Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 58

Wątek: Zasady

  1. #21
    Cześnik Awatar Defungor
    Dołączył
    Oct 2012
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    229
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    48
    Otrzymał 33 podziękowań w 21 postach
    Do mnie natomiast średnio przemawia argument by się doskonalić jako gracz. Jak jesteś dobry w piłkę i jeździsz na turnieje to nagle nie zapisujesz się na turniej szachów by poprawić się jako sportowiec. Czemu chcecie tylko piechotę ograniczać, według mnie 6x strzelców na armię to przesada i powinno być 4x, wtedy też by były inne taktyki itp itd.

  2. Następujących 2 użytkowników podziękowało Defungor za ten post:


  3. #22
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Szczerze to te wszystkie zasady są dla mnie tak niepojęte i niefajne, że szkoda gadać. Każdy powinien grać jak lubi a nie dostosowywać się wiecznie do jakichś zasad tylko po to, żeby ktoś miał łatwiej. Jak dla mnie zabija to całą przyjemność gry.

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  4. #23
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Shay, zasady na multi są akurat po to, by czerpać właśnie przyjemność z gry, a nie np. być ciągle ostrzelanym przez dziesiątki artylerii lub być rozjeżdżanym przez masę zaprzysiężonych. Ustalenie zasad i ewentualne ich zmienianie właśnie tym bardziej zachęca do wspólnego grania. Poza tym pozwala nam też na wykreowanie różnorakich taktyk, składów armii. Po prostu kreatywność

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  5. #24
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Cytat Zamieszczone przez Defungor Zobacz posta
    Do mnie natomiast średnio przemawia argument by się doskonalić jako gracz. Jak jesteś dobry w piłkę i jeździsz na turnieje to nagle nie zapisujesz się na turniej szachów by poprawić się jako sportowiec. Czemu chcecie tylko piechotę ograniczać, według mnie 6x strzelców na armię to przesada i powinno być 4x, wtedy też by były inne taktyki itp itd.
    Średnio trafiony argument z tą piłką nożną. Bardziej pasuje tutaj - jeżeli jesteś na skrzydle i potrafisz robić zwód tylko w lewą stronę, to każdy obrońca będzie wiedział, jak się na Ciebie ustawić. Nauczenie się zwodu w prawą stronę czyni Ciebie pełniejszym i groźniejszym zawodnikiem.

    Ograniczenie max 6 jednostek mieczowych skutkowałoby osłabieniem nacji barbarzyńskich z grupy Silnych i umożliwieniem nawiązania z nimi walki nacjom z grupy Zrównoważonych. Jeżeli ograniczysz np. strzelców, tego efektu nie osiągniemy. Więc to nie jest "wymysł", aczkolwiek - jak pisałem - sam mam pewne wątpliwości odnośnie tej zasady.

  6. Następujących 2 użytkowników podziękowało Pirx za ten post:


  7. #25
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Dlatego mówię. Dziś przetestować tę zasadę - jak graczom się nie spodoba, to pomysł z max 6 mieczy wywalić do kosza. Innego wyjścia nie widzę, samo narzucanie przez siebie zasady takiej po prostu zniechęci graczy. Pax.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  8. #26
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Co to za taktyk, który nie potrafi dostosować się do panującej sytuacji na polu bitwy. Widzisz masę artylerii to zmień plan a nie sztucznie ograniczaj innych przez zakazy. Przypomina mi to płacz Poleja o te rydwany a także serwery w BF3 gdzie zakazane jest granie snajperem. Jestem przeciwnikiem wszelkich zasad.

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  9. #27
    Podkomorzy Awatar Remix
    Dołączył
    Aug 2014
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    1 266
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    108
    Otrzymał 92 podziękowań w 75 postach
    Jak mielibyśmy grać bez zasad na jednostki to jeszcze trzeba by mapy dawać losowe
    Jedyną przeszkodą w osiągnięciu sukcesu jesteśmy my sami

    Zapraszam osoby które lubią gry strategiczne na mój kanał na yt póki jest tam głównie total war ale również coś innego się będzie pojawiać
    https://www.youtube.com/user/MsRemix1992

  10. #28
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Cytat Zamieszczone przez Shay Ruan Zobacz posta
    Co to za taktyk, który nie potrafi dostosować się do panującej sytuacji na polu bitwy. Widzisz masę artylerii to zmień plan a nie sztucznie ograniczaj innych przez zakazy. Przypomina mi to płacz Poleja o te rydwany a także serwery w BF3 gdzie zakazane jest granie snajperem.
    Dlatego grasz w single'a właśnie
    A na poważnie - zasady są po to właśnie, by gra nie była ciągle monotonna. Jak zniesiemy wszelkie zasady to praktycznie każdy mecz to będzie spam artylerii i po bitwie - nawet się nie zbliżysz wystarczająco do wrogiej armii, a już zostanie Ci z połowa wojska, może mniej. Dlatego gram na multiplayer, gdyż każda zmiana w zasadach powoduje, że gra się nie nudzi i co chwila mamy albo zabawne, albo po prostu fajne sytuacje.

    Żeby nie było, nie mam nic przeciw artylerii, nawet mam co do artylerii pewne plany na kiedyś. Jedyny problem to "Jak zrobić, by artyleria wcale nie oznaczała całkowitej porażki drugiej strony?".

    A co do BF3 - no to akurat jest idiotyzm, ale nijak ma się do Total War'ów i trybu multi tutejszego. Z kolei sprawa z rydwanami prosta jest - gdyby zaszarżował na rydwany, wypuszczając oszczepy w stronę rydwanów, bądź rozwalił je strzelcami/kawalerią, to nie miałby powodów do paniki

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  11. #29
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    737
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    225
    Otrzymał 165 podziękowań w 115 postach
    Moim zdaniem, zmniejszenie sily piechoty jest spoko. Wtedy trzeba nadrabiac kav i bedzie widac kto sobie dobrze radzi w romka

  12. #30
    Cześnik Awatar Defungor
    Dołączył
    Oct 2012
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    229
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    48
    Otrzymał 33 podziękowań w 21 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nieznajomy Zobacz posta
    Moim zdaniem, zmniejszenie sily piechoty jest spoko. Wtedy trzeba nadrabiac kav i bedzie widac kto sobie dobrze radzi w romka
    Równie dobrze można powiedzieć o innych formacjach. Zabierzmy kawalerie partii i zobaczymy kto jest dobrym graczem romka - gadanie bez sensu.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •