Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Gra Walią

  1. #1
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    74
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach

    Gra Walią

    Jak wiadomo lepsze jest wrogiem dobrego i po zmianach na stronie serwisu próżno szukać tam czegokolwiek poza newsami. Niestety przepadły też gdzieś poradniki odnośnie gry różnymi frakcjami. Rozpoczynam właśnie kampanię Walią i chętnie posłuchałbym porad doświadczonych kolegów jak prowadzić tę frakcję.

  2. #2
    Szambelan
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 396
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Walią

    No więc kampania Walią jest moim zdaniem najłatwiejsza, bo od początku mamy silną armię . Po pierwsze powinieneś zawrzeć sojusz ze Szkocją i Irlandią, oba kraje prowadzą wojny z Angolami . Potem jedną silną armią zaatakować Anglię, jednocześnie szkoląc nowe jednostki i budując porty, rynki i drogi . Potem przejmij południową część Wysp Brytyjskich . Gdy będziesz miał już tereny Anglii zdobyte, zadbaj o gospodarkę, która przyniesie Ci duże zyski . Potem zapakuj armię na flotę i dobij Angoli w Irlandii . Następnie wymuś wojnę Irlandczykom czyt. właź na ich terytoria wysyłaj szpiegów itp, wtedy stracisz mniej reputacji jeśli w ogóle . Po zdobycie Irlandii oraz Anglii i Walii ( bo Walia to nasze początkowe tereny ) pomóż o ile jeszcze Szkoci się z nimi nie rozprawili, właśnie chłopcom w spódniczkach . Następnie wszystko zależy od Ciebie co zrobisz . Możesz wywołać Szkocji wojnę bo teraz nawet Imperium Rzymskie, byłoby dla Ciebie niczym . Posiadasz ogromną ilość kasy oraz wojsko, dużo wojska . Robisz co chcesz

  3. #3
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Walią

    To jeden ze sposobów gry nimi. Drugi jest taki ,ze mozesz pograc historycznie.

  4. #4
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    74
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach

    Re: Gra Walią

    Dzięki. Hmm... A jak to jest z tą rebelią baronów? Może warto poczekać z wojną aż wybuchnie? Wybucha zawsze i w tym samym czasie?

  5. #5
    Szambelan
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 396
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Walią

    Ja tam już nie pamiętam kiedy ona powstaje Ale po co chcesz czekać, skoro na starcie masz pięć razy lepszą armię niż Angole, a potem poczekasz i się zdziwisz jak Anglicy będą potegą militarną. Kiedyś tak miałem jak rozwijałem głównie gospodarkę kraju itp . No chyba, że wolisz właśnie wolne podboje i trudność na końcu to możesz tak zrobić

  6. #6
    Podkomorzy Awatar Pop517
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Watykan
    Postów
    1 897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 15 podziękowań w 14 postach

    Re: Gra Walią

    Cytat Zamieszczone przez righeira
    Dzięki. Hmm... A jak to jest z tą rebelią baronów? Może warto poczekać z wojną aż wybuchnie? Wybucha zawsze i w tym samym czasie?
    mnie wybucha między 15 a 25 turą nie pamiętam dokładnie

  7. #7
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Tfu! Na psa urok...
    Postów
    732
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Walią

    Wybucha w tedy kiedy Kilka miast Angielskich staje się rebelią

    Gdy iskra Stworzenia ożywiła członki Swarogowe, ujął dłonią młot i ukuł on Słońce jaśniejące Jego blaskiem, oraz Ziemię pod nim...

  8. #8
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    74
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach

    Re: Gra Walią

    Mamy 24 turę i rebelii nie widać. I chyba już nie będzie widać, bo za radą kolegów nie czekałem z wojną i na spółkę ze Szkotami (gram online z koleżanką) podbiłem już z połowę Anglii, więc pewnie komp odpowiedzialny za tę frakcję ma teraz inne priorytety niż bunt baronów.

  9. #9
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    111
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Walią

    Grając Walią trzeba uważać na grabieże wikingów(Norwegia),gdyż niedaleko niej znajduję się ich stolica - Wyspa Man.Sam nawet doświadczyłem grając Irlandią najazdu właśnie z tej wyspy,a Walia też znajduje się w ich zasięgu.

  10. #10
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Wielkopolska
    Postów
    644
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Walią

    Według mnie Walia jest idealną nacją do obrony, bo nie dosyć że mamy na starcie forty na granicy to jeszcze są w miejscu przepraw

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •