Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 107

Wątek: Dlaczego uważam CA za jednego z najgorszych wydawców gier, luźna dyskusja

  1. #21
    Sara Temer
    Gość
    I rozumiem, że gracze mają łykać jak pelikany wszystko co im twórcy rzucają? Bo są obecnie takie, a nie inne standardy i co z tego, że te standardy są złe? Ehh... dlatego właśnie niespecjalnie się na forum udzielam.

    Ja również mówiłem, dlaczego uważam, że jednak frakcje w Warhammerze nie są na tyle zróżnicowane by usprawiedliwić małą ich ilość w dniu premiery. Również nie chce mi się wdawać w szczegóły, jednakże mogę je przedstawić tobie Aryann, oczywiście, o ile ty będziesz chciał słuchać ^^

  2. #22
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Cytat Zamieszczone przez Aryann Zobacz posta
    A polityka cenowa może nie jest najniższa, ale gracz konsolowy już dobrze wie czym jest Przepustka Sezonowa i że to wydatek rzędu 200zł za przyszłe dlc. Nic nowego tak naprawdę. I choć każdy z nas życzyłby sobie innych cen to niestety, ale obecne są już standardem w branży i niekoniecznie CA jakoś specjalnie wyróżnia się na tym polu.
    Akurat tu się mylisz. To, że takie ceny są od figurek w bitewniaku nie znaczy, że tak samo ma być z DLC do gry. To nie Blizzard, które za wysoką cenę swoich gier stawia naprawdę miodną rozgrywkę (mimo, że krytykuję GW i Blizzard za tę kłótnię niepotrzebną odnośnie wątków w Warhammerze, to Blizzard jednak daje nam bardzo dobre gry), a CA, które pod patronatem SEGI zmuszone (tak mi się wydaje) jest wydawać niedopracowane gry z multum DLC. I jakoś ten argument (1 rasa Warhammera = 10 frakcji z innych TW) do mnie nie trafia - bo co mi po tym, skoro te rasy są wybrakowane i potrzebują DLC i FLC do załatania tego? Byłaby taka rasa warta tyle frakcji z innych TW, gdyby miała cały roster już na starcie, a DLC dokładałyby tylko pełne rosterowo frakcje.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  3. #23
    Asuryan
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Temer Zobacz posta
    I rozumiem, że gracze mają łykać jak pelikany wszystko co im twórcy rzucają? Bo są obecnie takie, a nie inne standardy i co z tego, że te standardy są złe?
    Przecież nikt nikogo nie zmusza do kupna gry czy DLC za pełną cenę, szczególnie jeśli uważa je za wybrakowane. Można poczekać do przeceny, można w ogóle nie kupować i nie grać.

  4. #24
    Megas Basileus / Młoda Gwardia Awatar Polemajos
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Za horyzontem
    Postów
    2 469
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    251
    Otrzymał 374 podziękowań w 290 postach
    Największa zawartość czyli: słabo rozwinięte rostery jednostek w stosunku do ilości potencjalnego na nie materiału, marne drzewka budowy, race pack nazwany campaign packiem z kalką obecnych już w grze mechanizmów (takie Kreatywne) i równie ambitne dodanie do gry osiemnastu inaczej pokolorowanych oddziałów.


    PS. Skąd ten przelicznik ras z Warhammera na frakcje z innych Total War'ów?
    ,,Vae Victis"


  5. #25
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Tymczasem nieco na marginesie wtrącę że nawet rasy z DLC mimo że kosztują kosmiczne pieniądze(jeden chaos tyle ile 3 nacje w poprzednich tw) to są okrojone nie tylko z jednostek ale i tryb hordy nie powala .

    PS: Dla mnie ten przelicznik mimo że zakładam ze był nieco na wyrost by pokazać skalę też brzmi prędzej jak żart.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  6. #26
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Cytat Zamieszczone przez Polemajos Zobacz posta
    Największa zawartość czyli: słabo rozwinięte rostery jednostek w stosunku do ilości potencjalnego na nie materiału, marne drzewka budowy, race pack nazwany campaign packiem z kalką obecnych już w grze mechanizmów (takie Kreatywne) i równie ambitne dodanie do gry osiemnastu inaczej pokolorowanych oddziałów.


    PS. Skąd ten przelicznik ras z Warhammera na frakcje z innych Total War'ów?
    Nawet nie słabo rozwinięte, co wybrakowane i ograniczone w źródłach, którego na przestrzeni ponad 20 lat (liczę od 4 edycji wzwyż) wyszło pełno. Same te frakcje jak Zwierzoludzie mimo podobnej mechaniki co te z podstawki, są nawet fajne.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  7. #27
    Sara Temer
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Asuryan Zobacz posta
    Przecież nikt nikogo nie zmusza do kupna gry czy DLC za pełną cenę, szczególnie jeśli uważa je za wybrakowane. Można poczekać do przeceny, można w ogóle nie kupować i nie grać.
    Asur, oczywiście, że nikt nie zmusza, jednakże, o ile nie zauważyłeś, w tym temacie dyskutujemy o polityce studia i wydawcy odnośnie wydawany Total Warów ^^ A co do "można nie kupować i nie grać" masz całkowitą słuszność, tylko wiesz, przykro się robi jak się widzi co twórcy robią z Total Warami obecnie, po tylu latach grania w poprzednie części.

  8. #28
    Stolnik Awatar Piner
    Dołączył
    Oct 2014
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    316
    Otrzymał 124 podziękowań w 97 postach
    Ja osobiście mam to gdzieś. W TW gram przez pryzmat przywiązania się do serii, a polityka CA mnie nie obchodzi, bo poczekam rok na wydanie dajmy na to pomarańczowe i git. Nie kupuję gier od razu w ciemno ( po za Napoleonem i Shogunem, ale to inna kwestia ).
    Kwestia skoku na kasę... w sumie na tym działa rynek gier nie?
    Arroyo: Dodam inny przykład konkurencji, jeśli znasz- Imperial Glory. Swego czasu reklamowano ją jako ,,Rome Total War z muszkietami.. tyle że lepszy''.
    Nie Talleyrand,napatrz się pan,nasłuchaj i nawąchaj aż do mdłości.Żeby pertraktować o pokoju,trzeba znać jego cenę.- Napoleon ( film z 2002 roku)

    - Czy to wystarczy?
    - Nie. Ale widok jest wspaniały
    .- (Napoleon 2002) Napoleon obserwujący początek wielkiej szarzy pod Eylau.

  9. #29
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piner Zobacz posta
    Arroyo: Dodam inny przykład konkurencji, jeśli znasz- Imperial Glory. Swego czasu reklamowano ją jako ,,Rome Total War z muszkietami.. tyle że lepszy''.
    Poleciałeś teraz klasykiem z mojego dzieciństwa ^^ Bardzo lubiłem tę grę

    Wracając do tematu - owszem, skok na kasę, ale zwróć uwagę na to, że co innego jest dokonanie skoku na kasę przy wydaniu dobrej gry i przystępnych w miarę DLC, a co innego jest zrobienie dobrej gry z całkowicie fatalnym oddaniem frakcji (tutaj mam na myśli rostery) i całkowicie nieadekwatnymi cenami w stosunku do samej zawartości DLC'kami

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  10. #30
    Łowczy
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    157
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 17 podziękowań w 9 postach
    Cytat Zamieszczone przez Il Duce Zobacz posta
    Inny typ gry na pewno też,ale ja główną winę upatruję w niskich budżetach takowych choć by podobnych produkcji,co przekłada się na to że nie są w stanie rywalizować z takim gigantem jak Sega. Mówienie że jest wybór moim zdaniem jest śmieszne bo tak naprawdę mamy na rynku TW i długo,długo nic.
    Niby masz rację, ale to w sumie zależy pod jaką kategorią patrzysz. Jeśli np kategoria ,,gry 4X w dobrym budżetem'' to oprócz Total Warów, mamy świetne gry takie jak Age of Wonders 3, Endless Legend, Planar Conquest, no i oczywiście Civilization.

    Ale jeśli patrzysz pod kategorią np ,,bitwy na tysiące jednostek'', albo ,,gry osadzone w realiach historycznych'' to masz rację. Rzeczywiście tutaj CA nie ma żadnej sensownej konkurencji.




    Cytat Zamieszczone przez Xeir Zobacz posta
    Wyśmiewanie kogoś na jednej stronie jest spoko takie jest twoje zdanie. Ale wyśmiewanie się z kogoś kopjując swój własny tekst to czysty #bółdupy oraz atak szału....
    To nie tak. Po prostu najpierw napisałem to na tamtej stronie, a potem stwierdziłem, że w zasadzie przecież powinienem napisać to tutaj, bo tutaj bardziej pasuje i pewnie zainteresuje więcej osób, a przecież mam tu konto
    A postu na tamtej stronie już nie usuwałem, bo po co.

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •