Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 138

Wątek: Dyskusja ogólna

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach

    Dyskusja ogólna

    Tutaj piszemy o wszelkich sprawach związanych z Ligami Rome 2.

  2. #2
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Tak informacyjnie - jakby kogoś to szczególnie interesowało - na chwilę obecną turniej ma charakter czystej zabawy, bez nagród.

    Ale jeżeli poziom zapisów osiągnie przyzwoity wynik, postaramy się porozmawiać o upominkach z potencjalnymi sponsorami.

  3. #3
    Podczaszy Awatar Nikczemnik
    Dołączył
    Mar 2016
    Lokalizacja
    Centrum dowodzenia Watykanem
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    280
    Otrzymał 109 podziękowań w 70 postach
    Kiedy mniej więcej wystartuje liga ?

  4. #4
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Są dwa wyjścia - albo 2 kwietnia, jeżeli nie będzie problemów z podziałem na Ligi, albo 4 kwietnia (poniedziałek), żeby był łatwiejszy podział na rundy - 1 tydzień.

  5. #5
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    735
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 15 podziękowań w 10 postach
    Chciałbym żebyście zastanowili nad tym zapisem:
    W danym sezonie gracz może użyć co najwyżej 1 raz nacji Mocarnej
    Wyobraźcie sobie teraz sytuację w której to większość graczy będzie wybierało nacje mocarne na tego samego gracza (przypadkowo albo niekoniecznie), a ten gracz będzie mógł odpowiedzieć na to tylko jeden raz - ponieważ może użyć tylko raz nację mocarną.
    Może i jest to sytuacja czysto hipotetyczna ale nie można wykluczyć, że może tak się wydarzyć. Jeżeli doszło by do takiej sytuacji, to byłoby to trochę niesprawiedliwe.
    Proponuję (po rozmowie min. z Pirxem) zmienić ten zapis do max dwukrotnego użycia nacji mocarnej w sezonie, tym samym przynajmniej zminimalizujemy w jakimś tam stopniu ten problem.

  6. #6
    Podczaszy Awatar Nikczemnik
    Dołączył
    Mar 2016
    Lokalizacja
    Centrum dowodzenia Watykanem
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    280
    Otrzymał 109 podziękowań w 70 postach
    Cytat Zamieszczone przez piterus Zobacz posta
    Chciałbym żebyście zastanowili nad tym zapisem:

    Wyobraźcie sobie teraz sytuację w której to większość graczy będzie wybierało nacje mocarne na tego samego gracza (przypadkowo albo niekoniecznie), a ten gracz będzie mógł odpowiedzieć na to tylko jeden raz - ponieważ może użyć tylko raz nację mocarną.
    Może i jest to sytuacja czysto hipotetyczna ale nie można wykluczyć, że może tak się wydarzyć. Jeżeli doszło by do takiej sytuacji, to byłoby to trochę niesprawiedliwe.
    Proponuję (po rozmowie min. z Pirxem) zmienić ten zapis do max dwukrotnego użycia nacji mocarnej w sezonie, tym samym przynajmniej zminimalizujemy w jakimś tam stopniu ten problem.
    Wg. mnie ,,kompromisem'' do tej sytuacji była by zasada żeby można było wybierać frakcje mocarną max. 2 razy :

    Raz kiedy pierwsi wybieramy frakcję.
    Oraz drugi ( i ostatni ) gdy to my wybieramy frakcję jako gracz drugi.

  7. #7
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Ja jestem za zwiększeniem liczby nacji Mocarnych do wykorzystania do 2, żeby ograniczyć ryzyko wskazane przez Piterusa. Nadal do wykorzystania pozostanie 5 nacji Silnych (w przypadku 8-osobowych lig).

  8. #8
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Pozwolę się wtrącić, nie rozumie dlaczego zwiększenie wykorzystania nacji "mocarnej" do 2 ma pomóc, przecież to będzie to samo co użycie danej nacji jeden raz .... to do Piterusa teraz rozumie że chodzi ci o jakiegoś rodzaju kolesiostwo albo coś podobnego w takim razie zniweluje to tylko wynik tego jednego meczu bo będzie można się "obronić" a skoro liga ma mieć 8 osób to i tak zakładając, że jakoś się tak zdarzy to i tak dany zawodnik będzie miał okazję "przegrać" pozostałe 5 meczy bo zakładam że te dwa razy kiedy może wybrać nację mocarną to wygra. (chyba że chodzi o coś innego i jestem debilem, to proszę o sprostowanie) - problem nadal zostaje

    Zresztą jak dla mnie cały ten punkt z podziałem nacji ma zupełnie inne znaczenie, niż pewnie większość myśli .... moim zdaniem chodzi o to żeby ograniczyć rozgrywki do gry barb vs barb, co można było zauważyć na MP 2v2 kiedy to praktycznie drużyna była zobligowana żeby wybrać na mecz 1 frakcję barbarzyńców bo inaczej miałaby "pod górkę". Więc zwiększanie użycia nacji "silnych,mocarnych" kłoci się z tą ideologią. Bo podnosząc limity znów będziemy mieli cały czas podobne mecze, a fajnie by było zobaczyć jakieś starcia typu Macedonia vs Ateny albo coś takiego. Sam fakt, że trzeba by było użyć "nowych" nacji daje kolejne pole do popisu w sensie wyboru armii i tak dalej, bo teraz większość graczy którzy śledzi MP 2v2 ma podane na tacy rozwiązania ( tutaj jeszcze można się doczepić kwestii 6/4 tych samych jednostek ale to nie ten temat ).

    Z mojej strony tyle jak coś się nie zgadza to proszę o sprostowanie i ewentualne wyjaśnienie pozdrawiam !
    Ostatnio edytowane przez Mist ; 29-03-2016 o 19:27

  9. #9
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    735
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 15 podziękowań w 10 postach
    Pozwolę się wtrącić, nie rozumie dlaczego zwiększenie wykorzystania nacji "mocarnej" do 2 ma pomóc, przecież to będzie to samo co użycie danej nacji jeden raz
    Racja problem pozostaje nadal dlatego napisałem, że to tylko zminimalizowanie tej sytuacji w kontekście tego że pechowy gracz na pewno nie będzie 7 razy odpierał nacje mocarne bo to czysta abstrakcja ale jeżeli dopuszczamy taką ewentualność, to z miejsca tą zasadę bym wyrzucił

    teraz rozumie że chodzi ci o jakiegoś rodzaju kolesiostwo albo coś podobnego
    Słuchaj nie takie rzeczy już widziałem, a w różnych sytuacjach gracze lubią wykorzystywać niejasne zasady, co nie znaczy że tak się akurat stanie. Chodzi mi tylko o to żeby każdy miał równe szanse ale widzę że Ty nie widzisz żadnego problemu, być może nie ma to dla Ciebie znaczenia jaką nacją zagrasz ale ja osobiście nie chciałbym być w sytuacji kiedy będę odpierał wiele razy nację mocarną.

    (chyba że chodzi o coś innego i jestem debilem, to proszę o sprostowanie) - problem nadal zostaje
    Chodzi tylko o równe szanse.

  10. #10
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Cytat Zamieszczone przez piterus Zobacz posta
    Słuchaj nie takie rzeczy już widziałem, a w różnych sytuacjach gracze lubią wykorzystywać niejasne zasady, co nie znaczy że tak się akurat stanie. Chodzi mi tylko o to żeby każdy miał równe szanse ale widzę że Ty nie widzisz żadnego problemu, być może nie ma to dla Ciebie znaczenia jaką nacją zagrasz ale ja osobiście nie chciałbym być w sytuacji kiedy będę odpierał wiele razy nację mocarną.
    problem jest jak słusznie zauważyłeś i ja też go widzę tylko chodzi mi o to, że ciężko jest coś takiego naprawić żeby było "fair" tutaj jedyne co zostaje to zdać się na zdrowy rozsądek uczestników (choć domyślam się, że tutaj jest pies pogrzebany jak wspomniałeś). Sam się zastanawiam jakby to najlepiej zrobić ale póki co nie mam konkretnego rozwiązania o ile jest ;(. Moim zdaniem kombinowanie z limitami zbytnio nic nie daje, tylko niweluje problem. Ale zgadzam się z twoją opinią bo z wypowiedzi wnioskuje, że traktujesz mnie jak opozycje

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •