samej Zjawy to na tle filmów, które obejrzałem (poza Brooklyn i Room) zasługiwała na Oscara.
    Spotlight wygrał wg mnie za temat na czasie. Sam film wypadł aktorsko świetnie, jednak brakowało mi rozwoju tempa, brak zwrotów akcji i innych zabiegów nadających emocji np. retrospekcje ofiar czy ukazanie stanowiska, zdenerwowania itp. drugiej strony w tym wypadku kleru bostońskiego.
    Mad Max jest świetny, jednak w kategoriach technicznych. Głębszej myśli ten film nie niesie. Wygrał w kategoriach technicznych, które miał na najwyższym poziomie, jednak tego jednego Oscara dźwiękowego mogli dać dla Sicario. Mad Max by wypadł nadal rewelacyjnie z 6 statuetkami.
    Cieszę się z Oscara dla Morricone. Dostał już Oscara za całoksztłt 9 lat temu. Nikt nie sądził, że w wieku 87 nadal będzie tworzył, a tu proszę.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •