Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Czym zastąpić Total War'a?

  1. #1
    Zbanowany
    Dołączył
    Mar 2016
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Czym zastąpić Total War'a?

    Oddzielam temat związany z serią Total War od Warhammera. Arroyo.
    Jak zawsze ładna grafika, ewentualnie animacje, kilka ciekawych pomysłów, ale koniec końców nietrafionych, ze względu na głupie AI. Silnik gry nie przystosowany do walk w zwarciu (kiedy oni go zmienią? Mielą go od Empire). I brak wsparcia dla modów. Gra będzie stanowiła wyzwanie tylko dla ameb umysłowych. Jeszcze te walki trwające 5 minut....

    Proszę powstrzymać się od takich słów jak "ameby umysłowe". Arr.
    Ostatnio edytowane przez Arroyo ; 25-03-2016 o 11:31

  2. #2
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    Może spokojniej - Te same posty są przy każdym nowym total war ale koniec końców^^ dalej gramy w tą serię. Czemu? Bo jak klikniemy start w menu to jakoś ciężko się oderwać mimo głupiego AI. Jak gram sobie w Rome 2 to dalej potrafi zaskoczyć. :/
    Mój poprzedni nick to Adrian15o

  3. Użytkownicy którzy uznali post Andrij Marszałek za przydatny:


  4. #3
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Gramy dalej bo konkurencji brak. A na bezrybiu i rak ryba.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  5. Następujących 2 użytkowników podziękowało Ituriel32 za ten post:


  6. #4
    Podczaszy Awatar Memnon[pl]
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Myślenice
    Postów
    618
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 85 podziękowań w 52 postach
    Cytat Zamieszczone przez Andrij Marszałek Zobacz posta
    Może spokojniej - Te same posty są przy każdym nowym total war ale koniec końców^^ dalej gramy w tą serię. Czemu? Bo jak klikniemy start w menu to jakoś ciężko się oderwać mimo głupiego AI. Jak gram sobie w Rome 2 to dalej potrafi zaskoczyć. :/
    Raczej dlatego dalej gramy poniewaz nie istnieje zadna inna alternatywa dla serii TW.Nie ma zupelnie niczego podobnego,niestety nie ma zadnej konkurencji.Dlatego CA moze sobie pozwolic na klamanie,lenistwo i niedbalstwo-i zdecydowanie to robi...
    Wydaje mi sie iz AI na mapie z kazdym nowym tytulem jest coraz glupsze a gra latwiejsza i bardziej uboga pod wzgledem zarzadzania i detali.
    Kiedy życie Cię nie pieści,podnieś głowę w górę i zaciśnij pięści

  7. #5
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Cytat Zamieszczone przez Memnon[pl] Zobacz posta
    Raczej dlatego dalej gramy poniewaz nie istnieje zadna inna alternatywa dla serii TW.Nie ma zupelnie niczego podobnego,niestety nie ma zadnej konkurencji.Dlatego CA moze sobie pozwolic na klamanie,lenistwo i niedbalstwo-i zdecydowanie to robi...
    Wydaje mi sie iz AI na mapie z kazdym nowym tytulem jest coraz glupsze a gra latwiejsza.
    Owszem, ale można sobie darować takie słowa "Gra będzie stanowiła wyzwanie tylko dla ameb umysłowych.", prawda? Fakt faktem, CA co kolejną część ułatwia gry. Tak samo jak z Assassin's Creed - co część to AI głupsze.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  8. #6
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    To nie do końca jest tak że łatwiejsze. Po prostu przez tyle lat, daliśmy radę się go nauczyć. A nowe sztuczki z nowych części są zaskoczeniem na jedną może dwie partie.

    Bo ja mam wrażenie że jest to samo si od empire.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  9. #7
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2014
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 29 podziękowań w 23 postach
    Cytat Zamieszczone przez Andrij Marszałek Zobacz posta
    Może spokojniej - Te same posty są przy każdym nowym total war ale koniec końców^^ dalej gramy w tą serię. Czemu? Bo jak klikniemy start w menu to jakoś ciężko się oderwać mimo głupiego AI. Jak gram sobie w Rome 2 to dalej potrafi zaskoczyć. :/
    U mnie na steamie:

    Rome2: 102 minut (grę mam od roku).
    Attilla i AoC: 40 godzin (niestety dwa razy zasnąłem przed kompem i często minimalizuje grę bez wyłączania stąd wartość trochę zawyżona).
    Shogun II: 120 godzin
    Napoleon Total War: 200 godzin.

    Ultimate General: Gettysburg: 100 godzin (biorąc pod uwagę wielkość gry to sporo).
    Theatre of War: Kursk 2: 80 godzin (przy czym wciąż pogrywam).
    Scourge of War: Waterloo: 50 godzin (przy czym wciąż pogrywam).

    Zresztą jak mam ochotę na antyczną bitwę to gram z kolegą w to: http://www.rebel.pl/product.php/1,72...e-Edition.html - na papierowej planszy.
    Albo to w większej grupie: http://www.rebel.pl/product.php/1,72...d-of-Rome.html

    Wciąga bardziej niż coraz nudniejsze gry TW.

    Przy czym fun z gry w nowe TW jest mały. To wszystko już było. Są małe i duże innowacje, ale największe bolączki serii pozostają niezmienne i coraz bardziej zniechęcają do gry. Właściwie to ile razy można w grach robić to samo?

    Warhammer jest w tej sytuacji nadzieją, bo dojdzie wiele interesujących rzeczy, w tym klimatyczny świat - mam nadzieję, że uda mi się w końcu czerpać przyjemność z gry w Total War.
    "********* ***** ********** ******, *************" - Zbigniew Stonoga (cenzura na prośbę moderacji )

  10. #8
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jan z Czarnolasu Zobacz posta
    U mnie na steamie:

    Rome2: 102 minut (grę mam od roku).
    Attilla i AoC: 40 godzin (niestety dwa razy zasnąłem przed kompem i często minimalizuje grę bez wyłączania stąd wartość trochę zawyżona).
    Shogun II: 120 godzin
    Napoleon Total War: 200 godzin.

    Ultimate General: Gettysburg: 100 godzin (biorąc pod uwagę wielkość gry to sporo).
    Theatre of War: Kursk 2: 80 godzin (przy czym wciąż pogrywam).
    Scourge of War: Waterloo: 50 godzin (przy czym wciąż pogrywam).

    Zresztą jak mam ochotę na antyczną bitwę to gram z kolegą w to: http://www.rebel.pl/product.php/1,72...e-Edition.html - na papierowej planszy.
    Albo to w większej grupie: http://www.rebel.pl/product.php/1,72...d-of-Rome.html

    Wciąga bardziej niż coraz nudniejsze gry TW.

    Przy czym fun z gry w nowe TW jest mały. To wszystko już było. Są małe i duże innowacje, ale największe bolączki serii pozostają niezmienne i coraz bardziej zniechęcają do gry. Właściwie to ile razy można w grach robić to samo?

    Warhammer jest w tej sytuacji nadzieją, bo dojdzie wiele interesujących rzeczy, w tym klimatyczny świat - mam nadzieję, że uda mi się w końcu czerpać przyjemność z gry w Total War.
    Powiem jeszcze raz - mów za siebie, nie za innych. Ja w Rome II bardzo lubię grać - zerknij na ilość godzin nabitych w Rome II przeze mnie. Wracając do tematu - mam nadzieję (choć złudną), że naprawią AI.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  11. #9
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Ja mam coś pona 1000 godzin w roma2, Empire 350 a tak naprawdę to 600.

    A z kumplem zanim się wyprowadził graliśmy w:
    http://www.rebel.pl/category.php/1,1...wazja-LCG.html
    i
    http://www.rebel.pl/product.php/1,72...al-Barkas.html

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  12. #10
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    Wciąga to wciąga. Ja mam mało nabitych godzin bo zwyczajnie nie chcę mi się grać ale jak już zagram to troszkę pogram. Oprócz tego jak nie pasuje AI to zapraszamy na multi. No ale na multi jak przyjdą to zbiorą baty i wrócą do głupiego AI. I potem na forum hejty. I tak w kółko - Jak to nie ma konkurencji jak są CK i EU itd. Jest trochę strategii na rynku tyle że TW jest najciekawszy na pierwszy rzut oka ze względu na fajną wizualizację bitew. Janie - nie gramy cały czas w to samo... - jak ci się podstawki znudziły to w mody pograj. Tak ciężko? Wszystko CA musi pod nos podstawiać...
    Mój poprzedni nick to Adrian15o

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •