Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 138

Wątek: Dyskusja ogólna

  1. #21
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Przyznam, że bardzo mi się podoba pomysł Ituriela. A oto dlaczego:

    1. Dla mnie, i myślę że nie jestem tutaj wyjątkiem, gra przeciwko Zaprzysiężonym (która z reguły wiąże się również z grą Zaprzysiężonymi) jest z reguły przykrym obowiązkiem. Ta jednostka po prostu jest zbyt OP, i to niezależnie od przyjętych zasad. Grałem w kilku turniejach, w których próbowano ograniczyć moc Zaprzysiężonych (maks 4 takie same jednostki, maks 6 jednostek mieczowych, maks 10 jednostek piechoty itp.) - za każdym razem nacje Mocarne były w czubie. Zaprzysiężeni byli niwelowani wyłącznie w turniejach typu Unit Ban, gdzie po prostu każdorazowo byli banowani przez przeciwników.. Mnóstwo uroku umyka z tej gry w związku z potęgą tej jednostki, mnóstwo ciekawych kombinacji odbija się od ściany.

    2. Jeżeli wyeliminujemy nacje Mocarne, to tak naprawdę nacje Silne w większości przypadków mogą być spokojnie skontrowane przez nacje Zrównoważone. Problem może być np. z Rzymem czy Galacją, ale one też są do pokonania przez ogarniętego gracza. Tym samym, zwiększa się prawdopodobieństwo zestawień Zrównoważona vs Zrównoważona czy Silna vs Zrównoważona.

    3. Z 4 nacji Mocarnych 3 pochodzą z DLC. Tak więc ich wyeliminowanie na starcie w większym stopniu ograniczy możliwości graczy z DLC (4 nacje), niż graczy bez DLC (1 nacja - Arwernowie).

    Generalnie, jestem bardzo, BARDZO Za.

  2. Użytkownicy którzy uznali post Pirx za przydatny:


  3. #22
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    735
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 15 podziękowań w 10 postach
    Jak dla mnie to totalny bezsens wywalać dane nacje z gry, jeżeli ktoś ma przesyt grania tymi nacjami, to niech nimi nie gra. Tymi frakcjami również trzeba umieć grać, a argument o spamie zaprzysiężonych do mnie nie trafia, wystarczy spojrzeć jak grają najlepsi zawodnicy na świecie używając 1-2 jednostki zaprzysiężonych...

    Użycie raz nacji mocarnej w sezonie to taka tragedia i psucie przyjemności z gry? Naprawdę im dalej idziemy z różnymi pomysłami tym gorzej, jak tak dalej pójdzie to zastanawiam się nad udziałem w lidze.

    Generalnie jestem bardzo przeciw

  4. #23
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Cytat Zamieszczone przez piterus Zobacz posta
    Użycie raz nacji mocarnej w sezonie to taka tragedia i psucie przyjemności z gry?
    Piterus:
    - przy Twojej ostatniej wersji zasady użycia nacji Mocarnych równie dobrze te nacje mogą być używane kilkukrotne w trakcie sezonie, bo można nie lubić Zaprzysiężonych, ale jeżeli ktoś ich weźmie pierwszy - to branie nacji Silnej jest zwyczajnym strzałem sobie w kolano,
    - my nie jesteśmy i nie będziemy nawet blisko tych "najlepszych na świecie". DMP pokazały jak w praktyce wygląda skuteczne użycie nacji Mocarnej na scenie polskiej - 4-5 Zaprzysiężonych i jest okropnie ciężko się przez to przekopać.

    A może po prostu zróbmy limit na Zaprzysiężonych? Maks 2 jednostki np. i nie będzie w ogóle potrzeby robienia osobnej grupy dla nacji Mocarnych, bo .. przestaną takie być.

  5. #24
    Podkomorzy Awatar Remix
    Dołączył
    Aug 2014
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    1 266
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    108
    Otrzymał 92 podziękowań w 75 postach
    Ustawić limit zaprzysiężonych brzmi lepiej niż usuwanie frakcji. Wtedy z mocarnej robi się b.silna z którą można wygrać
    Jedyną przeszkodą w osiągnięciu sukcesu jesteśmy my sami

    Zapraszam osoby które lubią gry strategiczne na mój kanał na yt póki jest tam głównie total war ale również coś innego się będzie pojawiać
    https://www.youtube.com/user/MsRemix1992

  6. #25
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Cytat Zamieszczone przez piterus Zobacz posta
    Może i jest tak się zastanawiam i może wprowadzić zapis tego typu, że gracz może wybrać nację mocarną tylko raz w sezonie ale w przypadku wyboru nacji mocarnej przez oponenta, gracz może odpowiedzieć również nacją mocarną.

    To by załatwiało cały problem...
    Według mnie najlepszy pomysł.
    Wprowadzenie limitu zaprzysiężonych wiąże się z wprowadzeniem limitu na innych szermierzy 1000+ a to niesamowicie osłabi Swebów, Getów więc nie kombinował bym.

  7. #26
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    Również popieram pomysł piterusa^^
    Mój poprzedni nick to Adrian15o

  8. #27
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    To dajmy jeszcze dzień na przedyskutowanie tej kwestii - na ten moment "zasada Piterusa" wygrywa w dyskusji.

    Dodałbym co najwyżej:

    Gracz może wybrać nację Mocarną tylko raz w sezonie, ale w przypadku wyboru przez przeciwnika (jako pierwszego) nacji Mocarnej, gracz może odpowiedzieć również nacją Mocarną (której do tej pory nie wykorzystał).

    Co dawałoby 1 nację do wykorzystania jako pierwszy i 3 nacje do wykorzystania jako kontry. Potem gracz nie mógłby już na nowo wykorzystywać Mocarnych. Umówmy się, trzeba by mieć poważnego "niefarta", żeby ktoś trafił na 1-wszą Mocarną w więcej niż 3 meczach.

  9. #28
    Podczaszy Awatar Nikczemnik
    Dołączył
    Mar 2016
    Lokalizacja
    Centrum dowodzenia Watykanem
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    280
    Otrzymał 109 podziękowań w 70 postach
    Tak to dobra zasada jednak trzeba by było dodać że gracze bez dlc mogą użyć kilka razy tej samej frakcji ( tzn. arwenów ) bo inaczej gracze bez dlc będą mieli mniejsze szanse w turnieju .

  10. #29
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Ech, słuszna uwaga. I jednocześnie kolejne komplikowanie zasady. Ale niestety niezbędne, jeżeli zamierzamy ją wprowadzić.

  11. #30
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    735
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 15 podziękowań w 10 postach
    Ja bym zostawił tę zasadę w pierwotnym zapisie, a naprawdę nie widzę zbyt wielu argumentów przeciwko.
    Jedyny jaki widzę, to sytuacja w której to pechowy zawodnik będzie musiał np. kilka razy odeprzeć nacje mocarne i tym samym mamy kilka meczów z użyciem nacji mocarnych.
    Jednakże to jest również zaletą, bo daje równe szanse zawodnikom, Pirx nie chciałbyś np. grać 4 razy na Tylis nacjami silnymi prawda? nie ujmując nikomu umiejętności, to po prostu ciężko gra się na takie nacje i tyle.
    Być może nie będzie dochodzić do takich sytuacji i mamy nadal do użycia 1 nację mocarną podczas wyboru.

    Eliminacja nacji się nie sprawdzi, bo co jak pechowy gracz będzie musiał 6 razy odpowiedzieć nacją mocarną? Wiem nie możliwe ale nie możemy wykluczyć...

    Co do pomysłu ograniczenia zaprzysiężonych, to jak najbardziej za np. do 2 jednostek.
    Limity przede wszystkim wprowadzamy wówczas kiedy jakieś jednostki są nad wyraz mocne, a tu mamy ku temu powody.

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •