Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 150

Wątek: [DLC] Slavic Nations Pack - Culture Pack

  1. #141
    Asuryan
    Gość
    Wandalowie to lud o rodowodzie germańskim, a nie słowiańskim. Co do konnicy - tak, na pewno była bardzo przydatna w krainie porośniętej puszczą

  2. Użytkownicy którzy uznali post Asuryan za przydatny:


  3. #142
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Vader, ja jestem z Podbeskidzia i co Ty za bzdury wypisujesz to głowa mała. Turbosłowianie dotarli i tutaj...

  4. Użytkownicy którzy uznali post Pyrrus89 za przydatny:


  5. #143
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Eeech Lechia od oceanu do oceanu i tylko brakuje do kompletu teorii o kontynuacji słowiańskiego imperium we wnętrzu Ziemi...


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  6. #144
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2016
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Tak, masz rację, te plemiona ktore beda dostepne to tereny podmokłe, nie zwróciłem na to uwagi, więc zostanie piechota Rozumie że jesteś z Podbeskidzia co nie znaczy że poznajesz historie swojego regionu a gazetka parafialna to za mało. Proponuje zacząć interesowac sie lingwistyką i poznac nazwy wiosek podbeskidzia, Żywiecczyzny, z kąd te nazwy, mieszkamy w polsce, to proste, nie trzeba walić mięchem. Skoro jesteś z podbeskidzia to jest Ci z automatu znana kronika Bielskiego https://archive.org/details/kronikapolskama01bielgoog? pewnie nie, ładnie pasuje do niej też Epitafium Bolesława Chrobrego http://www.mediewistyka.pl/Chrobry.pdf. Wandalów sie zalicza do german ale genetycy udawadniają ze dzisiejsi germanie to mieszanka celtycko slowianska wiec wole mowic ze Wandalowie to slowianie albo celtowie.
    wszystkie wykopaliska na terenie obecnie niemieckim, świadczą o słowiańskim osadnictwie. Nazwy rzek i starych miast, pomimo zniekształcenia, mówią językiem Słowian. Mało tego – złote i brązowe figurki odnalezione w Przylwicach – Prilwitz nad Renem, są opisane runami słowiańskimi i w języku Słowian. Jakby tego było mało, to ostatnio, nauka zajmująca się genetyką, za żadne skarby, nie może odnaleźć „germańskich” genów w narodach uznanych za germańskie. Geny obecnych „Germanów” to mieszanina słowiańsko – celtycka. Wandalowie dzielili się na Silingów i Hasdingów, niektórzy badacze zaliczają do nich też plemiona Wiktofalów, Lakringów i Hariów. Archeolog prof. Teresa Dąbrowska z Muzeum Archeologicznego w Warszawie w książce „Początki kultury przeworskiej” dowiodła, że plemiona wandalskie przybyły tutaj na przełomie III i II w. p.n.e. Zamieszkiwali dzisiejszą południową i zachodnią część tego regionu, Kujawy, Dolny Śląsk, Świętokrzyskie i Małopolskę. Założyli swą nekropolię w Prusieku, pierwszą rozpoznaną w polskich Karpatach. W początkowym okresie pobytu na ziemiach współczesnej Polski żyli tu wspólnie z Celtami, którzy jak uważają niektórzy badacze byli bardziej cywilizowani od Wandalów. Tacyt, opisywał on wandalskie plemię Hariów (żyjących najprawdopodobniej na Kujawach) jako demonicznych wojowników, którzy malują tarcze na różne kolory i idą do walki nocą. Największymi wrogami dla Wandali byli przede wszystkim Goci, germańskie plemię, z którymi toczyli wojny i którzy wypchnęli ich z północnej Wielkopolski. Powiedzieć ze Wandalowie to germanie to troszkę za mało, chyba ze masz 12 lat

    Polecam książkę Kossakowskiego "Polskie runy przemówiły" i jej elektroniczna kontynuację na jego stronie. Nazywanie mnie Turbo słowianinem na mnie nie działa, po co to robić? Zostawiam was z tematem czekam na info oo modach. Boli mnie brak dobrej konnicy łuczniczej, po to mój post ;p nikt jednak mojej zachcianki i tak ne spełni

  7. #145
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Wandalowie to Germanie.
    Hunowie nie mają nic wspólnego ze Słowianami.
    Zostawmy już tą Lechię lepiej tam gdzie jest zatopiona Atlantyda.

  8. #146
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2016
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    hahah no dobrze, Ty tu rządzisz

  9. #147
    Pampa
    Gość
    Koniec offtopu.

  10. #148
    Chłop Awatar polonek
    Dołączył
    Dec 2016
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    No właśnie, kiedyś tereny Polski i zresztą okolic to były gęste lasy, bagna i rzeki. Jestem tego samego zdania, że piechota powinna być bardziej zmodyfikowana. @zajac, masz rację

  11. #149
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Odnośnie modów pod grę myślę że to właśnie piechota a nie konnica powinna zostać bardziej urozmaicona.
    W sumie jedyną nacją, która mogłaby otrzymać lepszą konnicę (z punktu widzenia historii) to byliby Antowie, którzy prawdopodobnie mieli tam jakieś związki z Sarmatami - Sklawinowie i Wenedowie, pełna zgoda, powinni skupiać się na piechocie.

    Z dzisiejszej perspektywy boli to, że Słowianie dostają od hord, są słabi i gdy zmienia się klimat porzucają swoje ziemie. Niestety tylko Wenedowie mają jakieś możliwości aby się utrzymać i rozwinąć, co niestety niszczy potencjał Słowian jako wyzwania dla gracza (takich europejskich Sasanidów) w dalszym stadium rozgrywki (bo AI nie potrafi wykorzystać darmowego zasiedlania spustoszonych ziem, a myślę że prócz historycznej ekspansji plemion słowiańskich u kresu antyku, darmowe zasiedlanie było pomyślane aby zaludnić wiejącą pustkami wschodnią część mapy oraz stworzyć przeciwnika, który będzie szarpał nasze imperium po rozbiciu Hunów)

  12. #150
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    To fakt że po eksterminacji hord nomadów pozostałe przy życiu frakcje (chociaż można "wskrzesić" poprzednie) zachowują raczej terytorialną wstrzemięzliwość co wpływa na jakość rozgrywki.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •