Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: ROME 2 czy może Attila ?

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2013
    Lokalizacja
    NWL
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Wink ROME 2 czy może Attila ?

    Witam wszystkich zapalonych fanów gier z pod szyldu Total war !

    Minęło już trochę czasu kiedy ostatni raz grałem w moją ulubioną jak dotąd część (Shogun 2) total war i teraz naszła mnie ochota na nowe podboje ^^. Warhammer to troszkę nie mój klimat więc swoje oczy skierowałem ku okresowi świetności i upadku Rzymu ... I tu nasuwa się moje pytanie którą z tych gier wybrać ? Rome 2 czy może Attyle ? Wiem że Rzym 2 miał na początku sporo bugów różnego rodzaju itp. jednak potem ponoć CA poprawiło większość z nich i wydało 2 edycje które zawierają kilka DLC, natomiast gra o jego upadku z tego co mi wiadomo jest dostępna bez żadnych dodatków w pakiecie (jak narazie) więc wszystko trzeba by dokupywać osobno.... Dlatego chciałem spytać osoby obyte z tymi dwoma tytułami w którą z nich grało wam się przyjemniej i którą warto kupić ?

    Pozdrawiam
    "VIDE CUI FIDAS"

  2. #2
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Cytat Zamieszczone przez MaszoT Zobacz posta
    Witam wszystkich zapalonych fanów gier z pod szyldu Total war !

    Minęło już trochę czasu kiedy ostatni raz grałem w moją ulubioną jak dotąd część (Shogun 2) total war i teraz naszła mnie ochota na nowe podboje ^^. Warhammer to troszkę nie mój klimat więc swoje oczy skierowałem ku okresowi świetności i upadku Rzymu ... I tu nasuwa się moje pytanie którą z tych gier wybrać ? Rome 2 czy może Attyle ? Wiem że Rzym 2 miał na początku sporo bugów różnego rodzaju itp. jednak potem ponoć CA poprawiło większość z nich i wydało 2 edycje które zawierają kilka DLC, natomiast gra o jego upadku z tego co mi wiadomo jest dostępna bez żadnych dodatków w pakiecie (jak narazie) więc wszystko trzeba by dokupywać osobno.... Dlatego chciałem spytać osoby obyte z tymi dwoma tytułami w którą z nich grało wam się przyjemniej i którą warto kupić ?

    Pozdrawiam
    Nie do końca, masz Total War Attila: Tyrani i Królowie z DLC "Przodkowie wikingów" i Age of Charlemagne - w Saturnie jest teraz chyba po 9 dyszek od sztuki

    Ja bym akurat wybrał Attylę (gdyż późny antyk - wieki ciemne to mój ulubiony okres historyczny) . Dla osoby dla której nie ma to większego znaczenia należy się zastanowić: czy woli większą różnorodność armii i kultur (Rome II) czy lepiej rozbudowaną mechanikę gry i mroczniejszy klimat (Attyla).

  3. Użytkownicy którzy uznali post Krwawy_Baron za przydatny:


  4. #3
    Asuryan
    Gość
    Z jednej strony Attyla niby ma bardziej rozbudowaną mechanikę, drzewko rodu, etc - ale przez mechanikę pustoszenia ziem (tzw "atomówki") jednak gorzej się mi w nią grało. Dlatego też uważam, że lepiej jednak kupić Rome z jak największą ilością DLC zawierających dodatkowe nacje.

  5. Użytkownicy którzy uznali post Asuryan za przydatny:


  6. #4
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    To wszystko zależy od zainteresowań. Minusy łatwiej strawić jak się gra nacją i w czasach zgodnych z własnymi zainteresowaniami. Mnie do tej pory bardziej "jara" ciągle Romek, ale Attyla też jest już wykupiona ze wszystkimi DLC-ekami. Napiszę ostrożnie: warto kupić obie ale sam sobie odpowiedz: z jakiego okresu filmy/książki bardziej Cię "rozpalały"? I już masz odpowiedź na własne pytanie zadane w temacie.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  7. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  8. #5
    Pampa
    Gość
    Bierz Attylę, niedługo wyjdzie mod zmieniający rozgrywkę na czasy świetności Rzymu. Czyli masz dwie gry w jednej.

  9. Użytkownicy którzy uznali post Pampa za przydatny:


  10. #6
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    120
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 12 podziękowań w 11 postach
    Tak jak koledzy pisza powyzej. Musisz zastanowic sie ktory okres bardziej Ciebie pociaga. Nie wazne jak fajna by byla gra, np jakbys nie lubil prochu strzelniczego to Napoleon by Ci nie podszedl. Ja wiecej godzin bo az 2.5 razy wiecej mam w Rome 2. Jest to dluzsza gra, fajny mod DEI bardzo zmieniajacy rozgrywke. Attyla fajny byl dla mnie na poczatku ale pozniej troszke montonnia. Bo nie wazne kim grasz, Rzymskie ziemie z reguly spalone lub zasiedlone przez mniejszych barbarzyncow. No i Ci Hunowie co pala wszystko... Ale tak jak Pampa pisze. Niedlugo wyjda dwie wielkie modyfikacje do Attyli zupelnie zmieniajce rozgrywke. Medieval Kingdoms i Ancient Empires.

  11. Użytkownicy którzy uznali post Poczwaros za przydatny:


  12. #7
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Mój czas to starożytność więc ja w ciemno biorę romka. Attyla ma lepszą mechanikę, ale co śmieszne to ta mechanika właśnie mnie odrzuciła: atomowe atomówki i prowincje 3 regionowe.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  13. #8
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    25
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Jak dla mnie Rome 2 okazał się bardziej grywalną grą, i jeżeli nie możesz mieć obu części, to raczej celuj w Rzym - większa różnorodność frakcji, ciekawszy (jak dla mnie) okres historyczny...

    W Attili brakuje właśnie tej różnorodności, zwłaszcza w jednostkach (x poborowi, x łucznicy, x brygada itp) porzucenie niektórych smaczków z Rome 2 oraz pomniejsze potknięcia ( bardzo duże koszty i czas przebudowy, dość spore wymogi rekrutacji agentów), a także pewna liniowość głównej kampanii - buntujące się prowincje Rzymu czy atomówki Hunów...

  14. #9
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Od siebie to poleciłbym Romka, bo dużo bardziej podchodzi mi ten okres historyczny. A tak bardziej obiektywnie to wygrywa różnorodnością nacji i historycznością. Do tego ma dwie duże kampanie do wyboru (272 pne i czasy drugiego triumwiratu), kampanie z DLC też są fajne (zwłaszcza HatG).
    Attyla plusuje sobie mechaniką hordy dla niektórych frakcji i kampanią Belizariusza z DLC. Problemem są roostery bardziej pasujące do fantasy niż gry historycznej (frankijscy katafrakci, germańska falanga, wikingowie itd). Mimo to warto też zainwestować w Attylę, ale nie w pierwszej kolejności.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  15. #10
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2016
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Proponuje Attyle z modem Acient Empires dostępnym od 30 września
    http://www.twcenter.net/forums/forum...t-Empires-(AE)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •