Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Wątek: Wakacyjna Kampania Antyczna - Zasady

  1. #21
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Na pewno zapewnimy otoczkę na YT-ube. Trzeba będzie się zastanowić, jaką to ma przybrać formę, żeby było najciekawsze i dla YT-ubera i dla widzów.

  2. #22
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Zasady bitewne:

    Są:

    Cytat Zamieszczone przez Pirx Zobacz posta
    - Zakaz używania artylerii
    - Maksimum 6 takich samych jednostek
    - Maksimum 10 jednostek piechoty do walki w zwarciu (w tym również topory i sierpy)
    - Maksimum 14 jednostek piechoty (jednostki strzeleckie nie wliczają się w limit jednostek piechoty)
    - Maksimum 10 jednostek jazdy (Konni strzelcy nie wliczają się w limit jazdy, Nomadowie brak limitu dla jednostek jazdy)
    - Maksimum 10 jednostek strzeleckich (Konni strzelcy są w limicie strzelców)
    - Maksimum 6 jednostek Konnych strzelców
    - Maksimum 1 rydwan lub 1 słoń (wliczani w limit kawalerii)
    - Maksimum 1 artyleria (wlicza się w limit jednostek strzeleckich)
    - Generał nacji wlicza się do każdego limitu danego typu jednostek - wyjątek: generał rzymski i kartagiński (30 osobowy)
    W innym temacie zaproponowane zostały następujące:
    Cytat Zamieszczone przez Seba Fallus III Wielki Zobacz posta
    Max 6 takich samych jednostek
    Max 8 jednostek piechoty do walki w zwarciu (op max 6)
    max 3 jednostki piechoty do walki w zwarciu powyżej 1000
    Max 14 piechoty (włócznie, piki, topory, miecze, sierpy)
    Max 1 słonie lub rydwany
    Max 6 kawalerii
    Max 8 jednostek miotajacych (wliczamy tu konnych strzelców - Max 4 jednostki)

    Op- Arwernowie, Bojowie, Tylis, Nerwiowie
    Dotychczasowe zasady w WKA umożliwiają dobór bardzo zróżnicowanych armii. Można polecieć w kawalerię, można polecieć w piechotę. Ale przy nacjach barbarzyńskich max 10 jednostek piechoty w rękach dobrego gracza może być masakryczne dla reszty.

    Z kolei zasady bardziej zrównoważone z jednej strony balansują trochę różnice między siłą nacji, z drugiej jednak ograniczają możliwości taktyczne (np. armie konne).

  3. #23
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Nacje barbarzyńskie wejdą do gry dopiero wtedy, gdy zbierzemy ponad 25 graczy, Tylis - również możemy zdjąć tą nację z mapy. Ja byłbym za zasadami z Wakacyjnej, bo dają dużą różnorodność zagrań.

    Jak gramy w 15 osób to nawet nie ma co sobie Barbarami głowy zaprzątać. Jakby było więcej chętnych wystarczy chyba dodać do Wakacyjnej proponowany zapis
    max 3 jednostki piechoty do walki w zwarciu powyżej 1000 (w sensie mieczników, bo inaczej Kimmeria leży i kwiczy)

  4. #24
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    A czy ta artyleria jest konieczna? Nie byłoby więcej przyjemności z gry, gdyby ją pominięto?

  5. #25
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Jak najbardziej zakaz arty będzie.

    Co do barbarów - ja bym ich nie usuwał na siłę z tych 15 nacji. Powinna być właśnie różnorodność. Testujemy tutaj pod kampanię na 32 graczy, więc warto przetestować zasady bitewne także pod nacje OP.

  6. Użytkownicy którzy uznali post Pirx za przydatny:


  7. #26
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Popieram przedmówcę. Jestem bardo przeciętnym graczem multi, a przykładowo nie raz potrafiłem pokonać armię Arwernów czy Bojów, grając choćby moimi ulubionymi Atenami. Żeby zostać przy wyżej wymienionym państwie, w cenie zaprzysiężonych mam dwie solidne jednostki(hoplici oraz hoplici w kolczugach), jak dam im zdolność specjalną do obrony to trochę naporu wytrzymają, a ja w tym czasie spróbuję wygrać na innym odcinku zmagań. Dużo fajniejszym rozwiązaniem, w mojej opinii oczywiście, byłoby lekkie uprzywilejowanie cywilizowanych państw w bitwach morskich, tak jak już ktoś tutaj proponował. Wydaje mi się, że nie ma co okrajać gry z nacji OP, bo nawet jeśli będziemy dostawać po czterech literach na polu militarnym, to od tego jest dyplomacja, żeby we własnym interesie połączyć siły w walce ze wspólnym wrogiem.

  8. #27
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Co do limitu kawalerii w zasadach zaproponował go bodajże rajfar i chyba nawet od zawasze on obowiązywał ale po rozegraniu kilku bitew jestem skłonny do jego usunięcia lub powiększenia

  9. #28
    Cześnik Awatar Twój Mistrz
    Dołączył
    Mar 2016
    Lokalizacja
    Opolskie, Nysa
    Postów
    326
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    64
    Otrzymał 44 podziękowań w 36 postach
    Dokładnie to kampania testowa, więc jeżeli chcemy wprowadzić zasady które dadzą szanse walki z barbarzyńcami to powinniśmy ich testować i nanosić poprawki

  10. #29
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Pełna zgoda, tylko weźcie pod uwagę ilość graczy i rozkład mapy. Mało graczy to konieczność usunięcia peryferii, żeby nie było siwych plam...

  11. #30
    Cześnik Awatar Twój Mistrz
    Dołączył
    Mar 2016
    Lokalizacja
    Opolskie, Nysa
    Postów
    326
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    64
    Otrzymał 44 podziękowań w 36 postach
    Ale ja na prawdę nie widzę problemu, jeżeli graczom podobają się zasady z WKA jedynie powiększmy je o max 8 mieczy ( max 6 OP ), oraz max 3 miecze powyżej 1000 i będą zróżnicowane armie i barbarzyńcy nie będą zbyt mocni. Co do tego czy barbarzyńcy w ogóle będą - jeżeli sprawy tak się mają zostawiam to twojej ocenie Nies.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •