Strona 1 z 35 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 345

Wątek: Gwint (gra karciana)

  1. #1
    Podczaszy Awatar hdshovcase
    Dołączył
    Apr 2014
    Lokalizacja
    to jest gdzieś...tam
    Postów
    516
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    124
    Otrzymał 42 podziękowań w 30 postach

    Gwint (gra karciana)

    CD Projekt zapowiedział grę karcianą traktującą o gwincie

    W grze będziemy mieli dostęp do czterech talii

    - Królestwa Północy
    - Scoia'tael
    - Potwory
    - Skellige

    Rzuca się w oczy brak talii Cesarstwa Nilfgaardu

    A tak ma wyglądać otwieranie nowego pakietu kart, które będziemy pozyskiwać w trakcie zabawy

    Otwarcie nowego pakietu zacznie się od zaprezentowania nam trzech rzadkich lub legendarnych kart - będziemy mogli wybrać najlepszą z nich, odrzucając dwie pozostałe. Potem otrzymamy cztery kolejne losowe karty. a jeśli część z nich nie przypadnie nam do gustu, będziemy mogli jednokrotnie je odrzucić i dokonać ponownego losowania.
    (źródło www.cdaction.pl)

    Tutaj
    możemy zapisać się do bety
    "Kto pierwszy wykół zabójcze ostrze musiał mieć duszę z twardej stali"
    Poprzedni nick: Idh

  2. #2
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach
    Dziś ruszyła zamknięta beta, dostałem zaproszenie, ale na razie tylko przeszedłem tutorial jak grać ( nic nowego się nie dowiedziałem, czego nie byłoby wiadomo z podstawki ).
    Więcej wrażeń dopiero gdy się wgryzę.
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  3. #3
    Pampa
    Gość
    A ja nie dostałem. :C

  4. #4
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Ciekawe czy przetrwa na rynku. Herosi niby też popularni, a Duel of Champions zamykają.



  5. #5
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach
    Też dostałem
    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


  6. #6
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach
    Całkiem fajnie się gra. Podstawowe zasady zostały te same, style ( taktyki ) talii raczej też, natomiast moce samych kart znacznie się różnią od podstawki.
    Możemy wygrywać złoto, za które potem kupujemy beczki, a w nich cztery losowe karty + do wyboru jedna z trzech unikatowych. Beczki oczywiście można też kupić za gotówkę.
    Dodatkowo jak levelujemy, to odkrywamy kolejne znaki zapytania, a pod nimi są różności od złota, przez fragmenty kart, po same karty ( jeszcze mi się nie trafiło tak ).
    Z fragmentów kart można tworzyć karty ( mamy podgląd na wszystkie karty w grze ), ale te topowe zżerają aż po 800 fragmentów ( gdzie zazwyczaj dostajemy po 5-15 fragmentów po walce, bądź jak nam przeciwnik pogratuluje - pewnie na wyższych levelach będzie lepiej ). Karty możemy też niszczyć, za co zwracają nam się fragmenty ( za te liche karty raptem po 5, ale to zawsze coś ).
    To na tyle, jeżeli chodzi o zasady.
    Na razie gram tylko północą, bo inne talie miałbym zbyt słabe. Taktykę mam prostą, medycy w talii, dzięki czemu wracamy wyrzucone karty, w dodatku dwie karty rąbaczy z crinfrid, którzy ciągną z talii kartę, którą wskażemy na polu bitwy ( np. a jakże...medyków ). Dodatkowo Foltest ma specjalną umiejętność, dzięki której robimy dokładną kopię wskazanej karty ( więc często bufuje medykom punkty, kartami które oprócz ogólnych punktów do puli, mają moce drugorzędne +/- ileś tam punktów dla nas/wroga ). Do tego złoty Geralt jak się trafi, oczywiście pożoga itp. Ciężka jazda burej chorągwi ma 4 punkty, a po dwóch turach zmienia się w złotą ( dodatkowo dostaje wtedy 2 punkty ), czasem zdarza mi się takie kombo, gdzie mam Geralta i "burą" i wtedy mogę zagrać kartę Margarity ( 6 pkt ) dzięki której po zagraniu złotej karty, tworzy się karta adepta ( za dwa punkty ).
    Nie sprawdzałem jak się dodaje do przyjaciół, więc nie wiem jak to się robi. Jakby ktoś chciał, to gram pod nickiem Marat87, może kiedyś się zmierzymy.
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  7. #7
    Pampa
    Gość
    Udało mi się dorwać do bety, i wbrew sobie wydałem 80 zł na beczki co najgorsze z dobrych kart wypadł mi Odrin, Szpeciucha, rębacze x3 (bardzo przydatne jednostki) ogólnie sporo kart, ale głównie niebieskie, kilka fioletowych.

  8. #8
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach
    Północ mocno zmieniona po patchu z tego tygodnia, częściowo osłabiona, choć tak pozornie. Po prostu najbardziej popularny build dostał po dupie, trzeba teraz kombinować z czymś innym. Na szczęście obniżono ceny dowódców z 800 fragmentów na 200, co w końcu wprowadza urozmaicenie i pojawiają się inne taktyki.
    Najmniej ograne są wiewiórki. Obecnie zrobiłem dosyć mocną talię, którą wygrywam 70-80% potyczek i co raz bardziej cenie tą frakcję, a także jej pasywną umiejętność ( na początku może się wydawać beznadziejna ). Na drugim biegunie u mnie Skellige, na prawdę dobra talia, mam prawie wszystkie karty, ale idzie mi beznadziejnie.
    Obecnie króluje najbardziej talia potworów oparta na pogodzie. Jest jedną z tańszych w stworzeniu i łatwiejszą w graniu, można spokojnie w dwóch rundach wywołać wszystkie efekty pogodowe. Trochę to nudne muszę przyznać, bo połowę potyczek z nimi się odbywa.
    Sam wydałem ok. 100 $ CAD na beczki, ale nie ma czego żałować, bo gry REDów są tego warte, to nam się kiedyś wróci w postaci kolejnych genialnych produkcji.
    W północy to polecam zrobić Barona ze złotych kart i starać się go trzymać do trzeciej, decydującej partii. Ogólnie najczęściej wygrywamy, jeżeli zagrywamy ostatnią kartę w partii. Bardzo ważna jest też przewaga kart, jak się ma jedną/dwie więcej, to jesteśmy blisko wygranej. Stąd świetna jest umiejętność scoia'tael, która pozwala wybrać kto rozpoczyna rundę ( raz na mecz ). W pierwszej rundzie zdajemy się na los i potem już do końca zaczynamy jako drudzy, co ostatecznie powinno nam dać przewagę i możliwość kontrolowania wydarzeń na stole ( przerywanie kombosów przeciwnika ).
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  9. #9
    Pampa
    Gość
    Następną właśnie kartę jaką chcę odblokować to baron a potem yennefer, bo te jednorożce są przekozaczone. Z postaci mam Priscille, Talara, Odrina, Jaskra, Geralta i wiedźmy

  10. #10
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach
    Pamiętaj tylko, że Yen uderza we wszystkie karty na stole ( w tym złote ), również w twoje ( i w samą siebie ) - więc to trudna karta w użyciu. Podobnie działa Zoltan:trener, tylko, że ogranicza się do jednego rzędu i nie zmienia siły złotych kart.
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

Strona 1 z 35 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •