Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 107

Wątek: Dlaczego uważam CA za jednego z najgorszych wydawców gier, luźna dyskusja

  1. #81
    Pampa
    Gość
    Droższe od średniej? Do dziś pamiętam jak szedłem z ojcem do Optimusa jakoś w 98 roku i kupowaliśmy Warcrafta II za cenę bodajże 200 zł (czyli na dzisiejsze koło 500?600?). Czyli taką jaką ma teraz mniej więcej ich gra. Oni jadą na tej samej stopie cenowej od samego początku, więc nie widzę związku przyczynowo skutkowego żeby twórcy stricte przez Blizzarda mieli podnosić ceny swoich gier.

  2. #82
    Zbanowany
    Dołączył
    Oct 2016
    Postów
    59
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pampa Zobacz posta
    Droższe od średniej? Do dziś pamiętam jak szedłem z ojcem do Optimusa jakoś w 98 roku i kupowaliśmy Warcrafta II za cenę bodajże 200 zł (czyli na dzisiejsze koło 500?600?). Czyli taką jaką ma teraz mniej więcej ich gra. Oni jadą na tej samej stopie cenowej od samego początku, więc nie widzę związku przyczynowo skutkowego żeby twórcy stricte przez Blizzarda mieli podnosić ceny swoich gier.
    To tylko pokazuje jak zmieniała się wartość złotówki na przestrzeni ostatnich 20 lat...

    Jeszcze kilka lat temu standardowa cena nowej gry to było 39.90€ (w Polsce jakieś 120zł) podczas gdy gry Blizzarda kosztowały wtedy koło 49.90€ (w Polsce jakieś 160zł). Teraz większość nowych gier kosztuje 59.90€. Różnica cenowa właściwie znikła. W Polsce nadal gry Blizzarda są droższe od reszty, bo Blizzard sam wydaje swoje gry i nie przewiduje zniżki dla krajów trzeciego świata (jak zresztą coraz więcej wydawców).

    Oczywiście nie jest to jedyny powód wzrostu cen, bo te rosną również przez rozrost całego przemysłu gier, i wzrostem ich budżetów. Nie mniej jednak Blizzard przetarł szlak reszcie świata do gier w wyższych cenach.

  3. #83
    Pampa
    Gość
    Sami płacimy za to że nie chcemy być uznawani za kraj wschodu (z Rosją i innymi), bo chcemy mieć wspólne serwery, patche w tym samym momencie itd a to równa się cenom zachodnim. Do Blizzarda nic nie mam, za content króty oferują jest to odpowiednia cena. Taki np Wiedźmin 3 mógłby też spokojnie kosztować 2 x więcej ( na steam kosztuje - jak mówiłem kwestia serwerów zachodnich).

    Polecam to: https://www.youtube.com/watch?v=nm6MrMs-8iI

  4. #84
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2016
    Postów
    17
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Ja wam powiem tak, przykładowo total war Warhammer u mnie kosztuje na ok. 600 koron szwedzkich, to jest 5 godzin pracy za stawke *średnią*, w Polsce koszt gry to 170zł, średnia w Polsce wynosi 10 zł/h / 15 zł/h ? dodajmy do tego, że to 50% zawartości gry, można powiedzieć, że bardziej rozbudowane demo ; ) Zauważmy też, że tej gry nie można przejść na milion sposobów jak poprzednie części gier- Rome2/Attyle/Medievala2/Shoguna2/Rome. Jedyne co to czekać na mody, chodź na moje oko tutaj moderzy z tą częścią gry mają utrudnione zadanie. Lecz jak wyjdziesz jakiś mod który odwróci do góry nogami rozgrywkę doda sporo frakcji grywalnych powinien dostać jakiś % od wydawcy tej gry ; ) Mam nadzieje, że testują nowy silnik na uniwersum Warhammera by w niedługim czasie ogłosić, że wykupili prawa do stworzenia TW:LOTR ( marzenia.. ). Chodź zapewne dostalibyśmy tylko grywalny Gondor, Rohan, Mordor, Golbiny z Gór Mglistych/Gundabadu, a reszte frakcji Wysokich Elfów/Lorien/Mrocznej Puszczy/ Krasnali/Sarumana/Rhunu/Haradu/Umbaru/Dunlandu/Dol Guldur w przeróżnych DLCkach za astronomiczne kwoty : )

  5. #85
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Cytat Zamieszczone przez kamu852 Zobacz posta
    Ja wam powiem tak, przykładowo total war Warhammer u mnie kosztuje na ok. 600 koron szwedzkich, to jest 5 godzin pracy za stawke *średnią*, w Polsce koszt gry to 170zł, średnia w Polsce wynosi 10 zł/h / 15 zł/h ? dodajmy do tego, że to 50% zawartości gry, można powiedzieć, że bardziej rozbudowane demo ; ) Zauważmy też, że tej gry nie można przejść na milion sposobów jak poprzednie części gier- Rome2/Attyle/Medievala2/Shoguna2/Rome. Jedyne co to czekać na mody, chodź na moje oko tutaj moderzy z tą częścią gry mają utrudnione zadanie. Lecz jak wyjdziesz jakiś mod który odwróci do góry nogami rozgrywkę doda sporo frakcji grywalnych powinien dostać jakiś % od wydawcy tej gry ; ) Mam nadzieje, że testują nowy silnik na uniwersum Warhammera by w niedługim czasie ogłosić, że wykupili prawa do stworzenia TW:LOTR ( marzenia.. ). Chodź zapewne dostalibyśmy tylko grywalny Gondor, Rohan, Mordor, Golbiny z Gór Mglistych/Gundabadu, a reszte frakcji Wysokich Elfów/Lorien/Mrocznej Puszczy/ Krasnali/Sarumana/Rhunu/Haradu/Umbaru/Dunlandu/Dol Guldur w przeróżnych DLCkach za astronomiczne kwoty : )
    Nie myl Games Workshop z Warner Bros (aktualnych posiadaczy licencji na LotR) Ci drudzy jakichś astronomicznych kwot, jak pierwsi, nie dają za DLC. Popatrz ogółem na ceny czegokolwiek od Games Workshop - tylko w Warhammer TW takie ceny są za DLC.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  6. #86
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Cytat Zamieszczone przez kamu852 Zobacz posta
    Ja wam powiem tak, przykładowo total war Warhammer u mnie kosztuje na ok. 600 koron szwedzkich, to jest 5 godzin pracy za stawke *średnią*, w Polsce koszt gry to 170zł, średnia w Polsce wynosi 10 zł/h / 15 zł/h ?
    Podobno średnia zarobków w Polsce to 4000 zł. Daje to z jakieś 2900 na rękę. 2900/160 godzin pracy w miesiącu daje realne 18zł. Średniej. Resztę tego złożonego problemu pozostawiam Wam: stratyfikacje, rozłożenie, szarą strefę, dodatki itp.



  7. #87
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Bliz teraz też robi dlc do SC2. Mamy głosy 6 postaci każdy za 5 i dowódców w trybie współpracy też za piątkę (na razie trzech: Nova, Abatur, Alarak, a w przyszłym roku dojdzie Stiukow), plus minikampnia 9 misji podzielonych na 3 paczki za 7,5.
    Ja nie kupiłem z tego nic, bo nie ma mojej ulubionej metody płatności.
    Co nie zmienia fakty że SC2 im zdycha, i nie ma szans by utrzymał się tyle lat na topie jak sc1. Diablo3 jest...
    Hots nie jest wstanie się wybić (przez dziwne decyzje Bliza).

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  8. #88
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    10
    Otrzymał 15 podziękowań w 10 postach
    Cytat Zamieszczone przez kamu852 Zobacz posta
    dodajmy do tego, że to 50% zawartości gry, można powiedzieć, że bardziej rozbudowane demo ; )
    Serio?

    ...

  9. #89
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Czy tylko ja uważam, że ten temat tutaj nie pasuje, a jego miejsce jest w Tawernie

    Przeniosłem.
    Asuryan.
    Ostatnio edytowane przez Asuryan ; 21-11-2016 o 11:14
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  10. #90
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    10
    Otrzymał 15 podziękowań w 10 postach
    To już wiemy jak najłatwiej zabić temat.

Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •