Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 107

Wątek: Dlaczego uważam CA za jednego z najgorszych wydawców gier, luźna dyskusja

  1. #1
    Łowczy
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    157
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 17 podziękowań w 9 postach

    Angry Dlaczego uważam CA za jednego z najgorszych wydawców gier, luźna dyskusja

    Uważam, że Creative Assembly od Total Warów to bez wątpienia jeden z najmocniejszych kandydatów do miana najgorszego wydawcy roku.



    Dlaczego?

    - Po kilku miesiącach grania dziesiątek ludzi w becie odebrali im TW: Arena na rzekomo okres 2-3 miesiące. Wyłączyli grę aby rzekomo popracować nad nią w spokoju i ulepszyć ją. Tymczasem po ponad pół roku gry dalej nie ma, a ludzie chcą grać. Co gorsza nie ma żadnych informacji o progresie ani tym kiedy gra się pojawi z powrotem, a CA totalnie, całkowicie zlewa graczy którzy dalej wciąż żywiołowo dyskutują na forum i pokazuje jak bardzo ma ich w dupie piszą raz na parę tygodni ,,soon'' i to wszystko.

    - Total War Warhammer który zawiera dużo niedoróbek i jest słabo zrobiony ma wykrojoną dużą część zawartości (gracze narzekają na małą ilość contentu w grze) które następnie CA sprzedaje jako bardzo drogie DLC (race pack z Beastenami 17 euro!). Wykroili dużo contentu w grze i daja jako DLC aby nachapać się jak najwięcej kasy.

    - Do tego już w samym dniu premiery wycięli rase Chaos i dali jako DLC aby płacic za nią osobno dodatkowe 7$, nosz kur, większego plucia na graczy to już chyba dawno nie było.

    - Warto jeszcze wspomnieć, że gra mimo takich braków w contencie (tylko 4 rasy bez DLC, mało jednostek, budynków etc) kosztuje bagatela - 60 euro. A cena DLC też straszna - jeden race pack z beastemani i bardzo słaba kampania zapchajdziura kosztuje aż 17 euro! Za tyle można mieć cała dużą, dobrą grę.

    - Ogólnie TW: Warhammer to straszny skok na kase.

    - A wszystkie DLC kosztują razem 34 euro na steam + sama gra 60 euro. Serio? Serio? Za tyle można mieć z 3 gry AAA albo przynajmniej AA i to takie w których twórcy szanują graczy, a nie plują na nich i testują ''jakie gowno możemy zrobić a wy i tak kupicie''.

    Ciężko o gorszego wydawcą obecnie. Chyba tylko słynne No mans sky zrobiło większą kichę.


    A wy jak uważacie? Zadowoleni jesteście, że napychacie kieszenie studiu które tak traktuje graczy i ma ich w poważaniu, liczy się tylko kasa? Ja wiem, ze brakuje konkurencji, ale nie można pozwalać aby rynek gier tak wyglądał, jest coraz gorzej...

  2. Następujących 9 użytkowników podziękowało Caothri za ten post:


  3. #2
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Dlatego nie kupiłem Warha i nie wspieram polityki CA.

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  4. Następujących 4 użytkowników podziękowało Shay Ruan za ten post:


  5. #3
    Sara Temer
    Gość
    Ogólnie się zgadzam z tobą Caothri, sam poważnie się zastanawiam czy w ogóle interesować się kolejnym (niezapowiedzianym jeszcze) TW przy takiej polityce CA i Segi.

    Osobiście mam nadzieję, że pojawi się jakieś inne, małe niezależne studio (i ewentualnie zostanie przygarnięte przez dobrego wydawce), które zrobi grę typu TW, która nie będzie wybrakowana z zawartości.

    PS. Taka mała uwaga, CA to studio robiące TW, nie wydawca. Wydawcą jest Sega
    PS2. Pss... Caothri uważaj trochę na słownictwo, ok?
    Ostatnio edytowane przez Sara Temer ; 01-09-2016 o 18:50

  6. Użytkownicy którzy uznali post Sara Temer za przydatny:


  7. #4
    Pampa
    Gość
    Podpisuję się obiema rękoma, i sam przestałem wspierać tą firmę która jak widać idzie w ślady CODa czy EA (chociaż EA po jakimś czasie puszcza rzeczy po bardzo okazyjnych cenach). Myślę że jeżeli wyjdzie Medieval III to go nie kupię w dniu premiery, tylko po baaardzo długim czasie ze wszystkimi dodatkami. Po prostu hype już mnie nie kupuje.

  8. Użytkownicy którzy uznali post Pampa za przydatny:


  9. #5
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Cytat Zamieszczone przez Caothri Zobacz posta
    A wy jak uważacie? Zadowoleni jesteście, że napychacie kieszenie studiu które tak traktuje graczy i ma ich w poważaniu, liczy się tylko kasa? Ja wiem, ze brakuje konkurencji, ale nie można pozwalać aby rynek gier tak wyglądał, jest coraz gorzej...
    Hm, właściwie to pretensje trzeba mieć do SEGI (lub duetu - SEGA, Creative Assembly)

    Każdy wie, że SEGA to chciwe zgredy, jednak weźmy pod uwagę jeden drobny szczegół =który ratuje twarz owej firmy - pozostawiają wciąż tam jakąś swobodę twórczą twórcom ich gier. Oczywiście żaden wydawca nie pozostawi swoim podopiecznym "wolnej amerykanki", jednakże dla porównania warto przedstawić tu krótką historię gry S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla.

    Starsze materiały z tej gry prezentowały się wprost obłędnie: RPG połączone ze elementami strzelanki wraz mrocznym postapokaliptycznym klimatem w realiach ex-ZSRR, możliwość kierowania pojazdami, pełna autonomia dla NPCów i potworów... Ostatecznie skończyło się na tym, że wydawca THQ przysłał do GSC (twórców stalkera) swojego człowieka, przez którego połowa contentu poszła do kosza a gra stała się ostatecznie strzelanką z elementami RPG. Jakby tego było mało, twórcy okroili fabułę i przez to wyleciał końcowy poziom, który rozgrywałby się na mega mrocznej i klimatycznej mapie.

    Możemy narzekać na CA/SEGĘ i nie są to pretensje bezpodstawne. Lepiej już chyba poczekać te parę lat i kupić grę wraz ze wszystkimi DLC, niż otrzymywać gry wybrakowne gdzie 1/2 contentu przywracają dopiero mody.

  10. #6
    Sara Temer
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Krwawy_Baron Zobacz posta
    Możemy narzekać na CA/SEGĘ i nie są to pretensje bezpodstawne. Lepiej już chyba poczekać te parę lat i kupić grę wraz ze wszystkimi DLC, niż otrzymywać gry wybrakowne gdzie 1/2 contentu przywracają dopiero mody.
    Nie porównuj ich do gorszych Baronie, porównuj ich do lepszych Popatrz na CD Projekt RED i ich Wiedźmina (oraz na zawartość tylko dwóch, ale za to jakich dodatków), popatrz na From Software i ich Dark Soulsy

    PS. Nawiasem mówiąc, prawdę mówiąc, jako, że serię S.T.A.L.K.E.R. znam tylko z nazwy, to nie bardzo mogę się odnieść do sytuacji z tą produkcją.
    PS2. Poza tym, Warhammer, pomijając to co zostanie w DLC uzupełnione, również jest strasznie wybrakowany ze wszystkiego, brakuje formacji jednostek, jest mało budynków bez właściwie możliwości kombinowania, a zarządzanie prowincją zostało sprowadzone do minimum.

  11. Użytkownicy którzy uznali post Sara Temer za przydatny:


  12. #7
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Zagraj, nie będziesz żałował.



  13. #8
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Ja powoli robię się zmęczony polityką dlc jaka teraz jest w większości gier. Właśnie dla tego tak bardzo podoba mi się Age of Wonders 3, gdzie dlc są w sumie 3: jedno pre-orderowe (i jest ono mega słabe) i dwa normalne które łącznie dodają drugie tyle zabawy co wersja podstawowa.

    Młotek jak na razie jest bardzo pusty. O ile jednostkami i rasami z czasem go zapełnią. Tak nie bardzo jestem sobie wstanie wyobrazić jak uzupełniają to braki w mechanice i treści z nią związanych. Gdyby było to jakieś inne uniwersum fantasy to pewnie bym go nie kupił. Pocieszam się tylko że z zawartości ważnej dla mnie zostały jeszcze tylko Elfy Leśne, Bretonia i lord-pack dla zielonoskórych/krasnoludów z jednostkami zębaczy (paszczaków lub innych nazw używanych dla tych potworków).

    Problem jest taki że tak naprawę nie mamy tu uczciwej konkurencji. Bo nawet jeśli pojawi się nowa firma która zrobi dobrą grę, to zaraz zostanie ona wchłonięta przez jakiegoś giganta. A wolność twórcza, nowe pomysły i przebojowość będzie musiało ustąpić pod twardym butem księgowych.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  14. #9
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    @Temer,

    Niestety. EA jest świetnym tego przykładem, wchłonęli Bullfroga odpowiedzialnego za legendy PCtów pokroju The Hospital czy serię Dungeon Keeper. Wydają co roku marne Fify, Battlfieldy i co jakiś czas coś lepszego, ale ile zabili to ich. ;/

    Zaś CD Project RED jest marnym przykładem, bo dla przykładu ja nie znam ich z żadnej innej produkcji niż Wiedźmin. Bo w zasadzie chyba nic innego nie wypuścili, a już na bank nie na takim poziomie. W związku z czym ciężko mówić o kimś że ma fajną politykę, jeśli dopiero wchodzi na rynek. Dajmy pożyć im jeszcze 10-15 lat, wydać kilka czy kilkanaście różnych tytułów i dopiero wtedy porozmawiamy.



  15. #10
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Ituriel, nie do końca się z Tobą zgodzę. Na przykład gier choć trochę podobnych do TW mamy:
    1. Powstające Oriental Empires - http://forum.totalwar.org.pl/showthr...iental-Empires
    2. Pike & Shot oraz Sengoku Jidai - http://forum.totalwar.org.pl/showthr...-Sengoku-Jidai
    3. Ultimate Generals Gettysburg (chyba nie pomyliłem tytułu)
    Dolicz do tego inne podobnego typu gry jak bardzo fajny Król Artur 1 i niestety niezoptymalizowany Król Artur 2. Czy CA ma rywali więc? Ma, niestety jednak niemal zerowe reklamowanie tych dzieł powoduje, że CA może sobie pozwolić na takie chamskie zagrywki.

    Samick, jeszcze Command & Conquer EA zabiło. O ile pod ich sztandarem wyszły epickie już Tiberian Sun, Wojny o Tyberium i Gniew Khaina oraz Red Alert 2 (które do teraz jest modowalne) i trójka, tak spartaczyli Tyberyjski Zmierzch i późniejszą przeglądarkową grę. Co to oznacza? Że EA idzie nadal łeb w łeb z CA o ten niechlubny tytuł.

    Co do DLC do Warhammera - przez to, że dają tak małą zawartość, nieadekwatną do ceny to jedyne, co zostaje zrobić, to:
    a) Kupić te DLC, ale po dużej przecenie (50-75%-) (opcja moja!)
    b) Puścić te DLC w niepamięć.
    Tak też ostatnie dwa DLC - minicampaign pack ze Zwierzoludźmi i Volkmar z Ghorstem przekonały mnie, by tego typu DLC mogły zasilić mą grę tylko i wyłącznie po dużych przecenach. Do Attyli włącznie te DLC'ki były dla mnie ok - mieliśmy jakąś konkretną zawartość, grało się tamtymi frakcjami bardzo dobrze, zarówno na single'u, jak i na multi. Tutaj CA postąpiła odwrotnie - bo jakby nie patrzeć ten Warhammer przestał istnieć (mamy teraz "Age of Sigmar") i postanowili wyciągnąć kasę z ludzi, którym się te uniwersum spodoba.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  16. Użytkownicy którzy uznali post Arroyo za przydatny:


Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •