Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 47

Wątek: Książki o świecie Warhammer Fantasy i Warhammer 40.000

  1. #31
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Heh, ja z tego cyklu zatrzymałem się póki co na Zabójcy Demonów, głównie z nadmiaru czytanych aktualnie książek z WFB i 40.000 - z drugiego uniwersum nadchodzą w końcu dwie kolejne książki mojego ulubionego cyklu.

    EDIT: Zabójcę Wampirów mimo wszystko polecam każdemu, kto chce się dowiedzieć czegoś więcej o Mannfredzie.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  2. #32
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    I tak, jak niedawno o Herezji Horusa pisałem, tak teraz potwierdzam tamten post. 30 maja premiera obu tych książek:


    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  3. #33
    Łowczy
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    162
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 32 podziękowań w 23 postach
    Zabójca Trolli to bardzo wciągające i lekkie czytadło, jedyne co mnie na ten moment ubodło- chociaż nie wiem czy to dobre określenie- to nie sam brak mapy w książce- bo mapkę takową znalazłem na internecie- http://www.gitzmansgallery.com/shdmotwow-full.html
    ale nieścisłości geograficzne, bo przecież autor odwzorowywał świat, nie zaś go tworzył, w opowiadaniu "znamię Slaanesha" bohaterowie lądują w miejscowości Fredericksburg... Tyle, że takiej miejscowości nie ma- dalej w tekście jest mowa o niedalekiej górze i przełęczy czarnego ognia- to już pozwala na lokalizację miejsca akcji, jest dobrze udokumentowany blackfire pass
    Dalej następnym opowiadaniu ciemność i krew przenosimy się do wioski Kleinsdorf, która również nie istnieje Na szczęście dalej akcja toczy się już we Flensburgu.

  4. #34
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Cytat Zamieszczone przez radoslawzal Zobacz posta
    Zabójca Trolli to bardzo wciągające i lekkie czytadło, jedyne co mnie na ten moment ubodło- chociaż nie wiem czy to dobre określenie- to nie sam brak mapy w książce- bo mapkę takową znalazłem na internecie- http://www.gitzmansgallery.com/shdmotwow-full.html
    ale nieścisłości geograficzne, bo przecież autor odwzorowywał świat, nie zaś go tworzył, w opowiadaniu "znamię Slaanesha" bohaterowie lądują w miejscowości Fredericksburg... Tyle, że takiej miejscowości nie ma- dalej w tekście jest mowa o niedalekiej górze i przełęczy czarnego ognia- to już pozwala na lokalizację miejsca akcji, jest dobrze udokumentowany blackfire pass
    Dalej następnym opowiadaniu ciemność i krew przenosimy się do wioski Kleinsdorf, która również nie istnieje Na szczęście dalej akcja toczy się już we Flensburgu.
    1. Fredericksburg o ile pamiętam to masz na myśli wioskę w terenach Księstw Granicznych? Jeśli tak to Cię oświecę tym, że to jedna z ulotnych wiosek tj. jest, a po chwili znika jak spora jej ilość w Księstwach Granicznych, najechana przez Orki, Gobliny etc.
    2. Kleinsdorf to ta wioska, która
    Spoiler: 
    została najechana i spalona przez Zwierzoludzi?

    Jeśli tak, to się nie ma co dziwić, że jej nie ma na mapie
    3. Ciekawostka - część miejscówek w Gotreku i Felixie została przeniesiona wprost z Pragi - stolicy Czech

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  5. #35
    Łowczy
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    162
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 32 podziękowań w 23 postach
    1. Tak- jak dla mnie to pasuje jak ulał Grenzstadt przy przełęczy. Rozumiem, ale jak mają się wydarzenia z książki do tej mapy świata, raczej nie brano pod uwagę wydarzeń z różnych książek o świecie WH przy jej tworzeniu?
    2. Tak- to ta wioska- patrz wyżej, a nawet jeśli to na tej mapie zostały umieszczone pewnie jeszcze mniejsze wioski- w sumie ta wioska nie jest jakimś problemem, to tylko wioska- no chyba, że nie byłoby innego punktu odniesienia, ale już ten Fredericksburg, którego na darmo szukałem na mapie dobre pięć minut
    3. Część miejscówek... Cała ta geografia starego świata inspirowana jest Europą z tego co zauważyłem. Imperium i te miasta to Niemcy+Marienburg(Malbork), Bretonnia to taka Francja, jakieś L'Angiulle, Mousillon, Bordelelaux, na północy z kolei nazwy Szwedzkie/Norweskie. Kislev to już osady blisko brzmiące-wprost przeniesione z map Polski, Rosji, Ukrainy?

  6. #36
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    1. Autor miał pełną zgodę od GW, by robić nazwy miejscówek po swojemu, póki trzymało się klimatu.
    3. Miałem na myśli wizję autora książek, nie GW... Imperium to głównie HRE, Marienburg to raczej Amsterdam. Bretonnia to pomieszanie Francji średniowiecznej z Legendami Arturiańskimi, z czego Mousillon nie należy do Bretonnii. Norska to głównie ziemie Chaosu. Kislev to raczej Ruś + domieszka Ukrainy i Polski.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  7. #37
    Asuryan
    Gość
    Norska to głownie ziemie Norsmenów (owszem, w większości skażonej Chaosem) - po naszemu wikingów, czyli odpowiednik całej Skandynawii.
    Mousillon "obecnie" nie należy do Bretonnii. Przed "fałszywym Graalem" był jednak jej pełnoprawnym diukostwem i ma jak najbardziej bretonńską nazwę.

  8. #38
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Obecnie nie należy, bo po aferze z Fałszywym Graalem, sprawą z Mallobaudem - uważanym swoją drogą za bękarta od Louena lub za gościa, co nie przeszedł próby Graala legalnie i został za to ukarany przez Panią bodajże - sprawiła, że Mousillon stał się przeklętą baronią.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  9. #39
    Łowczy
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    162
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 32 podziękowań w 23 postach
    Cytat Zamieszczone przez Arroyo Zobacz posta
    Obecnie nie należy, bo po aferze z Fałszywym Graalem, sprawą z Mallobaudem - uważanym swoją drogą za bękarta od Louena lub za gościa, co nie przeszedł próby Graala legalnie i został za to ukarany przez Panią bodajże - sprawiła, że Mousillon stał się przeklętą baronią.
    Nie wiem o czym mówicie

  10. #40
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    O tym dowiesz się, jeśli już się nie dowiedziałeś, z opisów ras, które robię w temacie, który jest w moim podpisie.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  11. Użytkownicy którzy uznali post Arroyo za przydatny:


Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •