Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: Czym zastąpić Total War'a?

  1. #21
    Wojski Awatar bebecho
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    73
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 24 podziękowań w 17 postach
    Total Wary wcale nie próbują iść w stronę multi. Jest wręcz odwrotnie. Kampanie są łatwiejsze, grafika ładniejsza, bitwy efektowne, a nie przemyślane, Ai głupie - wszystko dlatego, że seria stara się wyjść z hardkorowej niszy wypłynąć na szerokie wody i sprzedawać się w milionowych nakładach. Gra ma być dostępna dla zachodnich zjadaczy chleba czyli łatwa, ładna i nie specjalnie frustrująca. Widać to szczególnie po Warhamerze. Gra raczej stawia na efektowność i w niektórych aspektach zdaje się spłycać rozgrywkę. Multi leży i kwiczy. Od czasu Shoguna 2 zrobiona krok w tył. Komponent multi z Shoguna wymagał jedynie dopieszczenia w kolejnych odsłonach. Zbudował całą bazę graczy, która została z grą nie ze względu na kampanię a dla Avatara i mapy podboju. I co zrobiło CA, poszło na łatwiznę wykastrowało multi wstawiając rozwiązania sprzed 10 lat bo podobno tak chcieli gracze. Liczy się tylko kampania i temu są podporządkowane kolejne odsłony. Multi jest dla hardkorowców, a to się nie sprzedaje, przynajmniej do takich wniosków doszło CA. Arena to taki odprysk, eksperyment, wcale nie wiadomo do kogo skierowany, co widać po średnim zainteresowaniu betą. Projekt do odratowania, ale może też umrzeć śmiercią naturalną i nigdy nie ujrzeć światła dziennego.

  2. Następujących 2 użytkowników podziękowało bebecho za ten post:


  3. #22
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    To upraszczanie widać w każdej części. Ostatnio sobie uzmysłowiłem że w Rome2 i chyba Attyli (właściwie to od empire) nie ma już problemów z przeludnieniem. Nie żebym tęsknił do tego problemu, ale zawsze to jedna płaszczyzna mniej o którą trzeba było dbać. Eh armie pełne chłopów.

    Jak było napisane kampania ma być ładna, bitwy efektowne z dużą liczbą fajerwerków. A do tego jak najmniej stresująca.
    Jeśli zostawią miejsce dla modów mogących dać hardkorowym graczom więcej zabawy, to będzie dobrze.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  4. #23
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    Słusznie. Napisałem że kampanie mają być po prostu przyjemniejsze a nie trudne. Choć dla wyjadaczy jedno równa się zwykle drugiemu i tu tkwi problem. A niespecjalny sukces Areny nie oznacza że seria nie chcę tu skręcić w multi. Po prostu im nie wyszło. Ale może zakończmy już tą dyskusję bo się trochę off-top robi.
    Mój poprzedni nick to Adrian15o

  5. #24
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Bo nudno jest, nowych informacji z młotka brak, a dziś jest ostatnia szansa przed świętami.

    Dawkowanie informacji przez CA/Sagę jest dla mnie niewystarczające, ale ja jestem z tych co lubią wiedzieć.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  6. #25
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2014
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 29 podziękowań w 23 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ituriel32 Zobacz posta
    To upraszczanie widać w każdej części. Ostatnio sobie uzmysłowiłem że w Rome2 i chyba Attyli (właściwie to od empire) nie ma już problemów z przeludnieniem. Nie żebym tęsknił do tego problemu, ale zawsze to jedna płaszczyzna mniej o którą trzeba było dbać. Eh armie pełne chłopów.

    Jak było napisane kampania ma być ładna, bitwy efektowne z dużą liczbą fajerwerków. A do tego jak najmniej stresująca.
    Jeśli zostawią miejsce dla modów mogących dać hardkorowym graczom więcej zabawy, to będzie dobrze.
    Pamiętam odwrotne problemy. W RTW1 na modzie Total Realism na vh/vh tymi pastuchami (Numidią) na południe od Kartaginy tylko czekałem aż mi populacja podskoczy o kolejne 200 osób powyżej minimum, aby mieć możliwość rekrutacji kolejnego regimentu. Generalnie czasem rozgrywka polegała na unikaniu bitew za wszelką cenę, aby nie wykrwawić unitów w momencie braku możliwości rekrutacji kolejnych. To była fajna kampania. Ale po tym, jak w koncu udało się podbić Kartaginę, stała się nudna

    Cytat Zamieszczone przez Andrij Marszałek Zobacz posta
    Słusznie. Napisałem że kampanie mają być po prostu przyjemniejsze a nie trudne. Choć dla wyjadaczy jedno równa się zwykle drugiemu i tu tkwi problem. A niespecjalny sukces Areny nie oznacza że seria nie chcę tu skręcić w multi. Po prostu im nie wyszło. Ale może zakończmy już tą dyskusję bo się trochę off-top robi.
    Dlatego jako gracze powinniśmy wspierać alternatywne projekty takie jak Ultimate General: Gettysburg, Scourge of War: Waterloo, jakieś taktyczne gry z okresu II Wojny Światowej w rodzaju Theatre of War czy nowej odsłony Close Combat, która ma mieć niby premierę w tym roku.
    "********* ***** ********** ******, *************" - Zbigniew Stonoga (cenzura na prośbę moderacji )

  7. #26
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Ejej jakie pastuchy? Numidia to najfajniejsza nacja dla mnie w Rome1. Jej brak w grywalnych w Rome2 jest dla mnie ciosem w samo serce.
    Przeludnienie to był problem średniej i później rozgrywki. Ja pamiętam jak rozpaczliwie broniłem się w Lepcis? przed Egiptem i wytraciłem 3 albo 4 tysiące obywateli miejskich. Czy rozwijanie Siwy pod populacje.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  8. #27
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    Janie ale wiesz że to co piszesz to może na łatwym/normalnym/trudnym jest tylko. Jak grasz z kimś i obaj gracie trudnymi frakcjami to chodzi o to by wygrać z komputerem który ma zwyczajnie przewaga we wszystkim oprócz inteligencji prowadzącego - Trzeba tak grać by wygrać a AI w bitwach to już inna sprawa gdy komputer ma zwykle przewagę w wojsku. O twoim zarządzeniu co do wspierania innych tytułów nie wspomnę bo zwyczajnie nie mam siły dyskutować z takim podejściem do sprawy. Koniec off-topu.
    Mój poprzedni nick to Adrian15o

  9. #28
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Mnie interesuje głównie mechanika kampanii, a bitwy dużo mniej.
    Do tego kocham starożytność, choć nie przeszkadza mi średniowiecze lub fantasy.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  10. #29
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Ktoś tu mówił, że tylko w starszych TW można był dodawać prowincje. Błąd, błąd, błąd. Modowalny pod tym względem jest również Shogun 2. W małym stopniu możliwe jest to też w Empire choć polega to na zastąpieniu niegrywalnych rejonów mapy prowincjami. Ktoś mówił o populacjach miast. Całkiem w sumie niedawno ukazał się mod do Rome 2 dodający taki czynnik jak populacja, który wpływa na rekrutacje wojsk i wiele innych aspektów gry. Nowe TW też mają swoje świetne mody i można się przy nich świetnie bawić choć przyznam szczerze, że chciałbym ujrzeć gre z mapą kampanii paradoxu oraz bitwami takimi jak w Ultmate General Gettysburg, nawet pod względem graficznym.

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  11. #30
    Zbanowany
    Dołączył
    Mar 2016
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Napisałem, że jest problem z dodaniem prowincji, ładnie go w poście opisałeś. Zaś mapa kampanii Paradoxu i bitwy z Gettysburga czy innej podobnej gry, to najlepszy i najbardziej sensowny pomysł. Co więcej zamiast Paradoxu można dać grę na wzór Supreme Ruler, ale to byłby jednak za duży hardkor dla każuali. Jednak nadal nowsze odsłony są mniej modowalne od poprzedników, zbyt wiele rzeczy jest hardcoded - wystarczy spojrzeć na mapę moda ze Śródziemia na Attylę Ew. dodanie prowincji do Rome 2 może zostanie wynalezione za jakieś 3 lata jak się komuś poszczęści.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •