Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 162

Wątek: KingdomsMod

  1. #1
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    316
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach

    KingdomsMod



    Ogólny opis:

    Cztery rozbudowane kampanie:


    Grand Campaign

    30 factions
    England, Wales, Ireland, Scotland, France, Norway, Sweden, Denmark, Hre, Bohemia, Hungary, Poland, Lithuania, Novgorod, Kievan Rus, Vladimir Rus, Portugal, Spain, Aragon, Milan, Sicily, Venice, Byzantium, Georgia, Crusading Orders, Moors, Tunis, Egypt, Turks, Khanate

    The Baltic
    11 factions
    Norway, Sweden, Denmark, HRE, Bohemia, Poland, Lithuania, Novgorod, Kievan Rus, Vladimir Rus, Teutonic Order

    The British Isles
    6 factions
    England, Wales, Ireland, Scotland, Norway, France

    Outremer
    7 factions
    Byzantium, Venice, Turks, Egypt, Georgia, Mongols, Crusading Orders

    · nowe jednostki, mapy, prowincje
    · ulepszone AI na mapie kampanii (PiterAI) i bitewnej (Germanicu5)
    · tytuły heraldyczne dla przywódców frakcji i władców poszczególnych prowincji
    · zbilansowany, wobec ilości prowincji, system rekrutacji oddziałów
    · podwojone koszty rekrutacji oraz utrzymania jednostek
    · nowe funkcjonalności niektórych budynków (m.in. możliwość organizowania turniejów rycerskich)
    · zmienione koszty budynków

    · kamienne forty
    · poprawione wyniki auto-resolve


    Screeny:
    Spoiler: 

    ​​​

    Download:

    Instalacja:

    Wypakować do folderu mods

    Credits:
    _BattleAxe Mod _Author: brandybarrel
    _Retrofit Mod v1.00 _Author: Scott "Unspoken Knight" Lowther
    _Geomod _Author: Gigantus
    _Campaign AI _Author: Piter
    _Battle AI _Author: Germanicu5
    _Muslim Princesses Portraits _Author: Hereje
    _Titles _Author: Tokus
    Ostatnio edytowane przez Sayeer ; 07-12-2017 o 15:09

  2. Następujących 3 użytkowników podziękowało Sayeer za ten post:


  3. #2
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Mapkę wrzucisz?, mod jest stabilny? Po angielsku? Nowe jednostki są? Statystyki zmieniałeś dla jednostek? Czym się różni od KGCM ?

  4. #3
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    316
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach
    Mam tylko roboczą mapkę wygenerowaną https://drive.google.com/open?id=0B8...GdhUHlTU0dxZjQ

    Nie robiłem dedykowanego spolszczenia, a jednostek zupełnie nowych, ponad to co było w dodatku kingdoms, nie ma. Statystyki są tylko częściowo zmienione na potrzeby balansu i pewnych mechanizmów - darmowe utrzymanie dla jednostek "zamkowych" w miastach. Mod jest za to szybki i powinien być stabilny (przynajmniej u mnie tak było), od KGCM różni go z pewnością mapa (mniejsza, więcej prowincji), frakcje.

  5. #4
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Pograłem trochę w tego moda Tunezją - 63 tura i póki, co nie wywala do pulpitu. Oby tak dalej!
    Ogólnie jakoś nie widzę zdrad sojuszników, więc jest dobrze pod tym względem. Widzę dużo nowych jednostek, ciekawy balans pod względem statystyk, ale... No właśnie, jest jedno duże, ale... Nacje wschodnie - Polska, Litwa, Ruś Kijowska, Nowogród itd. mają bardzo podobne oddziały piechoty. Nacje ruskie mają wschodnich, spiesznych rycerzy, Litwie brak jest akcentu pogańskiego.
    Jak przejrzałem custom battle i nacje to wydaje mi się, że starałeś się zbalansować nacje i w sumie Ci to wyszło i to aż za bardzo. Każda wydaje się być równie silna, a ponieważ lubię prowadzić małe i słabe nacje do zwycięstwa doskwiera mi brak potencjalnie słabszej nacji.
    Ogólnie większych zarzutów, co do moda nie mam. Zobaczę, jak później spisze się dyplomacja i czy sojusznicy nie wypowiedzą mi głupio wojny.
    Nie wiem tylko czemu nacje nie chcą się wymieniać informacjami o mapie za free, tylko żądają niebotycznych sum lub kontrybucji przez X tury
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  6. #5
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    316
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach
    Dodałem trochę nowej zawartości do gry (m.in. surowce, zmiany na mapie, zmniejszona ilość dostępnych jednostek przy rekrutacji). Zaktualizowana wersja dostępna pod starym linkiem (pierwszy post).

  7. #6
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Hej, pomyśl cos nad modyfikacją pierwszego postu w sensie jakiegoś dłuższego opisu, wskazania co moda wyróżnia itd. Co dodałeś też. Sam zagram ale najszybciej w lipcu, do 1 lipca nie mam za bardzo kiedy. Może wypróbuję w Twoim modzie ai pitera 4.2 jakie jest w Megasubmodzie 2 do Bellum Crucis 7.0. Ale na poczatku zobaczę jak to wygląda.

  8. #7
    Chłop Awatar Helguson
    Dołączył
    Nov 2016
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    35
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Jak to zainstalować panowie? Jak wrzucam do głównego folderu to przy włączaniu medka mi wywala błąd "MIITW napotyka", a jak do folderu z modami to nic. Jak otwieram za pomocą kingdomsmod.exe to mam dostępną tylko Anglię w wielkiej kampanii i jak próbuję zacząć grę to mi wywala do menu głównego.

  9. #8
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Masz wersję z płyty Medka czy steam? Napisz do chochlik20, on instalował to Ci podpowie jak.

  10. #9
    Chłop Awatar Helguson
    Dołączył
    Nov 2016
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    35
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Z płyty. Pisałem, nie odpowiada. Poczekam. Dzięki.

  11. #10
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Rewelacja, trochę się jednak boję, że przy takiej ilości prowincji na mapie nie będziemy mieli możliwości stworzenia zbyt wielkich armii. Im więcej prowincji- tym mniejszy powinno się wyciągnąć dochód z każdej z nich.

    Ja na starcie zmniejszyłem dochody z handlu i podatków o 2/3 w stosunku do tego co teraz, zwiększyłem dochody z budowania pól przy fortecach 2x i zmniejszyłem dochodu z pól dla miast o połowę. Na starcie bez armii dużym państwem mam +2000 dochodu, duża armia przy takich dochodach to 10 jednostek, moim zdaniem dla mechaniki medka2 to dobra wartość po 100 turach to wszystko wzrośnie i, i tak będzie duża ilość armii i pieniędzy. Nie może być tak, że mamy tyle pieniędzy, że nie wiadomo co z nimi robić, a bot tyle armii, że stoją mu je wszystkie przy miastach i wysyła do ataku po jednej, bo nie potrafi ich wysłać na raz, lepiej żeby wszystkich było stać na tą jedną armię, nie kilkanaście, wtedy tej ułomności bota tak nie widać. Brak państwa papieskiego poważnie zaburza balans Włoch, możemy je łatwo podbić grając cesarstwem. Papiestwo jednak było ważnym graczem na półwyspie. Czy istnieje inwazja Mongołów? Mam ochotę poprowadzić na tym modzie dżihad Turkami

    Ps" Zmniejszyłem też spawn buntowników, bo mnie tylko irytują i nie chce mi się za nimi ganiać, najchętniej w ogóle bym go wyłączył.


    Przydałoby się dodać AI bonus dla dochodów zależnie od stopnia trudności.


    Ps2: Fajnie, że długo trzeba czekać na zrekrutowanie jednostki.

    Cytat Zamieszczone przez Helguson Zobacz posta
    Z płyty. Pisałem, nie odpowiada. Poczekam. Dzięki.
    Musi być w folderze mods i musisz mieć królestwa, ja mam medka na steame i wgrałem sobie do niego cracka (czyli plik umożliwiający odpalenie zwykłego medka bez płyty, jeśli masz oryginalną grę, to ściąganie takich plików to nic nielegalnego), dzięki temu instaluje mody normalnie tak jakbym miał medka z płyty. Ja mam tak wgranego moda:

    D:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Medieval II Total War\mods\KingdomsMod
    Ostatnio edytowane przez Asuryan ; 08-01-2017 o 20:13

Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •