Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: krucjatowcy

  1. #1
    Wojski
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    51
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    krucjatowcy

    Cześć , jestem nowa na forum ,więc jak wiadomo też w grze (noobka )
    Mam pytanie o krucjaty i ich załogę tzn :

    Co trzeba wybudować aby móc szkolić templariuszy , zakonną piechotę czyli ogólnie wojska zakonne wykorzystywane do krucjat ?

    oraz czy jest jakiś program którym mogę wybierać sobie przywary i cnoty dla książąt swoich , generałów czy samego władcy

    proszę o pomoc ,Anna Newbie

  2. #2
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: krucjatowcy

    na podstawce bodajże wyskakują z samą krucjatą jednostki typowe dla danego kraju, który powołał krucjatę, templariuszy możesz mieć chyba tylko we Francji i Anglii.
    Natomiast w modzie XL jest inaczej - grając Królestwem Jerozolimskim trzeba mieć warsztaty konne i zbrojmistrza i będziesz mogła jakieś jednostki krucjatowe powoływać.
    o takim programie dającym przywary/zalety nie słyszałem.

  3. #3
    Wojski
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    51
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: krucjatowcy

    a w złotej edycji medieval total war + viking invasion ?
    i btw gdzie znajdę jakiś plik w którym mogę zmienić% np zabójstwa czy dla inkwizytora osądzenie (%)

  4. #4
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: krucjatowcy

    ta złota edycja to dla mnie podstawka.
    Nie wiem za bardzo o co Ci chodzi z tymi zabójcami, tzn. co chcesz zmienić? Bo naprawdę nie wiem czy da się to w ogóle uczynić.

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    31
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: krucjatowcy

    Cytat Zamieszczone przez Dunkel
    templariuszy możesz mieć chyba tylko we Francji i Anglii.
    Sycylijczycy też.

    W Złotej edycji nie można dowolnie rekrutować krzyżowców, chociaż można w plikach to zmienić

    Przywary i cnoty można ustawić (również w plikach) dla postaci historycznych, bodajże jedną można.

    A skuteczność zabójców i inkwizytorów można poprawić tylko poprzez ciężki trening dlatego warto przeznaczyć jedną prowincję na rozbudowywanie budynków związanych z zabójcami i szpiegami, żeby nie trzeba było ich tak długo szkolić zanim będą mogli sprzątnąć liczącą się osobę

  6. #6
    Wojski
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    51
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: krucjatowcy

    Cytat Zamieszczone przez Stopa
    Cytat Zamieszczone przez Dunkel
    templariuszy możesz mieć chyba tylko we Francji i Anglii.
    Sycylijczycy też.

    W Złotej edycji nie można dowolnie rekrutować krzyżowców, chociaż można w plikach to zmienić

    Przywary i cnoty można ustawić (również w plikach) dla postaci historycznych, bodajże jedną można.

    A skuteczność zabójców i inkwizytorów można poprawić tylko poprzez ciężki trening dlatego warto przeznaczyć jedną prowincję na rozbudowywanie budynków związanych z zabójcami i szpiegami, żeby nie trzeba było ich tak długo szkolić zanim będą mogli sprzątnąć liczącą się osobę
    w jakich plikach mogę to zmienić z krzyżowcami ?
    oraz z tymi zabójcami to znaczy że co mam zrobić aby ich potrenować ? I czy działa to również na inkwizytorów

    była bym wdzięczna za odpowiedź :*****

  7. #7
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: krucjatowcy

    poprzez rozbudowanie budynku, bodajże burdelu możesz uzyskać, że szpieg czy zabójca będzie miał od razu jakieś doświadczenie na początku.
    by móc rozbudować burdel/tawernę (?) to trzeba chyba mieć wyższy poziom twierdzy.
    Inkwizytorem bym się nie przejmował, niech gienków obcych śledzi az do skutku - wtedy doświadczenie mu wzrośnie nawet do 5. Tak czy inaczej nigdy nie spali na stosie członka rodziny królewskiej.
    co do tych plików i cech królów to także jestem ciekaw.

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    31
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: krucjatowcy

    W pliku CRUSADERS_UNIT_PROD11 w odpowiedniej kolumnie dopisz budynki, które umożliwią ich rekrutację i warto dać też listę krajów, które mogą je produkować (żeby nie było, że np Egipcjanie mają na swych usługach Krzyżaków). Najlepiej do tego ściągnij program GnomeEditor, bo w notatniku ciężko się połapać gdzie co jest.
    Żeby mieć wielkiego inkwizytora, należy mieć relikwiarz. Bardzo się to opłaca, bowiem początkujący wielki inkwizytor ma skuteczność porównywalną do inkwizytora z 4 gwiadkami. Raz grając Hiszpanią miałem wlk. inkwizytora z męstwem równym 6, a na starym forum widziałem kilka screenów dotyczących spalenia na stosie samego papieża. Jednak gdy zależy nam na szybkim pozbyciu się głowy państwa i następców, dobrze wyszkoleni zabójcy są najlepsi.

  9. #9
    Wojski
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    51
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: krucjatowcy

    a ile gwiazdek wystarczy na głowę państwa czy księcia ?

    @EDIT: próbuję ściągnąć ten gnome editor ale pobiera mi same pliki jakiś data itp a masz może taki plik już podmieniony

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    31
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: krucjatowcy

    Jak chcesz gotowy plik, to najlepiej ściągnąć cały mod, od razu będziesz mieć nowe jednostki, nacje i w niektórych prowincje.

    5 męstwa zabójcy starczy na słabego króla (1-2 gwiazdkowego), oczywiście istnieje ryzyko niepowodzenia, ale to jest urok tej gry

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •