Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Najlepiej zoptymalizowane Total War-y

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2015
    Postów
    37
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    18
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Najlepiej zoptymalizowane Total War-y

    Zakładam taki wątek rozpoznawczy. Jakie są, według was, najlepiej zoptymalizowane Total War-y, ale taż mają najlepszą grafikę? Opiszę to w co grałem, i na jakich ustawieniach:
    ETW - Optymalizacja jest dobra, przy większym starciu na bagnety trochę zacina, ale grafika nawet dobra (Detale - Wysokie, brak trawy, AA, i cieni)
    NTW - JW, tylko płynniejsza (Wysokie, kilka opcji jak np. trawa, czy cienie wyłączone.)
    RTW - Wbrew pozorom, gra lubi chrupnąć, np. podczas przyspieszania, mimo leciwej grafiki. Jednak, podczas gry na normalnej szybkości, gra raczej chodzi bez ścięć (najwyższe detale)
    Medek 2 - Bardzo płynny, w zasadzie bez żadnych ścięć (Najwyższe, ale wyłączone cienie, i trawa na wysokich, zamiast najwyższych)
    Shogun 2 - Dużo lepsza grafika niż w tych powyżej, a mimo to płynniejszy jest tylko Medek2 (Wysokie/Średnie)
    Rome 2 - grałem tylko w EE, nie wiem jakby było na najnowszej wersji, ale myślę że podobnie. Grać niby się da, ale tnie, czasem dość mocno, nawet podczas małych potyczek, a czasem da się pograć, mimo dużej ilości jednostek, i to w jednym miejscu (ach, ta pamiętna obrona Baktry przed Partami, nigdy jej nie zapomnę ) W moim przypadku, będę musiał poczekać z zakupem do czasu zdobycia nowego komputera.

    Moja konfiguracja sprzętowa (dość stara, z tego co mi wiadomo, i można ją określić jedną znaną sentencją - "Shamefur Dispray" ) :
    Dual-Core E5800 (2X3.60)
    4GB RAM
    GeForce 210 (1GB)
    Ostatnio edytowane przez Il Duce ; 03-11-2016 o 18:34

  2. #2
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    Najlepszy w tych sprawach jest chyba Shogun 2. Podbicie ma do niego chyba tylko Napoleon, ewentualnie medek ale on też potrafi przyciąć. Najgorzej to jest z romkiem jeden

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    25
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Najgorzej wypada zdecydowanie Medieval 2 - tam gdzie Rome 2 ciągnie bitwy na 5k wojska na najwyższych, tam też w tej samej sytuacji Medieval 2 gubi klatki...

  4. #4
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Najlepiej obecnie jest Total War THREE KINGDOMS, wiadomo że Medek 2 i Romek 1 to dziś to łatwizna dla kompów, ale TK biorąc porównanie od Shoguna 2 do dzisiaj, to chyba nigdzie nie ma takiej optymalizacji. Bitwy to miód cud i orzeszki, a tury na mapie kampanii śmigają tak, że nie ma czasu na zapalenie papierosa
    Spoiler: 
    Podkreślam - zapalenie, nie wypalenie. Dranie Ci producenci gry .
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •