Strona 7 z 17 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 162

Wątek: KingdomsMod

  1. #61
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    W każdym razie bez ustawienia priorytetów rekrutacji nie warto grać.
    Ostatecznie wpłynę na przekrój armii po przez edycję EDB. Odpowiednio manipulując wartościami, można uzyskać różne efekty.

  2. #62
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Idill`a (MZ) Zobacz posta
    Ostatecznie wpłynę na przekrój armii po przez edycję EDB. Odpowiednio manipulując wartościami, można uzyskać różne efekty.
    To prawda.
    Kiedyś miałem kampanię w Bellum gdzie było to tak ustawione, że całe Bizancjum podbiłem bez walki, zostawiłem im jedną prowincję, bo i tak nic nie rekrutowali, po stu turach okazało się, że szkolili ale tylko najlepszą jednostkę i po 100-parudziesięciu turach gdy im jeden zamek zostawiłem nazbierali elitarną armię złożoną z jednego typu jednostki Przy czym są SI przy których bot niezależnie od priorytetów zawsze pójdzie w najtańsze wojsko, to są naczynia połączone.

  3. #63
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    KingdomsMod Hardcore Edition v. 0.97

    Zmiany:
    - nowy system kosztów rekrutacji, pozwalający wykrzesać 100% z priorytetów AI (odtąd każdy regularny oddział będzie kosztował 1000 florenów, nieregularny najemny 2000)
    - koszty utrzymania zostały zróżnicowane, oddając rzeczywiste możliwości oddziału
    - 1 do doświadczenia dla oddziałów wyszkolonych w grodach i zamkach
    - w każdej prowincji z żelazem kuźnia umożliwiać będzie ulepszanie broni (bonusy od 1 do 3)
    Download:

    https://drive.google.com/file/d/0B-9...ew?usp=sharing
    Instalacja:
    Wypakować do folderu mods



    @Piter
    Teraz komputer rekrutuje według priorytetów i potencjału werbunkowego.
    Udało mi się uzyskać idealny stan rzeczy(teraz pozostaje wykończyć szczegóły). Dzięki któremu to inaczej aniżeli w zaskryptowanych do granic możliwości modach (w takim SS komputer dostaje armie ze skryptów - to żałosne), będzie można w zrównoważony sposób kontrolować specyfikę rekrutacji oddziałów przez AI.
    Nawiasem, wrzuciłem "
    config_ai_battle" z mojego submoda do DarthModa.

    (nieaktualne)
    Spoiler: 
    KingdomsMod Hardcore Edition v. 0.95

    Zmiany w stosunku do poprzednich aktualizacji:
    - Rebelianci nie będą tworzyli roszczeń do frakcji tożsamych narodowo
    - implementacja najlepszego AI bitewnego
    - usunięty błąd pojawiający się bezpośrednio na polu bitwy w trakcie szturmów na miasta i zamki w wykonaniu AI
    Download:
    https://drive.google.com/file/d/0B-9TR2H1xoSwbThuOE5Seks5WWc/view?usp=sharing (242MB)
    Instalacja:
    Wypakować w folderze "mods"

  4. #64
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    To, że oddziały miały różne koszty było fajne, wszystko jest do ustawienia, zmiana priorytetów rekrutacji wystarczy Przy moim SI wystarczy to dobrze ustawić, nie trzeba dawać jednej ceny.

  5. #65
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Robiłem testy 7 godzin. Po szeregu rozlicznych prób(gdy uniemożliwiłem SI rekrutacje tańszych oddziałów - rekrutował tylko najemników i z rzadka doborowe oddziały), znalazłem przyczynę niedoskonałej struktury armii SI. Są to z całą pewnością koszty rekrutacji w warunkach ograniczonych możliwości ekonomicznych SI(podbijałem sakiewki AI - wówczas komputer nie miał problemów, rekrutował zgodnie z priorytetami). Dlatego przyjąłem jeden standard kosztów rekrutacji dla wszystkich. Natomiast wprowadziłem olbrzymie zróżnicowanie w kosztach utrzymania.
    To konieczna zmiana, inaczej musiałbym napakować SI skryptami(bonusami na różnych poziomach) jak w najpopularniejszych modach.

    Sprawdzałeś jak to wygląda? Jeszcze nie pracowałem nad EDB - teraz mogę tą drogą dowolnie wpływać na kształt armii komputera.

  6. #66
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Idill`a (MZ) Zobacz posta
    Robiłem testy 7 godzin. Po szeregu rozlicznych prób(gdy uniemożliwiłem SI rekrutacje tańszych oddziałów - rekrutował tylko najemników i z rzadka doborowe oddziały), znalazłem przyczynę niedoskonałej struktury armii SI. Są to z całą pewnością koszty rekrutacji w warunkach ograniczonych możliwości ekonomicznych SI(podbijałem sakiewki AI - wówczas komputer nie miał problemów, rekrutował zgodnie z priorytetami). Dlatego przyjąłem jeden standard kosztów rekrutacji dla wszystkich. Natomiast wprowadziłem olbrzymie zróżnicowanie w kosztach utrzymania.
    To konieczna zmiana, inaczej musiałbym napakować SI skryptami(bonusami na różnych poziomach) jak w najpopularniejszych modach.

    Sprawdzałeś jak to wygląda? Jeszcze nie pracowałem nad EDB - teraz mogę tą drogą dowolnie wpływać na kształt armii komputera.

    Skoro piszę, że zmieniłem priorytety i bot szkolił armię dobrej jakości to Cię nie okłamuje Bot potrafił zrekrutować najemników wartych parenaście tysięcy w jednej turze. Ja wprowadziłem zmiany w 240 turze i przeklikałem do 300. Nie wiem jak bot oblicza co szkolić ale jak miał w armii o 14 oddziałów chłopów to jak ustawiłem priorytet ich rekrutacji na 0, a lepszych oddziałów na 300 to szkolił te lepsze i było to mocno widać. Zresztą ja tu nic nie odkrywam, ja to wszystko mam już dawno przetestowane i wiem, że działa.

  7. #67
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Na sztucznej inteligencji nie eksperymentowałem . Jeżeli rzeczywiście można zapanować nad strukturą armii przez CAI - porównamy oba modele.
    Komputer rekrutuje najemników, ale nie co turę z natury rzeczy. To jest stosunkowo rzadki wydatek. Kiedy wzmocniłem SI o dodatkowe fundusze - rekrutował właściwe jednostki regularne.
    Pytanie czy dzięki priorytetom - komputer rekrutując elitarne oddziały nie poświęca ilości na rzecz jakości. Tzn. czy jego armie nie są zbyt szczupłe.

  8. #68
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Idill`a (MZ) Zobacz posta
    Pytanie czy dzięki priorytetom - komputer rekrutując elitarne oddziały nie poświęca ilości na rzecz jakości. Tzn. czy jego armie nie są zbyt szczupłe.
    Jak będzie walczył między sobą to tak, stawia na jaość, a jak będzie walczył z człowiekiem to nie, jest to bardziej zrównoważone, tak to zrobiłem.

  9. #69
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Ja się do tego zabrałem od jednej strony, Ty od drugiej. Więc mamy gotowe rozwiązania na stole. Z chęcią zobaczę jak to wygląda.

    BTW. Widzę, że forum wręcz pulsuje życiem, jedna aktywna dyskusja na forum to wszystko. Wielki rozmach ma ten nasz forumowy grajdołek.

    Edit:
    W pierwotnym, alternatywnym EDU jest dosłownie kilka błędów dotyczących kosztów rekrutacji i utrzymania, zrobię poprawki.
    Ostatnio edytowane przez Idill`a (MZ) ; 21-01-2017 o 16:14

  10. #70
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    No tylko muszą być dobrze priorytety rekrutacji ustawione w edu żeby moje SI to dobrze odczytało, a teraz są źle i wtedy możesz zostawić te koszty rekrutacji, mi się one podobały.

Strona 7 z 17 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •