Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 61

Wątek: Wielka Kampania Antyczna - ZASADY

  1. #21
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Na testowej gierce z Niesem - w ramach sprawdzania arkusza - przesuwałem armie w ten sposób, żeby w prowincji, z której wychodził atak, była jakaś armia. To sprawiało, że jakąś prowincję miałem odkrytą, ale właśnie takie sytuacje sprawiają, że nie można się rzucać z pianą na wszystkich sąsiadów, tylko rozsądnie zaplanować swoją dyplomację.

  2. #22
    Stolnik
    Dołączył
    Jan 2016
    Postów
    455
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    185
    Otrzymał 130 podziękowań w 78 postach
    Hej mam kilka pytań jako kampaniowy noob :

    1. Na dzień przed wysłaniem arkusza mamy możliwość wysłania szpiega. Załóżmy że wysyłam szpiega do prowincji A. Szpiegowi udaje się zdobyć informację że w prowincji A nie stacjonuje żadna armia gracza X. Następnie w arkuszu wydaję komendę wkroczenia(ataku) mojej armii z prowincji B do prowincji A. W tym samym czasie gracz X wypełniając arkusz powołuje w prowincji A nową armię. Rozumiem, że w tej sytuacji w dalszej części rozgrywki dojdzie do normalnej bitwy o prowincję A między moją atakującą armią a nowo powołaną armią gracza X, mimo że szpieg doniósł o braku armi w tejże prowincji. Chyba że informacja od MG/szpiega na temat sytuacji w prowincji A dociera dopiero po wysłaniu arkuszy przez graczy..?

    2. Podobna sytuacja j.w. - moja armia atakuje prowincję A z prowincji B. Bitwę przegrywam, moja armia cofa się do prowincji B. Teraz pytanie: czy w następnej turze moja armia jest w pełni uzupełniona o stan osobowy i może ponowić atak na prowincję A? Czy może tylko bronić prowincji B i jest nieaktywna.

    3. W sytuacji gdy w prowincji A znajdują się dwie armie gracza X a ja atakuję jedną armią z prowincji B to dochodzi do dwóch bitew o prowincję A. I w razie mojej wygranej jak są liczone uzupełnienia moje i wrogich armii? (chodzi mi przede wszystkim o to czy w tej sytuacji nie uwzględnia się garnizonu/garnizonów dla przegranego obrońcy).
    Ostatnio edytowane przez rafjar ; 13-10-2016 o 19:13

  3. #23
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    1. Słuchaj, to trochę jak w Pearl Harbour.... lotniskowców nie było, ale jakby był trzeci nalot to już by je ubił. Można wysłać Szpiega, ale tu jest jak w życiu. On wysłał meldunek, a potem się zadziało.
    Zawsze jedno będzie aktualne. Stan rozwoju prowincji. Z armia można się zdziwić.

    2. Oczywiście, może. Jest odnowiona, ma ruch.

    3. Garnizon się uwzględnia dla obrońcy, ale tylko w przypadku gdy wygrywa i gdy ma do rozegrania więcej niz jedną bitwę. Bo zasady mówią, że może mieć tyle armii ile prowincji. Jak stracił prowincję, to traci co najmniej jedną armię. Druga się wycofuje do pobliskiej Prowincji i tam jest odbudowywana.
    Napastnik musi zapłacić za swoje chęci podwójnie. Po pierwszej bitwie uzupełnia armię chętnymi z ludności lokalnej.... która jest sfrustrowana tyranią.

  4. #24
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    Co jeśli atakuje prowincję, w której wróg nie ma armii?

  5. #25
    Podczaszy Awatar PawełGroźny
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    708
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    70
    Otrzymał 79 podziękowań w 55 postach
    Zdaje mi się że automatycznie ją przejmujesz
    Zapraszam na mój kanał yt. Narazie mało tam TW, ale to się zmieni
    https://www.youtube.com/user/pawelgrozny
    Oraz polecam zobaczyć prace tej osoby na deviancie
    http://sieere.deviantart.com/

  6. #26
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    Nie wpadłem na to

  7. #27
    Podkomorzy Awatar Remix
    Dołączył
    Aug 2014
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    1 266
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    108
    Otrzymał 92 podziękowań w 75 postach
    a garnizon
    Jedyną przeszkodą w osiągnięciu sukcesu jesteśmy my sami

    Zapraszam osoby które lubią gry strategiczne na mój kanał na yt póki jest tam głównie total war ale również coś innego się będzie pojawiać
    https://www.youtube.com/user/MsRemix1992

  8. #28
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Garnizon tylko uzupełnia straty w armii która jest w prowincji. Czytajcie zasady

  9. #29
    Stolnik
    Dołączył
    Jan 2016
    Postów
    455
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    185
    Otrzymał 130 podziękowań w 78 postach
    Cytat Zamieszczone przez rafjar Zobacz posta

    1. Na dzień przed wysłaniem arkusza mamy możliwość wysłania szpiega. Załóżmy że wysyłam szpiega do prowincji A. Szpiegowi udaje się zdobyć informację że w prowincji A nie stacjonuje żadna armia gracza X. Następnie w arkuszu wydaję komendę wkroczenia(ataku) mojej armii z prowincji B do prowincji A. W tym samym czasie gracz X wypełniając arkusz powołuje w prowincji A nową armię. Rozumiem, że w tej sytuacji w dalszej części rozgrywki dojdzie do normalnej bitwy o prowincję A między moją atakującą armią a nowo powołaną armią gracza X, mimo że szpieg doniósł o braku armi w tejże prowincji. Chyba że informacja od MG/szpiega na temat sytuacji w prowincji A dociera dopiero po wysłaniu arkuszy przez graczy..?



    Cytat Zamieszczone przez Niesmiertelnik Zobacz posta
    1. Słuchaj, to trochę jak w Pearl Harbour.... lotniskowców nie było, ale jakby był trzeci nalot to już by je ubił. Można wysłać Szpiega, ale tu jest jak w życiu. On wysłał meldunek, a potem się zadziało.
    Zawsze jedno będzie aktualne. Stan rozwoju prowincji. Z armia można się zdziwić.
    Ponawiam tą kwestię, bo w świetle naszej wczorajszej rozmowy wychodzi na to, że jednak po akcji szpiega i rozpoznaniu w prowincji A, nie ma możliwości żeby powstała tam nowa armia. W momencie gdy ja wydaje rozkaz do arkusza o wkroczeniu armii z prowincji B do prowincji A, gracz X podejmuje dopiero decyzję o rekrutacji armii w prowincji A. Jego armia będzie fizycznie na mapie dopiero po odesłaniu przez MG arkusza w następnym tygodniu (wraz z kosztami utrzymania jakie armia generuje). Może się natomiast pojawić w prowincji A armia, która na arkuszu wypełnianym przez gracza X dostała rozkaz przemarszu z prowincji C do prowincji A, mimo iż szpieg doniósł o braku armii w prowincji A. Wtedy dochodzi do bitwy o prowincję.

    Ja to tak rozumiem. Jeśli coś pokręciłem to bardzo proszę Nies o sprostowanie.

  10. #30
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Mozliwość żeby powstała armia jest, ale pojawi się ona dopiero w kolejnej turze. Mozna się zdziwić tylko, ze szpieg doniósł że tam wojsk nie ma, a jednak przeszły z sasiedniej prowincji.

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •