Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Divide and Conquer ver.4.5.6 Spolszczenie!

  1. #21
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Mój antywirus stwierdził zagrożenie w pliku spolszczenia z 1 postu można to wrzucić na inny serwer np. mega?

  2. #22
    Chłop Awatar SzymonDeath
    Dołączył
    Jan 2015
    Postów
    37
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 23 podziękowań w 10 postach
    Cytat Zamieszczone przez Araven Zobacz posta
    Mój antywirus stwierdził zagrożenie w pliku spolszczenia z 1 postu można to wrzucić na inny serwer np. mega?
    Chciałem wrzucić to na MEGA ale ta strona coś mi nie działa, wiec przykro mi, ogólnie sam mam antywirusa kasperskiego i żadnego wirusa w nim nie wygrywa.
    Ostatnio edytowane przez SzymonDeath ; 31-05-2020 o 16:44

  3. #23
    Chłop Awatar SzymonDeath
    Dołączył
    Jan 2015
    Postów
    37
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 23 podziękowań w 10 postach
    AKTUALIZACJA

    Może nie dużo, ale zawszę coś. Zostały przetłumaczone takie pojedyncze słówka u generałów i agentów takie jak: moralne, pole widzenia, dochody z podatków itp.
    Są to pliki export_ancillaries i export_VnVs, które po rozpakowaniu archiwum, znajdują się w folderze o nazwie "D&C v4.5.6 Spolszczenie niepełne".
    Wystarczy tylko te dwa pliki wgrać i usunąć odpowiadające im pliki .bin.
    Zapraszam do pobierania i testowania --- Link został zaktualizowany!!!
    Również zachęcam do zgłaszania różnych błędów związane ze spolszczenie.

    Pozdrawiam
    SzymonDeath [K2Death]
    :

  4. Następujących 2 użytkowników podziękowało SzymonDeath za ten post:


  5. #24
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Witam. Dzięki za Twój trud. Pisałem Ci na maila ale nie wiem czy dotarło. Cechy generałów w 4.5 uległy zmianie mamy zarządzanie zamiast dawnej pobożności i sławę zamiast szlachetności lub terroru. (Albo na odwrót, nie pamietam na 100% bo piszę z pamięci i jestem poza domem). U Dunedainów brak info o narodzinach potomka, jest coś o tym, że to niegrywalna frakcja (jako aztecs). Jak zagram w weekend to zacznę zapisywać konkretne błędy i precyzyjnie podawać gdzie je znalazłem. Generalnie błędów jest mało, fajnie, że masz siłę i chęci do dalszego rozwijania spolszczenia. Pozdrawiam.

  6. #25
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2021
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach
    Cześć,

    Dzięki za spolszczenie! Bardzo mi się przydało, bo wcześniej odbijałem się od D&C (zupełnie niesłusznie zresztą, to świetny submod ).

    Trochę sam posiedziałem nad tym i dzisiaj skończyłem expanded.txt, może komuś się przyda. Starałem się, żeby było mniej więcej zgodne z dotychczasowymi spolszczeniami do Third Age'a i MOSa.
    https://mega.nz/file/7wdSHToK#oHMBqq..._7nvgCHgInNERY

    Pozdrawiam

  7. Następujących 2 użytkowników podziękowało khazmor za ten post:


  8. #26
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2013
    Lokalizacja
    Białystok
    Postów
    55
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez khazmor Zobacz posta
    Cześć,

    Dzięki za spolszczenie! Bardzo mi się przydało, bo wcześniej odbijałem się od D&C (zupełnie niesłusznie zresztą, to świetny submod ).

    Trochę sam posiedziałem nad tym i dzisiaj skończyłem expanded.txt, może komuś się przyda. Starałem się, żeby było mniej więcej zgodne z dotychczasowymi spolszczeniami do Third Age'a i MOSa.
    https://mega.nz/file/7wdSHToK#oHMBqq..._7nvgCHgInNERY

    Pozdrawiam
    Witam, masz jeszcze ten plik? bo wygasł.
    Co z tym spolszczeniem, ktoś się tym rzetelnie zajął, i zrobił do końca? W dzisiejszych czasach to nie trzeba być jakimś lingwistą, wrzucasz na google translator, tłumaczy, (nawet teraz wziąłem google translate ze zdjęciem i przetłumaczyło mi wsio co ja chce, ale nie będę z telefonem sterczeć co chwila..), a Ty poprawiasz błędy językowe z "polakiego" na polski, ale rozumiem, że na to potrzebny jest czas. Ale z drugiej strony ile to lat mineło, od założenia tego tematu? Pozdrawiam i mimo to dzięki za jakiekolwiek spolszczenie, bo naturalnie mnie by się nie chciało

    WIem że odkopuje trochę temat, ale teraz gram w tego moda i uważam że spolszczenie jest co najmniej beznadziejne. To tak jakby ktoś skopiował z normalnego medivala te teksty spolszczenia, a unikatowe rzeczy z trzeciej ery zero. Zero opisów postaci, historii, tylko przetłumaczone słówka co daje budowla, w sumie wszystko co jest związane z podstawą gry bez dodatków, czyli medivalem II.
    No albo ja coś nie tak robię przy instalacji, ale zrobiłem tak jak jest w opisie i w filmiku instalacji. No chyba że jest jakaś aktualizacja
    Ostatnio edytowane przez Be6he6mo6th ; 07-01-2023 o 17:50

  9. #27
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    Cytat Zamieszczone przez Be6he6mo6th Zobacz posta
    Witam, masz jeszcze ten plik? bo wygasł.
    Co z tym spolszczeniem, ktoś się tym rzetelnie zajął, i zrobił do końca? W dzisiejszych czasach to nie trzeba być jakimś lingwistą, wrzucasz na google translator, tłumaczy, (nawet teraz wziąłem google translate ze zdjęciem i przetłumaczyło mi wsio co ja chce, ale nie będę z telefonem sterczeć co chwila..), a Ty poprawiasz błędy językowe z "polakiego" na polski, ale rozumiem, że na to potrzebny jest czas. Ale z drugiej strony ile to lat mineło, od założenia tego tematu? Pozdrawiam i mimo to dzięki za jakiekolwiek spolszczenie, bo naturalnie mnie by się nie chciało

    WIem że odkopuje trochę temat, ale teraz gram w tego moda i uważam że spolszczenie jest co najmniej beznadziejne. To tak jakby ktoś skopiował z normalnego medivala te teksty spolszczenia, a unikatowe rzeczy z trzeciej ery zero. Zero opisów postaci, historii, tylko przetłumaczone słówka co daje budowla, w sumie wszystko co jest związane z podstawą gry bez dodatków, czyli medivalem II.
    No albo ja coś nie tak robię przy instalacji, ale zrobiłem tak jak jest w opisie i w filmiku instalacji. No chyba że jest jakaś aktualizacja
    Nie chcę wprowadzać w błąd, ale wersja DAC i submodów do niego, już dawno wyewoluowała i spolszczenie jest nieaktualne i do obecnych wersji nie ma spolszczenia.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  10. #28
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2013
    Lokalizacja
    Białystok
    Postów
    55
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Nie chcę wprowadzać w błąd, ale wersja DAC i submodów do niego, już dawno wyewoluowała i spolszczenie jest nieaktualne i do obecnych wersji nie ma spolszczenia.
    Wydaje mnie się, że to nie ma nic do rzeczy. Bo gdy zainstalowałem spolszczenie to faktycznie mi spolszczyło część rzeczy. To jest rzeczy które się powtarzały w podstawce medievala 2, takie jak "doskonałe morale" albo "-5% do niepokojów społecznych".
    A z samego modu, przetłumaczone zostało praktycznie zero, nie ma nawet nazw frakcji przetłumaczonych, no jak dla mnie żałosne, takie tłumaczenie mógłby zrobić KAŻDY, wystarczyłoby zamienić pliki spolszczenia z podstawki medievala prawdopodobnie.
    A nawiasem mówiąc. To czyli jakbym zainstalował wcześniejszą wersje DACa, to by mi spolszczyło WSIO ? Bo jeśli tak to chyba poszedłbym na taki układ, bo wątpię, że aż tak dużo ważnych rzeczy zmienili, co by mi rozgrywkę popsuło, niż brak czytanie w ojczystym języku smaczków opisanych przez oryginalnych autorów angielskiej wersji.

  11. #29
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    Cytat Zamieszczone przez Be6he6mo6th Zobacz posta
    Wydaje mnie się, że to nie ma nic do rzeczy. Bo gdy zainstalowałem spolszczenie to faktycznie mi spolszczyło część rzeczy. To jest rzeczy które się powtarzały w podstawce medievala 2, takie jak "doskonałe morale" albo "-5% do niepokojów społecznych".
    A z samego modu, przetłumaczone zostało praktycznie zero, nie ma nawet nazw frakcji przetłumaczonych, no jak dla mnie żałosne, takie tłumaczenie mógłby zrobić KAŻDY, wystarczyłoby zamienić pliki spolszczenia z podstawki medievala prawdopodobnie.
    A nawiasem mówiąc. To czyli jakbym zainstalował wcześniejszą wersje DACa, to by mi spolszczyło WSIO ? Bo jeśli tak to chyba poszedłbym na taki układ, bo wątpię, że aż tak dużo ważnych rzeczy zmienili, co by mi rozgrywkę popsuło, niż brak czytanie w ojczystym języku smaczków opisanych przez oryginalnych autorów angielskiej wersji.
    Spolszczenie było niepełne i wtedy, z tego co pamiętam. Pełne, wręcz profesjonalne spolszczenia masz do innych modyfikacji, ta nie doczekała się takiego, co by obejmowała teksty samych zmian. edit:
    możliwe, że w tym niedostepnym było juz lepiej, nie wiem, nigdy nie używałem spolszczenia, bo nie grałem zbyt dużo w tego moda.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  12. #30
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2021
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach
    Cześć,

    Wrzuciłem na google drive'a co miałem. Link tutaj https://drive.google.com/drive/folde...0T?usp=sharing

    Trochę faktycznie na to czasu schodzi, pewnie są na to jakieś narzędzia a ja walczyłem w notepad++ i "zamień wszystko" A nie chciało mi się spędzać nad tym X godzin jak 5.0 widniało na horyzoncie. Teraz jak znajdę trochę czasu to może spróbuję to na nową wersję przenieść (albo komuś pomóc jak już zaczął).

  13. Następujących 2 użytkowników podziękowało khazmor za ten post:


Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •