Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 80

Wątek: Zasady - roboczy

  1. #11
    Podkomorzy Awatar Remix
    Dołączył
    Aug 2014
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    1 266
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    108
    Otrzymał 92 podziękowań w 75 postach
    Tutaj jest pytanie czy dajemy limit ogólny na ilość okrętów.
    Jedyną przeszkodą w osiągnięciu sukcesu jesteśmy my sami

    Zapraszam osoby które lubią gry strategiczne na mój kanał na yt póki jest tam głównie total war ale również coś innego się będzie pojawiać
    https://www.youtube.com/user/MsRemix1992

  2. #12
    Cześnik Awatar Defungor
    Dołączył
    Oct 2012
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    229
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    48
    Otrzymał 33 podziękowań w 21 postach
    Na moje artylerie od okrętów trzeba ograniczyć do max 1-2, a limitu nie ma co ograniczać bo jak będzie 20 na 20 to wygra lepsze mikro, ale jakiś limit na statki ogniowe trzeba dać by nie było armii kamikadze z 1 czy 2 dobrymi okrętami które będą uciekać i czekać aż cała flota wroga się spali.
    Jam jest Defungor, Pierwszy co Żubra wypił, Władca Pastwisk i Żubrów Wszystkich, Zrodzony z Puszki Wielkiej, Przyjaciel Wszystkich Prażubrów, Jedyny Gazowany i Niepasteryzowany, Obrońca Pijanych, Pogromca Trzeźwych.....

  3. #13
    Podkomorzy Awatar Remix
    Dołączył
    Aug 2014
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    1 266
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    108
    Otrzymał 92 podziękowań w 75 postach
    to może póki co
    max 2 arty
    max 4 ogniowe

    A reszta okrętów bez limitu.
    A jeśli chodzi o desant to dajemy jakieś fortyfikację obronne? Dla obrońcy?
    Jedyną przeszkodą w osiągnięciu sukcesu jesteśmy my sami

    Zapraszam osoby które lubią gry strategiczne na mój kanał na yt póki jest tam głównie total war ale również coś innego się będzie pojawiać
    https://www.youtube.com/user/MsRemix1992

  4. #14
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Nie przesadzałbym już z fortyfikacjami. Bo zaraz dojdziemy do oblężeń. Ma być to wszystko w miarę proste, przejrzyste i w miarę wyrównane (bez dawania jednej ze stron, np. obrońcy, przewagi już na początku).

    Natomiast jeżeli chodzi o same bitwy morskie, to proponowałbym, aby to obrońca atakowany "z morza" decydował, gdzie chce spotkać przeciwnika: na morzu czy też na lądzie. Bo jeżeli obrońca nie czuje się pewnie na morzu, to powinien mieć możliwość przyjęcia walki na lądzie.

    Natomiast atakujący przez morze musiałby się liczyć z decyzją obrońcy - i albo walczyć na morzu albo na lądzie.

  5. #15
    Podkomorzy Awatar Remix
    Dołączył
    Aug 2014
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    1 266
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    108
    Otrzymał 92 podziękowań w 75 postach
    No w sumie z fortyfikacjami już popłynąłem xd
    Ale jeśli chodzi o atak przez morze to bardziej myślałem o tym, że aby zaatakować prowincję na lądzie to pierw trzeba pokonać przeciwnika na morzu i wtedy jest otwarta droga do walki na lądzie.
    Jedyną przeszkodą w osiągnięciu sukcesu jesteśmy my sami

    Zapraszam osoby które lubią gry strategiczne na mój kanał na yt póki jest tam głównie total war ale również coś innego się będzie pojawiać
    https://www.youtube.com/user/MsRemix1992

  6. #16
    Cześnik Awatar Defungor
    Dołączył
    Oct 2012
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    229
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    48
    Otrzymał 33 podziękowań w 21 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pirx Zobacz posta
    Natomiast jeżeli chodzi o same bitwy morskie, to proponowałbym, aby to obrońca atakowany "z morza" decydował, gdzie chce spotkać przeciwnika: na morzu czy też na lądzie. Bo jeżeli obrońca nie czuje się pewnie na morzu, to powinien mieć możliwość przyjęcia walki na lądzie.

    Natomiast atakujący przez morze musiałby się liczyć z decyzją obrońcy - i albo walczyć na morzu albo na lądzie.
    Wtedy wprowadzanie bitem morskich mijało by się z celem, i tak nadmorską prowincję możesz przejąć atakując ją z granicznej prowincji.

    Cytat Zamieszczone przez Remix Zobacz posta
    No w sumie z fortyfikacjami już popłynąłem xd
    Ale jeśli chodzi o atak przez morze to bardziej myślałem o tym, że aby zaatakować prowincję na lądzie to pierw trzeba pokonać przeciwnika na morzu i wtedy jest otwarta droga do walki na lądzie.
    To by nie miało sensu, bo byś musiał stoczyć 2 bitwy o jedną prowincję, myślmy racjonalnie a nie
    Jam jest Defungor, Pierwszy co Żubra wypił, Władca Pastwisk i Żubrów Wszystkich, Zrodzony z Puszki Wielkiej, Przyjaciel Wszystkich Prażubrów, Jedyny Gazowany i Niepasteryzowany, Obrońca Pijanych, Pogromca Trzeźwych.....

  7. #17
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Cytat Zamieszczone przez Defungor Zobacz posta
    Wtedy wprowadzanie bitem morskich mijało by się z celem, i tak nadmorską prowincję możesz przejąć atakując ją z granicznej prowincji.
    Trochę inaczej to widzę. W zależności od tego, jakie pola morskie zaproponuje Nies, może się okazać, że np. z Grecji możesz drogą morską zaatakować Egipt. Żeby tę prowincję zaatakować z granicznej prowincji lądowej, musiałbyś podbić Azję Mniejszą oraz wybrzeże "żydowskie", a więc droga daleka. Moim zdaniem, jeżeli ktoś atakuje "z morza", a więc z pominięciem drogi lądowej, to powinien się liczyć z wyborem obrońcy. Np. jeżeli ja był bym Grecją i chciał zaatakować Egipt, a po drugiej strony grałby gracz z mniejszym obyciem multi, to musiałbym się liczyć, że będę zmuszony do walki na morzu. I to powinno mi dawać do myślenia jeżeli chodzi o plany strategiczne.

    Z drugiej strony, jeżeli ja będę Egiptem, a nie czuję się komfortowo na morzu, to będąc zaatakowanym, powinienem mieć prawo wyboru, czy chcę ofensora spotkać na morzu, czy też na lądzie.

  8. #18
    Cześnik Awatar Defungor
    Dołączył
    Oct 2012
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    229
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    48
    Otrzymał 33 podziękowań w 21 postach
    Nikt nie będzie grał bitew morskich w takim razie, bo nigdy nie graliśmy ich na czwartkach/turniejach, a tak jak "zmusimy" graczy do walk na morzu, wtedy po kilku bitwach człowiek się nauczy ogarniać, a tak jeśli wykorzystamy twój sposób pirx, to nadal będziemy grali 100% bitew lądowych bo nikt nie będzie ryzykował co się równa żadnym zmianom i braku sensu wprowadzaniu bitew morskich.
    Jam jest Defungor, Pierwszy co Żubra wypił, Władca Pastwisk i Żubrów Wszystkich, Zrodzony z Puszki Wielkiej, Przyjaciel Wszystkich Prażubrów, Jedyny Gazowany i Niepasteryzowany, Obrońca Pijanych, Pogromca Trzeźwych.....

  9. #19
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    E tam, co najwyżej gracze lepsi na lądzie nie będą ryzykować ataków "z morza".

    Wredniaku Ty, przejrzałeś mnie. Załatwić Pirxa będzie oznaczało zaatakować go na morzu.

  10. #20
    Podkomorzy Awatar Remix
    Dołączył
    Aug 2014
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    1 266
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    108
    Otrzymał 92 podziękowań w 75 postach
    Mi się wydaje że nikt nie czuje się dobrze na morzu, więc każdy by miał szanse wygrać.
    Jedyną przeszkodą w osiągnięciu sukcesu jesteśmy my sami

    Zapraszam osoby które lubią gry strategiczne na mój kanał na yt póki jest tam głównie total war ale również coś innego się będzie pojawiać
    https://www.youtube.com/user/MsRemix1992

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •