Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 58

Wątek: Zasady

  1. #11
    Stolnik
    Dołączył
    Jan 2016
    Postów
    455
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    185
    Otrzymał 130 podziękowań w 78 postach
    Odnosnie regulaminu: przy zalozeniu, ze w pierwszej bitwie gramy nacja mocarna vs mocarna to czy w drugiej bitwie moze dojsc do starcia silna vs silna lub na odwrot? Bo bylo by to bez sensu, a nie jest to jasno okreslone w regulaminie. (Chyba ze nie doczytalem)..

  2. #12
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Cytat Zamieszczone przez rafjar Zobacz posta
    Odnosnie regulaminu: przy zalozeniu, ze w pierwszej bitwie gramy nacja mocarna vs mocarna to czy w drugiej bitwie moze dojsc do starcia silna vs silna lub na odwrot? Bo bylo by to bez sensu, a nie jest to jasno okreslone w regulaminie. (Chyba ze nie doczytalem)..

    Słuszna uwaga. Już zmieniłem:

    W danym meczu gracz może użyć najwyżej 1 raz nacji Silnej/Mocarnej.

  3. Użytkownicy którzy uznali post Pirx za przydatny:


  4. #13
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Otwieramy dyskusję o zasadach bitewnych na Drugi Sezon Lig.

    Na początek propozycje pod dyskusję są następujące:
    1. Max 4 takie same jednostki,
    2. Max 6 jednostek do walki w zwarciu (miecze, topory, sierpy) i połączenie grup nacji Zrównoważonych oraz Silnych w jedną grupę. Grupa Mocarna pozostaje osobno.

  5. #14
    Podkomorzy Awatar Remix
    Dołączył
    Aug 2014
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    1 266
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    108
    Otrzymał 92 podziękowań w 75 postach
    1. Ta zasada i tak osłabi niektóre nacje jeśli chodzi o walkę w zwarciu, ale nie umacnia aż tak konnice jak druga zasada stąd ma decyzja.
    Jedyną przeszkodą w osiągnięciu sukcesu jesteśmy my sami

    Zapraszam osoby które lubią gry strategiczne na mój kanał na yt póki jest tam głównie total war ale również coś innego się będzie pojawiać
    https://www.youtube.com/user/MsRemix1992

  6. #15
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Ja właśnie nie wiem z jednej strony max 4 da powiew świeżości będzie trzeba kombinować ale pozostanie podział na 3 grupy frakcji. We frakcjach zrównoważonych mamy już pewną schematyczność (frakcje kawaleryjskie, hoplickie, mieczowe) a max 4 ją tylko pogłębi gdyż frakcję kawaleryjskie nie będą miały kompletnie piechoty. Przy max 6 szermierzy będzie można połączyć silne i zrównoważone powstaną nowe opcje wyboru frakcji, kontrowania będzie ciekawie ale nie będzie to tak diametralna zmiana jak przy max 4. Dlatego jestem rozdarty liczę że czyjeś argumenty w tej dyskusji mnie przekonają ku którejś stronie.

  7. #16
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Dla mnie max 4 to mus. Trzeba urozmaicić całą rozgrywkę, a nic tak nie zmienia oblicza gry, jak potrzeba dobierania różnych rodzajów jednostek.

    Natomiast podoba mi się koncepcja max 6 jednostek mieczowych i połączenie grup Zrównoważonej i Silnej. Tylko pytanie, czy to nie za duże zmiany.

  8. #17
    Cześnik Awatar Defungor
    Dołączył
    Oct 2012
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    229
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    48
    Otrzymał 33 podziękowań w 21 postach
    Jak będzie max 6jednostek mieczowych to wypisuje się z ligi, zawsze moje armię opieram i będę opierać na piechocie i na siłę nie będę tego zmieniać by tylko lepiej wyglądało na powtórkach a gorzej mi się grało. A co do 4 takich samych jednostek jestem za.

  9. Użytkownicy którzy uznali post Defungor za przydatny:


  10. #18
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Nie, żeby coś, ale zgadzam się z Defungorem, że max 6 mieczy to psuje nieco grę ludziom, którzy właśnie opierają swe armie na piechocie. Nagła zmiana tego niestety może przyczynić się do utraty chęci gry przez graczy w lidze.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  11. #19
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Dlatego właśnie w miarę wcześniej rozpoczynamy dyskusję - i nie w gronie sędziowskim, ale z udziałem wszystkich zainteresowanych.

    Przyznam, że do mnie średnio przemawia argument, że ktoś lubi grać piechotą mieczową i przy max 6 się wycofuje. Moim zdaniem, taktyki powinny ewoluować, bo granie wciąż tego samego jest zwyczajnie nudne. Ja np. dzięki temu sezonowi nauczyłem się rushować, chociaż wcześniej zawsze preferowałem grę łukami. A więc rozwinąłem się jako gracz.

    Natomiast faktem jest, że już zmiana max 4 takie same jednostki, która dla mnie jest kluczowa z punktu widzenia urozmaicenia armii, jest istotna. Więc prawdę pisząc, w Drugim Sezonie skłaniałbym się raczej ku tej zasadzie, niż jeszcze ku dodawania dodatkowo max 6 mieczy. Połączenie grup Zrównoważonej i Silnej brzmi ciekawie, ale jednak powinien być też dany czas na wdrożenie gruntownych zmian. Zasada max 4 takie same jednostki była testowana na jednym Prefekcie, w mojej ocenie, grało się świetnie. Zasada max 6 mieczy nie była nigdy testowana na poważnie.

  12. #20
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Dlatego proponuję, by zasadę max 6 mieczy przetestować na dzisiejszej grze wspólnej o 21:00. Jeśli ludziom po grze na tej zasadzie się ona nie spodoba, to proponuję, by jednak jej nie dawać. Do samej zasady max 4 te same jednostki się nie przyczepiam, gdyż to wg mnie świetny pomysł, choćby ze względu na zniwelowanie liczby zaprzysiężonych lub podobnych elit.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •