Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: Czym zastąpić Total War'a?

  1. #11
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Cytat Zamieszczone przez Andrij Marszałek Zobacz posta
    Wciąga to wciąga. Ja mam mało nabitych godzin bo zwyczajnie nie chcę mi się grać ale jak już zagram to troszkę pogram. Oprócz tego jak nie pasuje AI to zapraszamy na multi. No ale na multi jak przyjdą to zbiorą baty i wrócą do głupiego AI. I potem na forum hejty. I tak w kółko
    Ewentualnie kampanię łeb w łeb z innym graczem, najlepiej w miarę ogarniętym, z którym gra przeciwko sobie będzie "zbalansowana", ale wiadomo... czas trzeba mieć

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  2. #12
    Zbanowany
    Dołączył
    Mar 2016
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Andrij Marszałek Zobacz posta
    Może spokojniej - Te same posty są przy każdym nowym total war ale koniec końców^^ dalej gramy w tą serię. Czemu? Bo jak klikniemy start w menu to jakoś ciężko się oderwać mimo głupiego AI. Jak gram sobie w Rome 2 to dalej potrafi zaskoczyć. :/
    Bardzo mnie to cieszy, że AI potrafi Cię zaskoczyć w przeciwieństwie do mnie. Ja gram w tę serię, ale już tylko w Rome i Medieval II, bo one mają normalną mechanikę gry, bez wydziwiania, plus mody, które potrafią ogromnie zmienić grę, podczas gdy na nowszych odsłonach, jest problem z dodaniem prowincji. Zaś w tej o modach to w ogóle będziesz mógł sobie prawdopodobnie pomarzyć. Oczywiście nadal nie jest to rarytas, ale więcej nie oczekuję. Nowsze odsłony idą w dół i nie widać, by miały kiedyś się zatrzymać. W tej firmie tylko graficy i marketingowcy odwalają robotę. Moich pieniędzy od pewnego czasu nie widzą i nie zobaczą. Nadal chce mi się płakać, gdy widzę, jak olbrzym wbija w środek oddziału mieczników imperialnych, wszyscy stoją i czekają, aż jednemu z nich załączy się animacja.

  3. #13
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    Mechanika w TW nigdy nie była mocną stroną i nowsze części pod tym względem wcale nie poszły w dół. Ba - poszły w górę.(poza strzelcami w Rome 2/Attila. Nie będę wymieniał przykładów bo jest ich za dużo. Sam dalej gram głównie w starsze części bo w nowsze gram tylko na multi/kampanie online i tam dopiero jest ciekawie. Kampania single po prostu wydaję się mało atrakcyjna porównując ją do obok wymienionych trybów. Wpadki i błędy AI nie są aż tak widoczne. Nie przesadzajmy. Nie oczekuję że komputer będzie grał tak jak gracz. Nie przesadzajmy
    Mój poprzedni nick to Adrian15o

  4. Użytkownicy którzy uznali post Andrij Marszałek za przydatny:


  5. #14
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Cytat Zamieszczone przez Andrij Marszałek Zobacz posta
    Wpadki i błędy AI nie są aż tak widoczne. Nie przesadzajmy. Nie oczekuję że komputer będzie grał tak jak gracz. Nie przesadzajmy
    Dokładnie. To tak, jakby wymagać, by Dark Souls 1 i 2 było banalne, a trójka jeszcze prostsza.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  6. #15
    Zbanowany
    Dołączył
    Mar 2016
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    AI w modach do Medievala II czy nawet na czystych wersjach Medieval I czy Shogun I jest lepsze. Szarża kawalerii w MII czy Rome pokazuje swoją moc, czuć, że się wjechało we wrogą jednostkę, czuć jakąś fizykę, której w nowszych odsłonach nie ma. Nowsze odsłony to tylko iluzja zmian i ładna grafika coby gawedź biła brawo. Niestety widzę, że fani/klienci przyjmują to na klatę, a potem kupują nowe odsłony wraz z DLC. Nie ma co się potem dziwić, że brakuje sensownych zmian.

    Nie wiem, może ja tylko jestem zrzędą i mi nic nie pasuje. Jednak jestem też klientem i mam swoje zdanie nt. danego produktu. W tym wypadku - dla mnie wybrakowanego. Niedoszłym klientem.

  7. #16
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    W Medieval 2 czuć szarżę kawaleri. W nowszych odsłonach jest trochę inaczej i zgodzę się że gorzej. W rome 1 szarże kawalerii były co najmniej dziwne. Ciężko było zadać sensowne straty po szarży. Całe szczęście miały ogromny wpływ na morale i to je ratowało. Ogólnie mechanika starszych i nowszych części ma swoje wady i nie wywyższał bym jednych odsłon nad drugie. Pawulon ja też jestem przeciwnikiem DLC i wycinania zawartości z gry by potem ją osobno sprzedać ale czy tylko CA tak robi? Trzeba iść z duchem czasu. (niestety). Lub grać w mody
    Mój poprzedni nick to Adrian15o

  8. #17
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Tylko ja lubię wszystkie części poza ETW, Rome 1 i NTW? Poważnie. W Rome II akurat fizyka jest dobra, jeśli nie doliczymy głupiego obracania strzelców jak liniówek w ETW/NTW i ogólnie gra mi się przyjemnie - poza tym od Rome II dalej do Attyli lubię multi, a single'a bez gry z kumplem nie ma sensu grać po prostu.
    Możesz mieć swoje zdanie, ale szanuj też graczy, którzy to kupują, a nie próbuj ich obrażać jak kilka postów temu "amebami umysłowymi" - kultury trochę. Pozdrawiam.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  9. #18
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    Żeby nie było ale ja lubię wszystkie części. Po prostu jeśli chodzi o single to przyjemniej mi się gra w mody do medka niż kampanie w Rome 2 - Tyle w temacie.
    Mój poprzedni nick to Adrian15o

  10. #19
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2014
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 29 podziękowań w 23 postach
    Cytat Zamieszczone przez Andrij Marszałek Zobacz posta
    Wciąga to wciąga. Ja mam mało nabitych godzin bo zwyczajnie nie chcę mi się grać ale jak już zagram to troszkę pogram. Oprócz tego jak nie pasuje AI to zapraszamy na multi. No ale na multi jak przyjdą to zbiorą baty i wrócą do głupiego AI. I potem na forum hejty. I tak w kółko - Jak to nie ma konkurencji jak są CK i EU itd. Jest trochę strategii na rynku tyle że TW jest najciekawszy na pierwszy rzut oka ze względu na fajną wizualizację bitew. Janie - nie gramy cały czas w to samo... - jak ci się podstawki znudziły to w mody pograj. Tak ciężko? Wszystko CA musi pod nos podstawiać...
    Prosiłbym o wstrzymanie się z ocenami, co do tego w jaki sposób gram.

    W NTW większość z 200 godzin gry to rozgrywki w multi - z czego na waniliowej wersji rozegrana zdecydowana mniejszość. W multi głównie TROM2, Darth Mod, a w singlu Darthmod dla funu z rozgrywania bitew na 40 unitów. W sytuacji gdy ma się po 10 baterii artylerii strzelających naraz albo szarżuje się 10 oddziałami jazdy na raz naprawdę czuć epickość starcia i... jest przyjemnie.

    Generalnie średnio mnie bawi samotne ślęczenie przed kompem w grze multi, stąd jak już gram to się z kimś umawiam na rozgrywkę u niego lub u sobie na chacie i gramy w jednym miejscu popijając browce. Najwięcej funu jest w sumie gdy się umawiam z 4+ znajomymi na MTW z modami (Third Age albo jakieś historyczne mody) na lanie. Mnóstwo frajdy jest w prowadzenia takich bitewek. Kilka razy udało się zebrać niezłą ekipę na takie posiadówy.

    Jednak osobiście mam tak, ze najbardziej lubię bitwy kampanijne, bo są ciekawsze z tego względu, że ich stawką jest sytuacja strategiczna, trzeba walczyć tym co się ma pod ręką, bez wyboru optymalnego składu, no i bitwy są często asymetryczne, co też jest ciekawe np. celem staje się nie tyle zwyciestwo, co zadanie możliwie wysokich strat. A tu siłą rzeczy trudno jest znaleźć kogoś kto miałby regularnie czas i ochotę na grę w tych samych godzinach co ja. Z tego względu AI też jest ważne, bo pozwala zagrać wtedy gdy mamy na to ochotę, przez dowolną ilość czasu - czy to będzie 30 minut, czy 5 godzin. I fajnie byłoby gdyby gra z AI sprawiała jakąś satysfakcję, a ostatnio nie sprawia. Ja mam tak, ze jeśli nie pali mi się pod dupskiem i nie muszę myśleć co zrobić, aby je uratować to rozgrywka szybko mnie zaczyna nudzić.

    Większy fun mam np. z Ultimate General: Gettysburg, bo tutaj, aby wygrać konfederatami na najwyższym poziomie trudności bez żadnych loadingów trzeba się napocić i jest niezła strategiczna rozkmina. Poziom złożoności gry czy grafika naprawdę nie są najważniejszymi czynnikami.

    Jedyne silne strony serii Total War to idea połączenia wątku strategicznego i taktycznego oraz kwestie wizualne - te ostatnie nie są jednak tak istotne z uwagi na fakt, ze w praktyce i tak rzadko kiedy jest okazja, aby przybliżyć kamerę i obserwować walkę. Ogólnie te gry nie urywają już dupska tak jak kiedyś.

    Jeśli chodzi o Warhammera to już mam kumpla, którego namówiłem na preordera i jesteśmy umówieni, że będziemy rozgrywać kampanię Imperium vs Chaos - przez neta albo na posiadówach u niego na chacie. I tak zamierzam w to przeważnie grać. No, ale przyznam szczerze, ze cieszyłbym się gdyby gierka pozwalała także na satysfakcjonującą rozgrywkę w singlu. Choć na to mam coraz mniejsze nadzieje.

    Właściwie Warhammer TW istnieje dla mnie tylko z tego względu, ze grywałem swego czasu w battla, w rpga praktycznie od 3 klasy podstawówki, w Dark Omena - i bardzo lubię klimat tego uniwersum, który urywa dupę. I tylko ze względu na realia nowej odsłony ta seria dla mnie nadal istnieje. Jeśli chodzi o historyczne klimaty to ewentualne nowe odsłony mnie ani nie grzeją ani nie ziębią.

    Jeśli mam ochotę na bitwę w realiach historycznych online to mam od tego MTW II i NTW 2 z całą masą modów i kilku ziomków, z którymi grywam. Nie potrzebuje do tego nowych historycznych części.

    Proszę uważać na słownictwo. Upomnienie słowne.

    Ostatnio edytowane przez Arroyo ; 25-03-2016 o 07:55
    "********* ***** ********** ******, *************" - Zbigniew Stonoga (cenzura na prośbę moderacji )

  11. #20
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    No to widzę że gramy mniej więcej tak samo. Nic Ci nie poradzę że TW ostatnio próbuje iść w stronę multi co widać przy Arenie itp a kampania ma być przyjemna a nie trudna. TW historyczne będą wychodzić bo są ludzie którzy na nie czekają
    Tak btw to jest parę trudnych kampanii w TW. Np; Zachodni Rzym w BI na vh/vh.
    Mój poprzedni nick to Adrian15o

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •