Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 68

Wątek: Gra Bretonnią (w tym również Bordeleaux i Carcassonne)

  1. #11
    Zbanowany
    Dołączył
    Oct 2016
    Postów
    59
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ituriel32 Zobacz posta
    Z rzeczy unikalnych. Mała osada dostała mury miejskie za 3 poziom miasta (ale chyba garnizon nie zwiększa się za bardzo), chodzi o tą ikonkę z pofalowaną nazwą miasta. Za to stolica ma umocnienia takie jak imperium w małych osadach, znaczy 2 stopniowe.

    - - - - - - - - - -

    Ciężko będzie balansować z tym podziałem na rycerzy i gmin. Ponieważ w zasadzie większość piechoty, strzelców i trebuszy zalicza się do gminu.

    Za to nawet nawet wyglądały budynki ekonomiczno - kulturowe.


    Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodziło z tymi spamiącymi się armiami zielonych?
    Przez 20 pierwszych tur masz -20 do porządku publicznego, więc jak dobijesz -100, to tak jak zwykle spawnią się rebelie. Różnica jest taka że te rebelie są zawsze Greenskinowe.

  2. #12
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Prawdę mówiąc trochę się zawiodłem po tych ich prezentacjach. Ogólnie tymi trzema frakcjami gra się podobnie. Wszystkie trzy zaczynają z całą dwu legionową prowincją, tylko że u Carcassone mapka początkowa nie pokazuje tej małej osady. Bonusy sugerują tak: Leoś to wyrównana kompozycja, Alberyk to rycerstwo, a Fay to chłopi.

    Nacje do gry wybierasz logicznie, na zasadzie z kim chcesz walczyć.

    Fay dostała jakiś unikalny budynek w Carcassone, ale prezentacja była tak nudna że odnotowałem tylko fakt jego istnienia.
    Ostatnio edytowane przez Ituriel32 ; 25-02-2017 o 09:45

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  3. #13
    Asuryan
    Gość
    Carcassone zaczyna w stanie wojny z leśnymi elfami? Serio, najwyższa kapłanka Pani Jeziora łamiąca jedno z najważniejszych przykazań swej wiary? Totalna porażka.

  4. Użytkownicy którzy uznali post Asuryan za przydatny:


  5. #14
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Z tym, że to formalnie i tak prędzej, czy później, byłoby możliwe. W sensie ta wojna z WE. Wg mnie żeby sobie nie zepsuć przyjemności takowej wystarczy po prostu raz wrąbać Leśnym Elfom i od razu pokój z nimi zawrzeć Pamiętajmy zresztą, że to tylko gra i nie mamy jako tako wpływu na to, co AI postanowi zrobić. Z drugiej strony boli mnie to, że Morgiana zastępuje diuka Carcassonne, ale no cóż... CA zrąbała już przy tworzeniu frakcji bretońskich, łącząc dwie w jedną...

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  6. #15
    Asuryan
    Gość
    Wiesz Arroyo, zmiana lore czy historii przez gracza to jednak co innego niż psucie jej na samym starcie przez twórców. O wiele lepszym pomysłem była by startowa wojna z Tileą czy ewentualnie z Estalią. O błogosławionych trebuszach czy strzałach z ospą już nie będę pisał, bo się mi same niecenzuralne słowa pod palce cisną.

  7. #16
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Wiesz, podobno te jednostki i tak Games Workshop przypięła, więc o tyle się cieszę - o ile jeszcze zrozumiem rzucanie zaklęć na trebusze, by mogły miotać lepszymi pociskami czy coś, tak podzielam Twoje zdanie co do łuczników z trującymi strzałami.
    Na szczęście uniknęliśmy bzdur od Eliassona -> Duchów Fey, Templariuszy, Kapłanek Shallyi, chmar psów etc.


    EDIT: Po przejrzeniu rosteru Bretki aktualnego jestem już niemal całkowicie pewien, czym konkretnie zagram. I na pewno w mojej armii nie znajdą się chłopscy łucznicy z trującymi strzałami (te jedynie w awaryjnej sytuacji dojdą).

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  8. #17
    Asuryan
    Gość
    Tak ściśle biorąc to nie są zatrute strzały (poison), tylko z zarazkami ospy (pox) - czyli domena Skavenów.

  9. #18
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    To i tak nie brzmi lepiej :C Ale cóż, zobaczymy, jaka będzie przydatność na polu bitwy. Na razie przekonują mnie:
    piechota
    jazda
    artyleria
    Odrzucają jedynie ci strzelcy z tymi zarazkami ospy

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  10. #19
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    W ramach preorderu zagrałem wczoraj tuzin tur i muszę powiedzieć, że Bretonnia prezentuje się całkiem przyzwoicie: i pod względem kampanii i wyboru jednostek. Tak więc swoją przygodę zacząłem od wyboru Louena Lwie Serce i plusem są na pewno dość spore możliwości budowlane - żadna darmowa nacja nie ma aż tylu możliwych opcji do wybudowania (nie licząc budynków unikatowych). O sile jazdy mówić chyba nie muszę, ale te siły powietrzne... Nawet wampiry nie mają chyba aż takich dobrych jednostek latających.

    Co zaś do startu: zaczynamy wojnę z Marienburgiem i lokalnymi Zielonoskórymi. Tak więc ja postanowiłem rozprawić się z Marienburgiem zanim ten urośnie w siłę (a zaczynamy z armią posiadającą 16 jednostek, a nasz legendarny lord ma już odblokowaną cechę zezwalającą na rekrutację rycerzy), jednak moją armię przecwycili zieloni i niestety niskotierowe chłopstwo nie zdołało utrzymać szeregów na tyle, aby moja jazda uderzyła na orków z tyłu Dzisiaj podchodzę do Bretonni jeszcze raz.

  11. #20
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Na bardo trudnym ci biali orkowie atakują tą mniejszą osadę jak tylko mogą czyli koło 5-6 tury. Pokonać ich można już w 2-giej (pamiętamy rozwiązać tych 2 najsłabszej chłopów z widłami, a na ich miejsce dobrać 4 inne jednostki). Niestety jeśli to zrobimy to nie odpali się ten ewent z atakującymi zielonymi. Co w konsekwencji opóźni nasz rozwój...
    Ostatnio edytowane przez Ituriel32 ; 28-02-2017 o 11:56

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •