Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: Gra Macedonią

  1. #31
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2013
    Postów
    26
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Macedonią

    Na początku nie jest łatwo z każdej strony atakują ale potem jak już mamy ciężką jazdę i królewskich pikinierów można robić rzez.

  2. #32
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2013
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Macedonią

    Witam, pozwolę sobie też coś dorzucić do dyskusji Właśnie 2 raz gram Macedonią. Właściwie jedyną słabą stroną Macedonii jest podatność jednostek (zwłaszcza tych z niższych poziomów) na ostrzał. Greckie jednostki wypadają pod tym względem znacznie lepiej.

    Poza tym Królewscy Pikinierzy nie są aż tak mocni, jak to się niektórym wydaje. Wystarczy sprawdzić w descr_unit - to jest praktycznie ta sama jednostka co Srebrne Tarcze. Różnica polega na tym, że Królewscy mają wyższą wartość tarczy (5), Srebrne mają 2. No i Srebrne Tarcze trochę wolniej męczą się w ciepłych krajach Ogólnie Królewscy Pikinierzy są trochę lepsi, ale tylko trochę.

    Dla porównania greccy Armoured Hoplites mają o 1 niższy atak podstawowy (atak mieczem taki sam), natomiast prawie dwa razy lepszy pancerz (11 do 6)! Czyli na korzyść Królewskich Pikinierów przemawia jedynie stosowanie saris. Ale nawet gdyby się okazało, że w bezpośredniej walce Królewscy Pikinierzy są lepsi niż Ciężcy Hoplici (chyba tak to jest przetłumaczone w polskiej wersji), to z taktycznego punktu widzenia i tak wolę hoplitów, są mniej podatni na ataki z dystansu, czyli w walce z legionistami też będą lepsi. Do tego koszty: 640, 210, a Królewscy: 740, 360, dwie tury.

    Spartanie to zupełnie inna liga. Ktoś niżej napisał, że mają niski pancerz więc są podatni na atak kawalerii. W tej grze to nie tak działa Spartanie mają niski pancerz (3), ale za to wysoką zdolność obrony (9) i tarczę (5). Królewscy Pikinierzy mają 6, 6, 5, czyli w walce z kawalerią mają dokładnie identyczną obronę co Spartanie Natomiast Spartanie mają o 3 niższą obronę przy atakach dystansowych, ale biorąc pod uwagę ich 2 punkty życia, to i tak zginie ich mniej niż Królewskich.
    Co do przejścia do walki na mieczy, to Spartanie mają atak mieczem 12, czyli wyższy niż Królewscy piką Cóż, nie okłamujmy się, w tej grze, odwrotnie niż to było w rzeczywistości, falanga grecka jest o wiele lepsza niż falanga macedońska.

    Za to kawalerię Macedonia ma w grze świetną. Lekkozbrojni Lansjerzy są naprawdę nieźli mimo prawie zerowej obrony, dobry atak i szarża. Jazda Grecka wypada przy nich bardzo słabo. A Hetajrowie, to wiadomo, pewnie najlepsza jazda w grze. Powolni Katafrakci nie mają startu Właściwie większość bitew wygrywałem konnicą, nawet zastanawiałem się, czy nie zrezygnować z falangi i brać tylko konnicę, ale jednak przy zbyt dużej ilości oddziałów ciężko się manewruje.

  3. #33
    Podczaszy Awatar Kobrax
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    622
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 57 podziękowań w 38 postach

    Re: Gra Macedonią

    Gram sobie na Dm Macedonią i mam ochotę się rozpłakać. Wszystko jest fajnie(na moim sejwie z gry Scypionami nie ma Macedonii bo ją grecy z trakami zniszczyli) ale po jednej z bitew gra mi się krzaczy ciągle. Spróbuję rozegrać po raz trzeci bitwę i nie plądrować wioski albo zapisać grę. Jeżeli ktoś chce grać w podstawkę(czy ktoś oprócz mnie gra w Rome ?) bez modów to niech pobierze DarthModa. Wtedy ta gra jest taka jaka powinna być bez większych rewolucji.


  4. #34
    Kierowca bombowca Awatar McAbra
    Dołączył
    May 2012
    Lokalizacja
    Wild East
    Postów
    2 620
    Tournaments Joined
    5
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    118
    Otrzymał 106 podziękowań w 70 postach

    Re: Gra Macedonią

    Grają w Rome, grają.
    Zaskoczę Cię, ale mi Darthmod nie przypadł do gustu. Ale mi w ogóle nie podchodzą mody, które starają się ulepszać podstawkę, wolę 'overhaule'

  5. #35
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 841
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach

    Re: Gra Macedonią

    Gramy, gramy . Może w tej chwili w dwójkę, ale po ochłonięciu wraca się do dobrego

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  6. #36
    Podczaszy Awatar Kobrax
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    622
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 57 podziękowań w 38 postach

    Re: Gra Macedonią

    Ja się nie mogę doczekać aż kupię lapka i będę mógł sobie kupić Rome 2 i pograć w niego. Ale na razie pykam w Rome 1. Problem rozwiązałem tym, że się wycofałem znowu zacząłem oblegać, a jak mnie zaatakowali to zostawiłem im 200 ludzi i się nic nie popsuło. W tej chwili znudziło mi się bronienie przed Dacją i armią z obrony do ataku przeszedłem. Tracja już nic poważnego nie ma chyba i mała armia ruszyła dobić konającego. Oblegam Grekom Kretę i Rodos. A armia, która zajęła te nieszczęsne miasto Tracji z nowym generałem ruszyła na wybrzeże odbierać Brutusom to co należy się Macedonii. Uzupełnienia czekają też już w Atenach na powrót armii z Krety (Rodos zajmuje Przywódca frakcji z najemnikami) by udać się z nią na Sycylię. Do Azji mniejszej na razie się nie pcham.


  7. #37
    Szambelan Awatar Kot
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    3 071
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    13
    Otrzymał 15 podziękowań w 10 postach

    Re: Gra Macedonią

    Do Azji to szczerze to nie ma sensu się pchać. Ogromne prowincję z jednym miastem na upartego możesz tam lecieć ale troche bieganie tam i zajmowanie zajmi.

  8. #38
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 841
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach

    Re: Gra Macedonią

    Ach z łezką w oku wspominam to uganianie się za ostatnimi łucznikami konnymi na mapie w co drugiej bitwie na wschodzie . Od tego czasu ZAWSZE stosuje ogranicznik czasu bitwy

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. Gra Macedonią
    By szwajcar in forum Jak grać (porady odnośnie frakcji)
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 24-11-2014, 17:25
  2. Przywrócone ces. Aleksandra (Grecja-Macedonia)
    By Krzywousty in forum Rome KO II
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-08-2013, 13:16
  3. Alexandryjska Macedonia w zwykłym Rome.
    By Aracz in forum Rome, Barbarian Invasion, Alexander
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-02-2013, 20:48
  4. Macedonia
    By seba225 in forum Rome KO I
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 12:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •