Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 58

Wątek: Zasady

  1. #41
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    Max 4 takich samych jest ok. Przed ligą byłem pewny że to wygra w głosowaniu więc już zacząłem tak trenować i było ciekawie. Max 6 mieczy jest zbyt radykalne.
    Co do dyskusji o no rules. No ludzie serio? To tak jakby grać w piłkę bez zasad czy w szachy... Nic tak nie wkurzało jak nazwa no rules w nazwie meczu w rome 1. Pół godziny życia zmarnowane zawsze! Przecież tak się nie da grać. 10 artylerii plus 10 falang. Chodź ciekawsze by było 20 zaprzysiężonych. Naprawdę pasjonujące rozgrywki by z tego były
    Mój poprzedni nick to Adrian15o

  2. #42
    Moderatorzy Lokalni Awatar DonVega
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    2
    Otrzymał 57 podziękowań w 45 postach
    Kwestia jest też funduszy. Inaczej zestawisz armie za 10.000 a inaczej za 14.000. Można rozważyć rożne warianty nie tylko limitowe

    Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi.
    Albert Einstein


  3. #43
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    No w sumie nie pamiętam bym w romka na innych funduszach grał. Ale to dlatego że 11700 są optymalne raczej.
    Mój poprzedni nick to Adrian15o

  4. #44
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Jak widzę wypowiedzi w stylu po co zasady...
    Jak się na czymś nie znam to się nie wypowiadam. Ja np. nie znam się na medycynie archeologii malarstwie to się w tych kwestiach nie wypowiadam. Jeżeli ktoś piszę że zasady są niepotrzebne to widać że prawie w ogóle nie gra multiplayer bo nie spotkał się z armią samych ciężkozbrojnych łuczników konnych, albo spamem berserkerów i artylerii w Rome 1. My tu nie robimy symulacji pola bitwy tylko gramy w grę która nie jest idealnym odzwierciedleniem rzeczywistości. Dlatego znajdują tu się takie kombinację które bez ograniczeń są nie do pokonania. Jeżeli uważasz że zasady są niepotrzebne zamilcz bo tylko szkodzisz ponieważ nowi gracze którzy chcą zacząć grę multiplayer przeczytają takie wypowiedzi i zostaną wprowadzeni w błąd "przecież po co zasady, po co oni kombinują"

    Druga kwestia max 6 mieczy wcale nie zmusza do opierania armii na kawalerii. Wręcz przeciwnie. Piechota i tak będzie dominującą siła w Rome 2, balansu jednostek i mechaniki gry nie zmienimy. Po prostu będzie trzeba używać ciężkich włóczników. Wyobrażacie sobie Ardiajów opartych na kawalerii a przecież nie mają żadnych dobrych mieczy? Siłą piechoty frakcji silnych i zrównoważonych zbliży się na tyle że będą mogły te frakcję ze sobą konkurować. Będziesz wciąż mógł opierać armię na piechocie czy kawalerii.

  5. Użytkownicy którzy uznali post Seba Fallus III Wielki za przydatny:


  6. #45
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Pograliśmy sobie trochę dziś na tych zasadach, które proponujesz, Pirx. Szczerze? Wg mnie wcale tak źle się nie prezentują, a jedynie powodują, że musimy rezygnować z przeważającego filara, co powoduje z kolei, że wymusza na nas tworzenie innych składów armii. Przyznam, że całkiem przyjemnie mi się grało, przynajmniej na max 4 tych samych. Z kolei max 6 mieczy powoduje przykładowo przy Galatach (choć nimi nie grałem) zmiany np. w liczbie galackich legionistów i nagich mieczy.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  7. #46
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Ja proponowałem max 6 mieczy przy max 6 tych samych jednostek. Dlatego pisałem że to nie jest tak duża zmiana jeżeli chodzi o dobór frakcji tylko o dobór nacji (frakcje silne połączone ze zrównoważonymi , więcej możliwości kontr na masę hoplitów). Pirx też nie pisał że max 6 meczy i max 4 tych samych.
    Zależy które dadzą powiew świeżości bo już w swojej i innych grze wyczułem schematyczność we frakcjach zrównoważonych.

  8. #47
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Damy jeszcze 1-2 dni na dyskusję, może ktoś jeszcze ma ciekawy pomysł na urozmaicenie/zbalansowanie zasad.

    Następnie uruchomimy sondę, gdzie gracze będą mogli wybrać jedną z proponowanych zmian. Tak jak przed 1 sezonem. Ale na pewno coś zmienimy, bo chodzi o ucieczkę od nudy w grze. Więc drugi sezon musi być zupełnie nową rozgrywką, w porównaniu z pierwszym.

  9. #48
    Podkomorzy Awatar Remix
    Dołączył
    Aug 2014
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    1 266
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    108
    Otrzymał 92 podziękowań w 75 postach
    Gdy grałem Swebami i wziąłem 5x mistrzów miecza +berserk to Ateny nie miały za wesoło
    Jedyną przeszkodą w osiągnięciu sukcesu jesteśmy my sami

    Zapraszam osoby które lubią gry strategiczne na mój kanał na yt póki jest tam głównie total war ale również coś innego się będzie pojawiać
    https://www.youtube.com/user/MsRemix1992

  10. #49
    Cześnik
    Dołączył
    Mar 2016
    Postów
    234
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 34 podziękowań w 22 postach
    Jestem przeciwny wprowadzaniu obu zmian. Zasady z pierwszego sezonu dobrze funkcjonowały.
    Moim zdaniem stracą na tym (zwłaszcza na max 4 takie same jednostki) frakcje zrównoważone, które niekiedy mają tylko po dwa lub nawet jeden typ danej jednostki do wyboru (np. Ardiajowie tylko 2 rodzaje strzelców, z czego jedni to oszczepnicy, którzy nie są żadnym zamiennikiem dla procarzy czy łuczników. Maja też tylko jeden rodzaj kawalerii. I co w takim przypadku zrobić? Całą taktykę zmienić na piechotę i przegrać bo inna frakcja mająca większy wybór strzelców czy konnych najpierw zdziesiątkuje nasze oddziały z dystansu a potem wykończy szarżami po zniszczeniu naszej kawalerii). Wymusi to również branie słabszych włóczni (niekiedy dużo słabszej jak w np. przypadku Kolchidy alternatywą dla hoplitów są włócznicy ze wschodu) we frakcjach zrównoważonych i tym samym bardziej je osłabi.
    Pokażcie mi zróżnicowanie mieczy w Kartaginie. Chyba trzeba będzie tłum brać do ataku, żeby tylko nie złamać zasady max 4 takich samych jednostek.

  11. #50
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Akurat Kartagina bez dlc Hannibal u Bram jest raczej nie grywalna.

    Gorzej np. z takim Pergamonem. Ale możne być śmiesznie. Po każdej zmianie zasad trochę zmienia się "meta" i oto chodzi, by grać czymś innym.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •