Zobacz wyniki ankiety: Najlepszy Gothic

Głosujących
90. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Gothic

    26 28.89%
  • Gothic 2 + Noc Kruka

    57 63.33%
  • Gothic 3 + Zmierzch Bogów

    7 7.78%
Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 175

Wątek: Seria Gothic

  1. #11
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 655
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Seria Gothic

    Mi tam pasowali i to się liczy

  2. #12
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Czernikowo
    Postów
    137
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Seria Gothic

    Zapomniałem wspomnieć że najbardziej lubię Gothica I i II za możliwość robienia do nich filmów a to wydłuża życie grze gdzieś tak do dzisiaj
    "Jedna śmierć to tragedia, milion - to statystyka." - Józef Stalin

  3. #13
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Seria Gothic

    A grałeś w mody?

    Nie wiem co w nich bylo miazdzacego... Pasowali do gry jak wół do karety, tak samo wepchnieci na sile jaszczuroludzie...
    Jaszczuroludzie byli wepchnięci na siłę, to fakt ale z drugiej strony kto miał robić za obstawę smoków? orki? Wątpię
    Natomiast poszukiwacze byli ok, dawało to klimat grze, tej takiej opresji w jakiej się bohater znalazł mi się podobało.

    Koloni karna, kazdy chce ci spouscic lomot dla paru drobiazgow, to latanie i lizanie dupy.
    Picz, takich agresywnych postaci to chyba w 2 było więcej, tam świat był dopiero twardy - w porcie, bójki dla szmalu albo o wejście do tawerny, na farmach burdy z najemnikami tylko dla zdobycia popularności, albo spuszczenie łomotu bolkowi czy temu dzieciakowi na farmie, jak mu tam Bronk?
    W koloni byłeś właśnie kimś, zaczynałeś od razu jako gośc, nie ktoś od machania łopata, wpindol można było dostać tylko od krzykacza w nowym obozie, w starym burda była de facto niemożliwa, w nowym fajnie się było postawić Bloodwynowi

    Trójka jest średnia, nareszcie większe połacie świata, nie powtarzają się już tak bardzo, pokochałem Nordmar - świetne miejsce Okolice Nordmaru - trelis, Geldern i klany to dopiero klimacik, jak na polowaniu
    W Gothicu najbardziej lubiłem polowania przynosiły naprawdę nizeły dochód.
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  4. #14
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Seria Gothic

    Picz, takich agresywnych postaci to chyba w 2 było więcej, tam świat był dopiero twardy - w porcie, bójki dla szmalu albo o wejście do tawerny, na farmach burdy z najemnikami tylko dla zdobycia popularności, albo spuszczenie łomotu bolkowi czy temu dzieciakowi na farmie, jak mu tam Bronk?
    W koloni byłeś właśnie kimś, zaczynałeś od razu jako gośc, nie ktoś od machania łopata, wpindol można było dostać tylko od krzykacza w nowym obozie, w starym burda była de facto niemożliwa, w nowym fajnie się było postawić Bloodwynowi
    Chyba w inne gry gralismy:p W 2 jedna walka w porcie, jedna na farmie, bo to ze sie bijemy z najemnikami o poparcie to ma byc twarde? W jedynce bilismy sie na arenie, to samo jak dla mnie. Pare obic ale bez przesady. W jedynce ciagle ktos chcial nam wpier****. Od kopaczy, przez strazników, po bandytow. I ze niby bylismy kims? No sorry, dopiero w 2 ludzie nas pozanwali, a w jedynce trzeba bylo siedziec cicho albo lizac dupe. Bo zaraz ktos chcial sie "przykolegowac". Ja takiego, nazwijmy to zaszczucia jak w jedynce nie poczulem juz w zadnym Gothicu. No moze ten mod od poziomki, nie pamietam nazwy chyba mroczne tajmenice, byl bardziej "twardy"

  5. #15
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Seria Gothic

    Fakt mody sa fajne

    W 2 jedna walka w porcie, jedna na farmie, bo to ze sie bijemy z najemnikami o poparcie to ma byc twarde?
    idziesz na farmę, obok drogi stoi Sentenza, prosi o kasę co robisz? Albo cicho i bez szemrania płacisz albo dostajesz oklep, pożyczasz kasę w mieście, nie zwracasz długu i co? Spotykasz potem po mieście kilku gostków pragnących Ci złoić dupsko
    Wpadasz na farmę tę od roboty dla złodziei - i co burda
    ten gostek z karczmy w okolicy vatrasa na v zapomniałem imienia - wkurw** Cie to go klepiesz, Roul z farmy, to samo, koleś z którym idziesz polować na polne bestie cię okpił, to z nim się tłuczesz, z Busterem przy drodze, to jedyna metoda, itd itd. walk było więcej niż w 1.

    W jedynce ciagle ktos chcial nam wpier****
    Ciekawe kto? Ja sobie przypominam tylko trzech i to 2 chciało nas klepać dopiero po tym jak nie zapłaciliśmy Bloodwynowi.

    Od kopaczy, przez strazników, po bandytow
    żaden strażnik w 1 nikogo nie zaatakował, chyba, ze mowa o późniejszym etapie gry, ty chyba rzeczywiście w co innego graleś, może myli Ci się z tym modem osadzonym w realiach XVI wieku.

    dopiero w 2 ludzie nas pozanwali, a w jedynce trzeba bylo siedziec cicho albo lizac dupe
    starzy znajomi, ci sami którzy rozpoznawali nas i w 1. W 2 nikt o nas nie wiedział.
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  6. #16
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    40
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Seria Gothic

    Według mnie najlepsza była pierwsza część.Świetnie oddawała klimat całej kolonii, można było posłuchać opowieści jak to ciężko jest być kopaczem itp. Jedynka była taką ,,podstawą" gothica. Druga i trzecia część nie maja już w sobie tego ,,czegoś" Po prostu zrobił się z tego pospolity RPG. Albo robią z nas takiego ,,przynieś, wynieś pozamiataj" albo mamy kogoś zabić w sposób okrutny i bardzo bolesny No i jeszcze te historyjki o smokach :-/ Według mnie jest to już przeciąganie na siłę, byle tylko utrzymać historię beziego. Jedynka rządzi!

    Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam

  7. #17
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Seria Gothic

    można było posłuchać opowieści jak to ciężko jest być kopaczem itp.
    W dwójce masz teksty jak to ciężko jest teraz na farmach, w kopalniach, albo jak ciężko jest żyć czy coś ukraść, albo jak ciężko jest polować.

    Albo robią z nas takiego ,,przynieś, wynieś pozamiataj"
    Bo w jedynce nie, np pierwsze z brzegu zadanie od Diega z dupy wziete - zanieś listę i przynieś z powrotem, dają hiper, super ważna listę kolesiowi co jest w kolonii 2h i nikt go nie zna, chwilę potem jak jest napad, to nikt nic zdrożnego w tym nie widzi.

    albo mamy kogoś zabić w sposób okrutny i bardzo bolesny
    Bo w jedynce nie :roll:

    No i jeszcze te historyjki o smokach
    Bo kogo miał pokonywać koleżka, który tydzień wcześniej rozbił hiper straszliwego demona? Gumisie? Trochę naciągane ale i tak nie za bardzo.

    W dwójce podobał mi się zwłaszcza klimat polowania, jedynka tego nie ma.
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  8. #18
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 655
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Seria Gothic

    To kolejny dowód na to, że ludzie często oceniają klasykę przez pryzmat sentymentu 8-)

  9. #19
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Seria Gothic

    starzy znajomi, ci sami którzy rozpoznawali nas i w 1. W 2 nikt o nas nie wiedział.
    Ale w jedynce nas nie rozpoznawali bo nas jeszcze nie znali To duza róznica.

    żaden strażnik w 1 nikogo nie zaatakował, chyba, ze mowa o późniejszym etapie gry, ty chyba rzeczywiście w co innego graleś, może myli Ci się z tym modem osadzonym w realiach XVI wieku.
    Bodajze Bloodwynn nas atakowal, nie musial, ale mogl, a to byl straznik.

    Ciekawe kto? Ja sobie przypominam tylko trzech i to 2 chciało nas klepać dopiero po tym jak nie zapłaciliśmy Bloodwynowi.
    Oj wiecej ic bylo, paru poukrywanych, paru czekajacych pod starym obozem.

    idziesz na farmę, obok drogi stoi Sentenza, prosi o kasę co robisz? Albo cicho i bez szemrania płacisz albo dostajesz oklep, pożyczasz kasę w mieście, nie zwracasz długu i co? Spotykasz potem po mieście kilku gostków pragnących Ci złoić dupsko
    Wpadasz na farmę tę od roboty dla złodziei - i co burda
    ten gostek z karczmy w okolicy vatrasa na v zapomniałem imienia - wkurw** Cie to go klepiesz, Roul z farmy, to samo, koleś z którym idziesz polować na polne bestie cię okpił, to z nim się tłuczesz, z Busterem przy drodze, to jedyna metoda, itd itd. walk było więcej niż w 1.
    Tylko wiekszosc tych walk polega na tym, ze to ty klepiesz ich Inna sprawa, ze na tak wychwalany przeze mnie klimat zaszczucia wplywa wiele innych skladników. Chocby slabosc bohatera przez dlugi czas, ogrom bestii czychajacych w lesie na miesko, te wpierdy (szczegolnie, ze na dzien dobry w intrze dostajemy po papie), lizanie dupy itd. Tego nie bylo w 2 i 3. Tam jak sie chwile rozwinales to przy lekkim samozaparciu byles w stanie pokonac kazdego.

    Bo kogo miał pokonywać koleżka, który tydzień wcześniej rozbił hiper straszliwego demona? Gumisie? Trochę naciągane ale i tak nie za bardzo.
    Akurat historia w 2 byla mooooocno naciagana. Poza tym bezio mogl sie bic z kimkolwiek, bo przeciez zostal przywrocny do zycia i nie pamietal swoich umiejetnosci

    W dwójce podobał mi się zwłaszcza klimat polowania, jedynka tego nie ma.
    Jaki klimat polowania? Tzn, nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Jakie polowania? Latanie z lukiem po lesie? Cyz te kilka zadan co sie towarzyszylo chlopakom? W kazdym badz razie ja polowalem tylko dla kasy, bo nic ciekawego w tmy nie widzialem

    To kolejny dowód na to, że ludzie często oceniają klasykę przez pryzmat sentymentu
    Gdzie Ty masz tu sentyment?
    Gothic pokazal, ze mozna troche inaczej podejsc do ideii RPG. Ze mozna pokazac doroslejszy swiat. 2 to tylko rozwiniecie ideii i moim zdaniem w zlym kierunku

  10. #20
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    138
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Seria Gothic

    Mnie w Gothicu zaskoczyło wszystko. To był inny cRPG. Zupełnie niepodobny. Najbardziej spodobała mi się druga część. Ten klimacik, to wyczekiwanie na śmierć i ogólnie było całkiem ciekawie. A potem jeszcze Dwór Irdorath
    "Si vis pacem para bellum"

    "Ceterum censeo Carthaginem esse delendam" - Kato Starszy

    "Experto crede" - Wergiliusz

    http://forum.totalwar.org.pl/viewtop...p=53256#p53256 - AAR Third Age

Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Gothic: Total War - Chronicles of Myrtana
    By Szatański in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 93
    Ostatni post / autor: 19-10-2017, 12:45
  2. Seria Disciples
    By Bronti in forum Inne gry strategiczne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-07-2011, 13:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •