Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Czy to błędy/bugi medievala 2??

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Czy to błędy/bugi medievala 2??

    Witam. Chciałbym uzyskać odpowiedź na e nurtujące mnie pytania:

    1. Czy to normalne, żeby armie innych frakcji, którym nie udzieliłem prawa dostępu wojskowego mogły przemieszczać się po moim terytorium nie wywołując wojny, jak również moje wojska mogły swobodnie nie wywołując wojny przekraczać granice innych frakcji
    Jeśli tak, to do czego w takim razie służy dostęp wojskowy?

    2. Czy to normalne, żeby 1 tura równała się dwóm latom? Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że początkowo 1 tura to był 1 rok, a po pewnym wczytaniu gry, rok był późniejszy niż powinien być, jeśli 1 tura miałaby się równać jednemu rokowi

    3. Mam patch 1.03, mam platynową kolekcję, kingdoms zainstalowane, ale bez patcha 1.5. Znajomy mówił mi, że nie pamięta który, ale jest patch który psuje dyplomację,w związku z czym nie instalowałem dalszych patchy. Czy faktycznie któraś z łatek psuje dyplomację, jeśli tak to jak, i jaka wersję, jak dalece spatchowaną polecacie do gry?

  2. #2
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Czy to błędy/bugi medievala 2??

    1. Bodaj jeśli jest dostęp, poruszanie się nie psuje reputacji i stosunków - tak na logikę, ale pewności nie mam.
    2. 1 tura - 2 lata, zawsze tak było. Jeśli Ci nie pasuje, możesz zmienić w plikach.
    3. Na żadnym patchu dyplomacja nie istnieje, przynajmniej wedle moich odczuć.
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

  3. #3
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Tfu! Na psa urok...
    Postów
    732
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Czy to błędy/bugi medievala 2??

    3. Mam patch 1.03, mam platynową kolekcję, kingdoms zainstalowane, ale bez patcha 1.5. Znajomy mówił mi, że nie pamięta który, ale jest patch który psuje dyplomację,w związku z czym nie instalowałem dalszych patchy. Czy faktycznie któraś z łatek psuje dyplomację, jeśli tak to jak, i jaka wersję, jak dalece spatchowaną polecacie do gry?
    Spatchuj Kingdomsa do 1.5, jest najlepszy
    Co do dyplomacji, w każdym patchu jest tak samo żałosna


    Kod:
    Medieval II Total War: Kingdoms v1.5 zawiera następujące zmiany:
    
    - Forty w kampanii Krucjata są teraz zbudowane z kamienia.
    - Poprawiono wartości tarczy niektórych jednostek.
    - Poprawiono wiele rozbieżności między mówionymi opisami jednostek, a kartami tych jednostek.
    - Poprawiono strefy rozstawiania, które znajdowały się w niedostępnych miejscach w bitwach koło brodów i mostów.
    - Bizantyjscy strzelcy mogą być teraz rekrutowani w kampanii Krucjaty.
    - Dania ma teraz dostęp do jednostek norweskich, po stworzeniu Unii Kalmarskiej.
    - Królestwo Jeruzalem może teraz budować Królewskie Stajnie.
    - Bizancjum może budować Strzelnicę.
    - Katapulty można budować w Warsztacie Maszyn Oblężniczych w kampanii germańskiej.
    - Kwatera Cechu Płatnerzy daje teraz odpowiednią premię Rycerzom szkolonym w kampanii Krucjaty.
    - Poprawiono zbyt dużą szybkostrzelność Litewskich Arkebuzerów.
    - Poprawiono nieprawidłowe sztandary niektórych jednostek na mapie bitwy.
    - Poprawiono błąd umożliwiający podnoszenie statystyk niektórych postaci przez powtarzanie zapisu gry.
    - Przywódcy Nowej Frakcji w kampanii germańskiej mają teraz odpowiedni model.
    - Szlachetni Krzyżowcy nie mogą zostać Przywódcami Frakcji w kampanii germańskiej.
    - Poprawiono błąd, przez który Walijczycy nie otrzymywali posiłków po zdobyciu sąsiednich angielskich osad.
    - Zmniejszono wymagania dla różnych jednostek Apaczów zostały zmniejszone tak, aby umożliwić ich łatwiejsze nabywanie.
    - Poprawiono sztandary Norwegii przedstawiające symbol Nowogrodu po wyjściu z mgły wojny.
    - Sojusz Barona nie odnawia się po zajęciu Anglii.
    - Zamachy, których celami są Szlachetni Krzyżowcy, nie wygasają po udanym wykonaniu.
    - Martwe żony nie rodzą dzieci w kampanii Krucjaty.
    - Dziedzice w kampanii Ameryki mają powiększoną lojalność, aby nie buntowali się na początku gry.
    - Gracze nie otrzymują już komunikatów o nieprawidłowym zdarzeniu w graj na jednym stanowisku.
    - Unikalne modele postaci są usuwane, gdy zmieniają frakcję.
    - Poprawiono znikanie drzewa genealogicznego, gdy księżniczka wychodzi za Generała, który zostaje Przywódcą Frakcji.
    - Poprawiono szkockie drzewo genealogiczne w kampanii Brytania.
    - Usunięto zacinanie się, gdy na mapie bitwy znajdowało się wiele jednostek.
    - Poprawiono zawieszanie się po rozwiązaniu jednostki podczas łączenia dwóch armii.
    - Gra nie zawiesza się po automatycznym rozliczeniu oblężenia z zapisanej gry na jednym stanowisku.
    - Gra nie zawiesza się przy wczytywaniu bitwy z krawędzi mapy kampanii.
    - Kingdoms nie zawiesza się w trakcie bitew po rozpakowaniu danych gry.
    - Poprawiono rekrutację unikatowych jednostek w kampanii Krucjaty.
    - Małe czarne prostokąty nie pojawiają się już na mapie kampanii.
    - Poprawiono automatyczne rozliczanie oblężeni w kampaniach Brytanii, Krucjatach i Germańskiej.
    - Poprawiono lokalizację.

    Gdy iskra Stworzenia ożywiła członki Swarogowe, ujął dłonią młot i ukuł on Słońce jaśniejące Jego blaskiem, oraz Ziemię pod nim...

  4. #4
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    74
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Czy to błędy/bugi medievala 2??

    Patch 1.0 do 1.1 psuł to co zostało z resztek dyplomacji. Od 1.2 do 1.5 gra powoli się podnosi.
    {G.Div.}
    Gdy życie Ci zbrzydnie,
    i stanie się piekłem,
    wsadź łeb do kibla,
    i przyp.. deklem.

  5. #5
    Szambelan
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 396
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Czy to błędy/bugi medievala 2??

    Tak, spatchuj podstawkę do 1.3, a Kingdomsa do 1.5. Powinno być git Możesz też pobrać i zainstalować moda Ultimate AI, który ulepsza ten aspekt gry czyt. dyplomację

Podobne wątki

  1. Medieval XL - Bugi
    By kruk84 in forum Medieval XL
    Odpowiedzi: 122
    Ostatni post / autor: 04-02-2023, 22:58
  2. Bugi
    By AgentMax in forum Where West meets with East
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-03-2015, 19:00
  3. Xfire robi błędy podczas grania w medievala i rome
    By dydzio0614 in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-07-2010, 16:13
  4. Bugi, bugi, bugi
    By Elessar in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-03-2010, 19:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •