Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34

Wątek: Arkusz - zasady wypełniania

  1. #31
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Jasne masz racje napisałem często a nie zawsze, gdy przeciwnicy chcieli szybko wyjaśnić sytuacje to dążyli do walki Co nie zmienia faktu że te bitwy to kluczowy ale tylko fragment działań wojennych. Cała reszta to marsze i drobne potyczki
    Używałem słowa zaraza żeby nie powtarzać po 10 razy "choroba". Nie zmienia to faktu że tak jak w 20 wieku tak i w starożytności wielu żołnierzy ginęło nie w bitwach lecz z powodu chorób, w skrajnych przypadkach z głodu, wycieńczenia.

  2. #32
    Cześnik Awatar Twój Mistrz
    Dołączył
    Mar 2016
    Lokalizacja
    Opolskie, Nysa
    Postów
    326
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    64
    Otrzymał 44 podziękowań w 36 postach
    W XX wieku jak najbardziej tam to się działo ale jednak przypominam że nadal rozmawiamy o żołnierzach, którzy najczęściej w początkowych fazach zmagań dostawali normalne porcje żywnościowe, więc zwykłe choroby były dla nich takim samym zagrożeniem jak w czasie pokoju. Ale jak mówię moja wiedza o tym jest tylko elementarna więc jeżeli się mylę to podaj przykłady, cytaty z książek, opisy wydarzeń gdzie tak się działo.
    Ale nawet jeżeli się mylę to nadal uważam że :
    1) napastnik nie powinien mieć dużych strat,
    2) w początkowych fazach oblężenia obrońca też nie powinien mieć strat ze względu na zapasy które miało każde miasto.

  3. #33
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Od matury niestety nic nie czytałem o historii czas zjadają mi mechanika i Rome 2 więc nie zacytuję. Raczej opierałem się na takiej (nie wiem jak to nazwać) wiedzy powszechnej, trochę domysłów itd.
    Oczywiście masz racje co do małych strat atakującego i różnych obrońcy w zależności od trwania oblężenia ale nie wiem czy jest sens dodatkowo komplikować prace MG Zmiana będzie bardziej kosmetyczna, wpływy na grę będzie niewielki, trzeba przyjąć najprostszy system taki jaki jest w Rome 2 tylko nieco mniejsze straty bo wydaje mi się że napastnik strasznie się wykrwawia w Romku

  4. #34
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Panowie, pozwolę sobie wtrącić do tematu, bo widzę, że nie wszystkich Seba przekonał, a wszak w mojej opinii wręcz niedoszacował straty wynikłe z przyczyn innych niż walka. I tyczy się to okresu od starożytności po epokę napoleońską. Kilka przykładów z bliskiego mi XVII weku: podczas potopu armia Rzeczpospolitej dostawała regularnie łupnia(Prostki i Warka to wyjątki) od Szwedów, a jednak wygraliśmy tę wojnę. Szwedzi "zajechali" swoje wojsko pościgiem za lotnym przeciwnikiem i ze wspaniałej armii zostały tylko strzępy. Każde oblężenie to głód i niedostatek wśród obrońćów jak i atakujących, a co za tym idzie idealne środowisko dla rozwoju chorób wszelakich. Pisał o tym sporo Henryk Wisner w swoim "Kircholmie". Nie sądzę więc, żeby się coś w tym czasie zmieniło na niekorzyść omawianej epoki względem starożytności. Zresztą po powrocie z pracy zobaczę, czy Mateusz Byra poruszał ten temat w książce poświęconej obronie Jerozolimy.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •