Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Zgłaszanie błędów i problemów z modem:

  1. #1
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Błędy w grze i problemy techniczne

    W katalogu ...\Medieval II Total War\mods\Last_Kingdom\log\ po każdej rozgrywce tworzony jest plik log.txt. Aby zgłosić problem z grą i ułatwić uzyskanie odpowiedzi jak go rozwiązać, proszę wykonać następujące czynności:

    1. Podać wersję moda (patcha), który mamy zainstalowany.

    2. Opisać problem/występujący błąd.


    3. Skopiować i wkleić zawartość pliku log pod opisem zastanego błędu (chyba że nasz błąd/problem nie jest rejestrowany w logu, to oczywiście ten punkt pomijamy).


    4. Czekać na pomoc i modlić się do Odyna lub Thora prosząc o łaskę, aby udało się ten problem rozwiązać


    Znane błędy i problemy:

    - brak informacji o możliwości rozbudowy wioski do miasteczka (błąd prawdopodobnie nienaprawialny, gdyż występuje też w innym modzie, zatem jest to prawdopodobnie błąd samego Medievala II)
    Ostatnio edytowane przez wino ; 25-02-2020 o 20:08
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2015
    Postów
    23
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Gdy włączam gre, wczytuję lub chce rozegrać bitwę to wywala mnie z gry i pokazuje mi komiunikat poniżej.

    15:20:26.392 [system.rpt] [always] CPU: SSE2
    15:20:26.392 [system.rpt] [always] ==== system log start, build date: Feb 25 2008 version development ===
    15:20:26.392 [system.io] [always] mounted pack packs/data_0.pack
    15:20:26.392 [system.io] [always] mounted pack packs/data_1.pack
    15:20:26.392 [system.io] [always] mounted pack packs/data_2.pack
    15:20:26.407 [system.io] [always] mounted pack packs/data_3.pack
    15:20:26.407 [system.io] [always] mounted pack packs/data_4.pack
    15:20:26.407 [system.io] [always] mounted pack packs/localized.pack
    15:21:53.822 [system.rpt] [error] Odynie, pomoz nam! Cos poszlo nie tak i tylko Thor moze wiedziec co!

  3. #3
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Jaka wersja moda?
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2015
    Postów
    23
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    3.06 z patchem 4.0

  5. #5
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Ciężko powiedzieć co to, bo skoro masz po polsku informację o błędzie, to mod i patch zainstalował się w prawidłowej lokalizacji i potwierdziłeś przy instalacji usunięcie plików tekstowych, muzy i map.rwm.

    Inne mody chodzą? Kampania też się nie odpala?
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2015
    Postów
    23
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Odpala się zazwyczaj, chodzi mi o to, że wywala mi ten błąd dosyć często. I zawsze kiedy chce rozegrać bitwę.

  7. #7
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Zadałem 2 pytania. Chcesz żeby Ci pomóc to odpowiadaj precyzyjnie. Co znaczy zazwyczaj? Co znaczy dosyć często? Jak często? Inne mody chodzą? Inne gry chodzą?
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2015
    Postów
    23
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Jak mam Ci precyzyjnie odpowiedzieć skoro gra wyrzuca w randomowych momentach. Raz wyrzuci mnie przy samym ładowaniu gry, raz przy ładowaniu zapisu albo rozegraniu bitwy. I nigdy nie stało się to tak po prostu, zawsze wyrzuca mnie kiedy ma się pokazać ekran ładowania. Tak, inne gry chodzą.

  9. #9
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Masz zainstalowany tzw. Patch 4Gb ? Słuzy do przerabiania pliku kingdoms.exe tak aby korzystał z większej ilości pamięci niż normalnie. To często poprawia także stabilność gry. W necie patch jest dostępny z opisem tego jak się go używa. A Kolega wino zadał precyzyjne pytania nadal nie odpowiedziałeś na nie konkretnie.

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2015
    Postów
    23
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Nie mam, spróbuję zainstalować. Napiszę jeszcze raz po kolei: grę wyrzuca mi podczas ekranu ładowania, po prostu kiedy ma się włączyć ekran ładowania, to wyrzuca mi grę i pokazuje ten komunikat; grę wyrzuca mi różnie, czasami podczas ładowania gry zaraz po jej włączeniu, po wczytaniu sejwa lub podczas ładowania mapy bitewnej. W przypadku dwóch pierwszych (ładowania gry, wczytywaniu sejwa) wyrzuca mi nie zawsze, a gdy chcę rozegrać bitwę - zawsze. Na razie próbowałem kilka razy rozegrać tą samą bitwę i za każdym razem mnie wyrzucało. Inne mody chodzą.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •