Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Ograniczenia podczas bitew

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2016
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Ograniczenia podczas bitew

    Witam, mam takie pytanko, czy jest możliwość zdjęcia ograniczenia ilości oddziałów w armii podczas bitwy? Chodzi mi o to, że przykładowo mam 5 armii (rycerzyków na mapie taktycznej) obok np. 2 wroga. Atakuję go i tu dochodzimy do sedna. Na mapie bitewnej jest jedna armia moja i jedna wroga na polu bitwy, a reszta czeka na obrzeżach. I co z mojej 2,5 krotnej przewagi, jeżeli 4/5 mojej armii stoi za mapą? Chciałbym wykorzystać wszystkie moje wojska od razu a nie czekać aż jakiś oddział zginie czy ucieknie. Chce faktycznie zalać wroga swoimi żołnierzami i mieć ich wszystkich na mapie bijących się w jednym momencie. Czy jest jakiś mod umożliwiający mi to? Nie ważne, że będę miał 5 fps'ów, ale będę napawać się samym widokiem wielkich armii bijących się (chociaż zacinających). Z góry dzięki za odpowiedź.

  2. #2
    Cześnik Awatar NiemiłosiernySamarytanin
    Dołączył
    Oct 2016
    Postów
    315
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    27
    Otrzymał 43 podziękowań w 32 postach
    Mod nie jest potrzebny, gdy masz okienko przed bitwą z armiami starczy że przekażesz kontrolę nad pozostałymi armiami AI wtedy i one wezmą udział w bitwie, Ty tylko ograniczysz się do sterowania pierwszą armią i wydania pozostałym dyspozycji czy mają się bronić czy atakować.

  3. #3
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    A jeżeli chcesz je kontrolować to musisz czekać aż Twoje oddziały zostaną rozbite i rzucą się do ucieczki. Z chwilą, gdy przekroczą granicę wejdą nowe oddziały.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2016
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Właśnie chodzi mi o to, bym to ja mógł nimi dowodzić tak normalnie. Nie da się tak?

  5. #5
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Nie da się inaczej niż Koledzy wyżej napisali. Dopiero na silniku Attyli można sterować na raz 40 oddziałami, w Medku tylko 20.

  6. #6
    Sara Temer
    Gość
    Co prawda mam trochę inny problem, ale podepnę się pod ten temat
    Gram sobie w Crusades i przy bitwach z więcej niż dwoma armiami notorycznie mam spóźnione posiłki, dla mnie i dla wroga. Dodatkowo gdy już wspomniane posiłki się pojawiają, to najczęściej w pierwszej kolejności przychodzą wrogowie i z bitwy trzy armie saracenów vs dwie krzyżowców robi się jedna krzyżowców przeciwko trzem saraceńskim. Strasznie to irytuje, dało się to jakoś wyłączyć? Bo z tego co pamiętam ogólnie idea spóźnionych posiłków jest zabezpieczeniem by zbytnio nie obciążyć komputera, co w moim przypadku jest śmieszne.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •