Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 167

Wątek: Submod Aravena i Jakien Kolwiek do MOS 1.7

  1. #11
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Może i racja, w submodzie do 1.62 zrobiłem Rhosghobel jako większe miasteczko, bez opcji rozbudowy wyżej. Gram na Hard Gondorem, fajnie jest.

  2. #12
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    W poście nr 1 aktualna wersja submoda na 05.06.2016 r. - bardzo duże zmiany w tym ai.
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 05-06-2016 o 00:41

  3. #13
    Chłop Awatar kaizdud
    Dołączył
    Apr 2016
    Postów
    35
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Super, dzisiaj pobiorę i zobaczę
    Forth, and fear no darkness! Arise! Arise, Riders of Theoden! Spears shall be shaken, shields shall be splintered! A sword day... a red day... ere the sun rises! Death! Death! DEATH! Forth, Eorlingas!....

  4. #14
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Ktoś zagrał?
    Będą jeszcze zmiany, mam lepsze ai bitewne.
    Wzmocnię nieco Mordor, Isengard i Dunland, ale nim wstawię zmiany, to jeszcze zagram testowo

  5. #15
    Chłop Awatar kaizdud
    Dołączył
    Apr 2016
    Postów
    35
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez Araven Zobacz posta
    Ktoś zagrał?
    Będą jeszcze zmiany, mam lepsze ai bitewne.
    Wzmocnię nieco Mordor, Isengard i Dunland, ale nim wstawię zmiany, to jeszcze zagram testowo
    Zacząłem grać Isengardem i powiem Ci, że gra się dosyć ciężko, ale to ze względu na wolną rekrutację wojska z samego początku i na VH Rohan jest w stanie szybko zaszarżować i zdobyć Isengard. Jeszcze mi się to nie zdarzyło i póki co się bronie, ale moim zdaniem 1 prowincja dla Isengardu więcej, albo minimalnie większa armia startowa z początku by ich wzmocniła.

    EDIT: Co do innych ras to udało mi się zagrać (tak na oko od 100 do 200 tur) frakcjami:
    Dale: Tu rozegrałem najwięcej tur, bo ponad 200. Grało się ciężko po pokonaniu Rhun, ponieważ Mordor się rozprzestrzenił na zachód i północ, a krasnoludy i elfy z mrocznej puszczy stały się pasywne w tej części regionu).
    Isengard: Tu zagrałem ok. 100 tur i potem był kolejny update więc musiałem zaczynać od nowa, żeby zobaczyć pełne zmiany. Udało mi się zając dużo prowincji na zachód od Isengardu oraz tak ok. 90 tury zająłem Helms Deep i Edoras.
    Gondor + Rohan (Hotseat): Grając ze znajomym (na pierwszej wersji submoda do MOS 1.7) udało nam się rozgromić Isengard, zepchnąć Harad i Mordor daleko na północ i wschód. W innych regionach no to tradycyjnie Elfy sobie, krasnoludy sobie, a Arnor sobie. Orkowie wtedy padali ok. 80 tury.
    Leśne elfy: Jakiś czas (lekko ponad 150 tur) udało mi się rozegrać elfami. Wnioski podobne do tych wyżej, udało mi się poskładać Rhun, dwie frakcje Orków i Isengard, ale za to Lorien, Gondor i Dale dostawało od Mordoru. Rohan ok. 120 tury przegrał, gdy Sauron zarządził inwazję na Edoras.

    P.S. Jak będziesz tak często wprowadzać zmiany, to nigdy nie wyjdę poza 100 turę Już czwarty raz rozpoczynam nową kampanię.
    Forth, and fear no darkness! Arise! Arise, Riders of Theoden! Spears shall be shaken, shields shall be splintered! A sword day... a red day... ere the sun rises! Death! Death! DEATH! Forth, Eorlingas!....

  6. #16
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Dzięki za wypowiedź.
    Na nowym ai, we wczoraj skończonej kampanii Elfy Leśne zaorały Mordor fakt, że im sporo pomogłem grając Lorien.
    Krasnoludy czasem walczą ostro z Rhunem czasem słabo, to nieco losowe.
    Startowy sojusz Isengardu z Rohanem służy ochronie Isengardu, w MOS 1.7 słabego na starcie.
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 25-06-2016 o 20:51

  7. #17
    Chłop Awatar kaizdud
    Dołączył
    Apr 2016
    Postów
    35
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Czyli dążysz do tego co ja i mój kolega, żeby było na maksa LOTRowe i żeby ten klimat był na ile tylko możliwe oddany.
    Z tego powodu zaczęliśmy pomalutku przygodę z mniejszymi modyfikacjami. W planach mamy wprowadzenie kilka zmian kosmetycznych nic nie wnoszących do rozgrywki oraz mniejsze zmiany w statystykach jednostek w celu poprawienia jakości gry.

    Póki co gra mi się ciężko, tym bardziej, że w samego Medievala jestem początkującym. Tutaj w świecie Tolkiena radzę sobie jako tako, gram wszystkie kampanie "Długie" - nie wiem, czy to błąd z mojej strony - i jeszcze nie udało mi się żadnej w pełni ukończyć (po prostu po przeżyciu danej frakcji dalej toczę wojny i nie mogę zająć odpowiedniej liczby regionów).
    Próbuję też ustalić jakim sposobem mogę podzielić mapę na odrobinę więcej prowincji do zajmowania, aby jeszcze zwiększyć toczące się walki. Jest dużo regionów, które strasznie się rozciągają i spokojnie można je podzielić na nieco mniejsze jak miało to miejsce w innej grze "Bitwa o Śródziemie".
    Forth, and fear no darkness! Arise! Arise, Riders of Theoden! Spears shall be shaken, shields shall be splintered! A sword day... a red day... ere the sun rises! Death! Death! DEATH! Forth, Eorlingas!....

  8. #18
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Wersja finalna z 25 czerwca 2016 w poście nr 1.

    To wersja Epic ostatecznie, koło 100 tury ostro jest. Skoro nikt nie zgłaszał uwag z gry to sam co nieco potestowałem i mamy efekt finalny. Będą ew. uwagi z gry to może coś tam poprawie za jakiś czas. Zalecane skrypty w poscie nr 1. Niektóre budynki mają zmienione nieco bonusy. Submod generalnie usunął wiele bonusów dla ai, ale nie wszystkie.

    Submod ma nowe ai strategiczne z FROGS, dużo lepsze od oryginału. I szybsze tury wg mnie na tym ai.

    Zmiany zadziałają na savy, ale w zależności od zaawansowania waszych kampanii mogą dużo zmienić w balansie albo niewiele. Od nowej kampanii to zadziała najlepiej.
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 26-06-2016 o 12:28

  9. #19
    Cześnik Awatar KrystianBorys
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    284
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 53 podziękowań w 34 postach
    Czy planujesz może powiekszenie liczby oddzialow dla niektorych frakcji? Chodzi mi szczegolnie o zle frakcje.

  10. #20
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Wersja z 02 lipca 2016 w poście nr 1,

    Zmiany z 02 lipca
    - Dalsze korekty balansu,
    - Kilkadziesiąt nowych surowców na mapie,
    - Zmiana ai strategicznego na ai z DaC, jednak najlepsze jest i najszybsze tury są na nim.
    - Kilka jednostek z Rhuduaru dla Orków z Gundabadu do rekrutacji,
    - 2 jednostki nowe dla Orków z Gór Mglistych,
    - Elitarne jednostki Gondoru poza stolica także do rekrutacji po odbudowaniu Osgiliath,
    - Mordor podrasowana nieco infrastruktura, rekrutacja także Konnych Czarnych Numenorejczyków, elitarne jednostki startowo w Barad Dur,
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 02-07-2016 o 12:31

Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •