Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68

Wątek: Gra Bretonnią (w tym również Bordeleaux i Carcassonne)

  1. #61
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ituriel32 Zobacz posta
    Teraz będzie niespodziany rewrok bretki. W pierwszej sekundzie się zdziwiłem, bo dla mnie ta rasa jest ok, a są inne które mają bardziej paskudnie, znaczy rozpaczliwie potrzebują pomocy (reworka znaczy się). Ale tak usiadłem sobie i zastanowiłem się co Bretoni może dolegać i jak zacząłem liczyć to jednak parę rzeczy się znalazło.

    1. Bretonia (jako kraina) jest mała, i cierpi na to samo co Imperium. Czyli małe dwu miastowe prowincje, co w połączeniu z budynkami łączonymi robi sieczkę dla gracza i si.
    2. Wrogowie u bram. Niestety dodanie zombi piratów mocno Bretkę pognębiło. Jak zacząłem liczyć to ilość wrogów na dzień dobry jest kolosalna: 2 miejsca powstawania hord (jedno w Estalii), 2 frakcje nieumarłych, Norska na północy, Krasnoludy i gobliny na wschodzie (choć brodacze teraz mocno osłabieni), zombi piraci Noctiliusa razem ze szczurami wbijają od południa i na koniec Leśne elfy. A zapomniałem o początkowym wydarzeniu które uziemia gracza na 20 tur. Nawet imperium nie ma tak przechlapane.
    3. Tragiczne początkowe jednostki i bezużyteczne garnizony (gorsze ma tylko chaos i zwierzaki, a to dlatego że nie mają ich wcale).
    4. Warunki zwycięstwa i dużo mniej efektywny zielony rycerz.
    5. Chłopska mechanika powoduje że armie bretonii stają się bardzo podobne.
    6. Alberyk jako całość.
    7, Uzupełnianie wojsk.

    Co można by zmienić.
    - Jak dla mnie wywalenie wydarzenia poruszenia orków.
    - Powtarzalne misje na śluby rycerskie.
    - Dodanie mechaniki krucjat.
    - Wzmocnienie armii startowych i całkowita przebudowa garnizonów.
    - Możliwość spieszenia rycerzy.
    - Rozbicie (wydzielenie) Mousillon i Lyonesse jako osobnych prowincji.
    - Dodanie technologii wspierającej uzupełnianie.
    Nie zgadzam się z kilkoma kwestiami:
    Brodacze i Gobliny nie są zagrożeniem. Krasie prawie nigdy nie wypowiedzą Ci wojny gdyż mają cechę ,,defensywny'', poza tym Bretka ma za dużo mechanik wzmacniających relacje z dobrymi frakcjami i za dużo wspólnych wrogów by relacje zrobiły się złe. Gobliny za to to jedna z najsłabszych frakcji w grze która zazwyczaj w 10 turze już nie istnieje, a nawet jak istnieje to za dużo ma wrogów w okolicy bardziej skupia się na obronie niż ataku.

    Leśne elfy również da się udobruchać na tyle długo, by zdążyć pobudować wokół nich mury do osad. Kiedy już to zrobimy, zagrożenie praktycznie przestaje istnieć.

    Wampiraty potrzebują bardzo dużo czasu by stać się realnym zagrożeniem dla Bretonni. Zazwyczaj bitwy są toczone o południowe krainy, a jak już dojdzie do Bretonni to zazwyczaj kończy się na 1-2 osadach.

    Nie rozumiem problemu z 20 turami, skoro w 2 tury na spokojnie da się zdobyć Grung Zindt i zlikwidować kryzys.

    Same ziemie Bretonni nie potrzebują reworku. Są dobrze odzwierciedlone lore'owo, jako małe i słabe księstewka, skłócone między sobą. Imperium za to potrzebuje reworku, bo w przeciwieństwie do Bretonni każda prowincja powinna być wypchana maksymalną ilością osad, wtedy dobrze odzwierciedlone było by jak potężne jest Imperium, a jak słaba przy nim Bretonnia.
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  2. #62
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    To zależy którą nacja grasz.
    Bo jak gram Leosiem to zazwyczaj Fay jest martwa. Noctilus do spółki z elfami wypruwa jej flaki.

    Dlatego też najczęściej gram Czarodziejką z 2 powodów: bonus do uzupełnienia i zachowanie południa.
    Z perspektywy Alberika i czarodziejki nie da się od tak iść sobie i zniszczyć osady orków i to oni są unieruchomieni.
    I może to dziwnie zabrzmi ale wtedy Leoś nie może poradzić sobie z Norską/truposzami... Co prawda stolicy nie traci, ale inne miasta idą w piach lub ręce Norski/truposzy.

    Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale u mnie komp często robi yolo na moje ziemie, na zasadzie zginę, ale spalę graczowi 1-2 osady.

    Co do goblinów i brodaczy to się zgodzę. Po przeniesieniu Kemmlera to on stał się głównym zagrożeniem w tamtej części.


    Ja wcale nie mówię że nie wolałbym reworku Imperium. Zwłaszcza dodaniu 3-5 miast na całości.

    Natomiast nie zgodzę się z twierdzeniem że Bretonia była super słaba w porównaniu do Imperium. Bretka jako całość jest drugą nacją ludzi.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  3. #63
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Tak, Bretka jest drugą największą frakcją ludzi, co nie zmienia faktu że jej potęga militarna porównana z imperialną jest śmiesznie mała. Gospodarczo są całkowicie zdeklasowani przez Imperium.

    Wysyłam Wielką Mapę Warhammer Fantasy, sporządzoną na podstawie wielu Armybooków i książek do WFRP. Możesz porównać sobie zagęszczenie miejscowości w takim przykładowym Hochlandzie i w takim przykładowym Bordeleaux.
    http://www.gitzmansgallery.com/shdmotwow-full.html
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  4. #64
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Zgodzie się. Imperium jest większe, silniejsze militarnie i gospodarczo. Bretonia jest ciut lepiej odwzorowana graficznie i ekonomicznie, ale jest jedno ale.
    Zarówno Imprerium, jak i Bretonia (jako całość) powinni działać lepiej. A nie być wymazywane z mapy, poza dogorywającym Couronne.

    Co do ilości wrogów, to gracz sobie poradzi, ale SI które werbuje hołotę (której nie może rozwiązać) dostaje wciry, raz za razem. Zgodzę się z tym że gobliny, krasnoludy i elfy trochę mniej naciskają na Bretkę, ale to wystarczy by razem z truposzami wymazać większość jej prowincji z mapy.

    Zamknijmy w tym miejscu sprawę terytorialną.

    - - - - - - -

    Dodanie mechaniki krucjat. Mogłoby bardzo pomóc koordynować siły Bretki. Tu jednak bardziej chodzi mi o to by SI korzystała z tego usprawnienia. Tak by wybierani byli wrogowie całej krainy, w pierwszej kolejności ci źli: orkowie i gobliny, nieumarli, zwierzaki, norska, chaos, szczury.
    Lub wariant drugi defensywny. Czyli jakby upadła osada z rdzenia tej rasy to automatycznie powstawałaby wezwanie do krucjaty. Dające bufy do ekonomi, morale i nagrodę po zdobyciu (odbiciu) osady.

    - - - - - - -

    Dodanie opcji spieszenia rycerzy mogłaby pomóc garnizonom bretonii.

    - - - - - - -

    Śluby rycerskie, przysięga błędnego rycerza, przysięga Graala. Ja zrobiłbym z tego powtarzalne bitwy/zadania (coś jak te od artefaktów u LL). Lub pojawianie się specjalnej armii potworów to upolowania. Najlepiej by było 3-5 wariantów/kompozycji na jeden ślub (oczywiście rosnący poziom trudności).

    - - - - - - - -

    Zmian wymaga też wydarzenie poruszenia orków. Dla leosia to nie jest problem, on może sobie z tym poradzić w 2-3 tury. Ale Czarodziejka i Alberik mają z tym już jednak trochę ciężej. W ich przypadku powinna być konkretna ruchoma armia orków.

    - - - - - - - - -

    Rycerskość. Ja bym ją przerobił na unikalny zasób bretonii. I to nim płaciłoby się za odpalanie powtarzanego zadania rycerskiego. Czy zwołanie krucjaty.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  5. #65
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    A może dadzą nam coś powiązanego z tymi Zakonami co są w Mortal Empires na Southlands? Jakaś mechanika krucjat albo technologie pozwalające nam wasalować te frakcje?
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  6. #66
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Taka technologia już jest, znaczy by konfederować tamte tereny. Problemem jest to że po pierwsze jest na końcu technologii od konfederacji, a po drugie tamci rycerze po prostu giną.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  7. #67
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Rycerze Bretońscy nie walczyli pieszo. Chyba że zmarł im wierzchowiec podczas bitwy, ale wtedy najczęściej pojawiał się giermek z następnym wierzchowcem.
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  8. #68
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Zagrałem sobie 2 kampanie królestwami Bretonii i wychodzi na to że chłopaki z CA po prostu przedobrzyli. Patrząc na przestrzeni 10 kampanii to w 7 z nich Bretka stawała się potęgą.

    Na początku podpowiedz. Wszystkie grywalne księstwa Bretki zaczynają z agentem, portem i surowcem. Więc najlepiej wysłać tego agenta w rejs do Ulthuan, Arabii i Lustrii, by podpisywać umowy handlowe (dobre jest to że skasowali wojny z wysokimi elfami). W ten sposób bardzo szybko napełnimy kasę.
    W zasadzie po podkręceniu dochodów z rolnictwa spokojnie przebijamy teraz inne rasy w produkcji mamony... Chciałem lekkiego podkręcenia tak o 100 maks, a chłopaki z ca w zasadzie je podwoili, liczę to dla pojedynczej osady, a w skali całego królestwa to kosmos.

    Nowe ułożenie technologii (konfederacyjnych, dekretów wojennych i nowych dekretów przyjaźni) jest bardzo wygodne. Wreszcie można skonfederować krzyżowców z Arabii. A teraz przez zlikwidowanie bonusu do auto rozstrzygnięcia dla nacji z LL, te za morskie krainy dają dużo terenu i mocy. No i w zasadzie można też od razu przenieść się tam. No i osłabienie Kemmlera i Czerwonego (był wcześniej liczony jako LL podczas auto walki) zmniejsza początkowy poziom trudności. Zawiodłem się natomiast na nowej prowincji. Znaczy spełnia ona swoje zadanie, czyli Alberykiem i Czarodziejką możemy teraz sami zakończyć początkowy event z inwazją orków i to tak samo jak Leosiem już 2 turze... Problem z tym jest tylko taki że sami orkowie nic nie robią, jak byli chłopcami do bicia tak nimi pozostali dalej.

    Zrezygnowanie z połączonych budynków podczas rekrutacji pozwala teraz poszaleć (głównie SI).

    Najbardziej przegięta jest teraz kuźnia, ten sumujący się bonus do pancerza jest straszny. Niby tylko plus 2 do pancerza, ale już w samej Bretońskiej krainie mamy 8 osad gdzie tą kuźnie można postawić, i z tak małego terenu daje to nam plus 16 pancerza...
    W zasadzie wszystkie nasze jednostki stają się straszne wtedy.

    Bardzo spodobały mi te obowiązkowe koniki dla każdego lorda i paladyna, jest tak jakoś bardziej klimatycznie.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •