Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61

Wątek: Wielka Kampania Antyczna - ZASADY

  1. #11
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Mam pytanie mozliwość przeprowadzenia na początku 1 ataku na ture oznacza mozliwosc ataku 1 armią ? Można np zaatakować jakas prowincje dwoma armiami jak tak to co wtedy mam 2 razy wiecej funduszy niz przeciwnik ?

  2. #12
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Seba Fallus III Wielki Zobacz posta
    Mam pytanie mozliwość przeprowadzenia na początku 1 ataku na ture oznacza mozliwosc ataku 1 armią ? Można np zaatakować jakas prowincje dwoma armiami jak tak to co wtedy mam 2 razy wiecej funduszy niz przeciwnik ?
    Do uzyskania pięciu prowincji każdy Gracz może wykonać 1 atak, czyli tylko jedną armią. Dopiero gdy masz 5 prowincji możesz ruszać 2 armie. Mogą one oczywiście zaatakować ta samą prowincję, ale oznacza to tylko 2 szanse na przejęcie prowincji (niestety tylko jednej przy takim wyborze), przy czym każda armia ma zawsze standardową wartość 11.700.

  3. #13
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Cytat Zamieszczone przez Niesmiertelnik Zobacz posta
    Mogą one oczywiście zaatakować ta samą prowincję, ale oznacza to tylko 2 szanse na przejęcie prowincji (niestety tylko jednej przy takim wyborze), przy czym każda armia ma zawsze standardową wartość 11.700.
    Przy obu próbach obaj gracze mają 11700 funduszy ? Jeżeli tak to gracze singlowi będą mieli marne szansę ze starymi wyjadaczami multi. A gdyby mogli dzięki gospodarce wyzyskać przewagę 2:1 w bitwie byli by bardzo groźni.

  4. #14
    Cześnik Awatar Twój Mistrz
    Dołączył
    Mar 2016
    Lokalizacja
    Opolskie, Nysa
    Postów
    326
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    64
    Otrzymał 44 podziękowań w 36 postach
    Bitwy i tak rozgrywasz po kolei a straty są automatycznie uzupełniane po bitwie o ile masz na tyle pieniędzy w skarbcu przynajmniej ja tak to zrozumiałem

  5. #15
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Zasady przewidują tylko takie rozwiązanie na chwilę obecną. Jeżeli WKA2.0 ruszy i będzie dobrze ułożona, to nie będzie potrzeby wprowadzania dalszych modyfikacji, ale gdyby nie ruszyła, to arkusze można przebudować, wprowadzić budowle limitujące rozwój armii na turę i moc armii mierzyć tylko i wyłącznie w dinarii.
    Można też wprowadzić liczne armie i inne sprawy, ale namawiam do prześledzenia dyskusji wpływającej na uformowanie obecnego kształtu WKA. Myślę że i tak obecne zasady są zdecydowanie bardziej rozbudowane, a rozgrywka o wiele bardziej kompleksowa, niż w pierwszych ustaleniach i oczekiwaniach.

    Jak na razie zapisują się raczej tylko gracze multi i nikt z graczy singlowych so far nie sygnalizował, że chciałby pograć ale coś mu przeszkadza.
    Osobiście myślę, ze ta WKA może być atrakcyjna tylko dla graczy multi, bo dostają nową formę zabawy do ręki. Gracze trybu jednoosobowego potraktują WKA jako marną protezę, a ich chęć grania multi limituje już samo lobby.

  6. #16
    Cześnik Awatar Twój Mistrz
    Dołączył
    Mar 2016
    Lokalizacja
    Opolskie, Nysa
    Postów
    326
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    64
    Otrzymał 44 podziękowań w 36 postach
    Ja natomiast zastanawiam się nad inną rzeczą - powiedzmy że inny gracz atakuje jedną z naszych prowincji i nie mieliśmy tam armii, ale mamy armię w prowincji obok, czy możemy ją przesunąć do niej, gdy już się dowiemy że atakuje nas w tej prowincji ?

  7. #17
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Zapytam przewrotnie.... A za co niby miałby być ten bonus?

  8. #18
    Cześnik Awatar Twój Mistrz
    Dołączył
    Mar 2016
    Lokalizacja
    Opolskie, Nysa
    Postów
    326
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    64
    Otrzymał 44 podziękowań w 36 postach
    Za niewykonanie armią żadnego ruchu ? Bo masz rację jeżeli armia została ruszona to już nie ma już punktów ruchu. Ale jeżeli nie ... trzeba się nad tym zastanowić sam nie jestem pewien czy to dobre rozwiązanie.

  9. #19
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Nie wykonałeś ruchu to trudno nieśmiertelnik ma racje nie ma co kombinować

  10. #20
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Mistrzu, zawsze możesz postarać się odzyskać prowincję w kolejnej turze.... i mieć nadzieję że żaden przeciwnik nie zaatakuje kolejnej "pustej prowincji" .

    Po to jest dyplomacja i Szpiedzy lub Kontrszpiedzy, żeby wiedzieć na co sobie można pozwolić....

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •