Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: WKA Youtube

  1. #11
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Na tyle świetna bitwa, iż do końca byłem przekonany, że Ardiajowie to ugrają. Panie tuff, proszę o więcej z WKA oraz coś z Cup of Nations.

  2. Użytkownicy którzy uznali post Pyrrus89 za przydatny:


  3. #12
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Jest kolejna bitwa

    nadal jesesmy w 319


  4. Następujących 4 użytkowników podziękowało tuff_gru za ten post:


  5. #13
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Dzięki Tuff, ale prośba do uczestników, żeby zapodawać Tuffowi bardziej wyrównane bitwy, a najlepiej takie do ostatniego żołnierza. Plus byłoby optymalnie, gdyby takie bitwy były okraszone klimatycznym opisem, który można wstawić na filmie. Bo ta bitwa była skrajnie jednostronna, także jeżeli chodzi o technikę.


    Ja mogę ze swojej strony polecić tę bitwę stoczoną z Nikczemnikiem:

    http://forum.totalwar.org.pl/showthr...-%E2%80%93-Kar

  6. #14
    Cześnik Awatar Arris
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    219
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    15
    Otrzymał 40 podziękowań w 22 postach
    Czemu akurat ta bitwa... pierwsza bitwa 2v2 Baktria i Seleucydzi vs Pont i Galacja poszła nam lepiej i była chyba najbliżej "wyrównanej"... btw Tuff, branie słoni nie miało sensu. Nie mamy czym kontrować konnych harcowników Galacji a wystarczy jedna salwa z procarzy i słonie szybko wpadną w szał.

  7. Użytkownicy którzy uznali post Arris za przydatny:


  8. #15
    Łowczy
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    162
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 32 podziękowań w 23 postach
    Moim zdaniem każda bitwa warta jest pokazania, nie tylko te wyrównane, ale również te z których można wyciągnąć ewidentne błędy, albo ewidentny kunszt danego gracza.
    A tutaj Seba przegrał bitwę(flankę) już na etapie doboru jednostek, naprawdę nie wiem jaki był zamysł w braniu pięciu jednostek wschodnich włoczników i czterech jednostek thureosów, chyba tylko podbiegnięcie pod linię przeciwnika, sformowanie kwadratu i jednoczesne oczekiwanie na pogrom z rąk pontyjskich mieczy oraz cud na flance z rąk jazdy mediańskiej



  9. #16
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Tak a 4 odziały Królewskich Peltastów to nie zauważyłeś Chodziło o utrzymanie 1 linii włócznikami z thureos i przestrzelanie masą oszczepów, i procarzami wrogiej piechoty. Potem 4 królewskich peltastów przeżyna się przez piechotę wroga a cudu na flankach nie potrzeba wystarczy wsparcie włóczników ze wschodu. Tak mi się wydaje bo to dawno było.
    I pamiętam że cały plan szybko się posypał bo jednak w 2v2 nie mieliśmy żadnych atutów, kombinacja jazdy kapadockiej,galackich jeźdźców dawała przewagę w jeździe a w piechocie nie mieliśmy nic do powiedzenia. Był plan użycia falangi ale grałem już falangą na Rafjara w lidzę i wymanewrował mnie jak dziecko.

  10. #17
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Inna sprawa,że wziąłeś o jeden oddział KP za dużo . Ale żeby nie było całkiem nie na temat to ładny pokaz siły Rafjara i Nieznajomego,choć też bym wolał na przyszłość widzieć bardziej wyrównane starcia
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  11. #18
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Tak dla waszej informacji (jesli was to interesuje )

    Dobór bitew priorytetowo (mniej wiecej)

    1. epickość bitwy
    2. fame graczy (hehe smiesznie brzmi - ale PandaWorriora znacie co?)
    2. ciekawy opis (ostatnio przesyłaliscie mi sporo bitew bez opisow i potem po kilku dniach dosylaliscie opisy - uwierzcie mam przez to burdel na poczcie )
    3. Ilość graczy (jesli ostatnio bylo 1vs1, to trzeba jakiejs odmiany wiec 2vs2)
    4. powtarzalnosc frakcji
    5. powtarzalnosc graczy (jak ostatnio byl pawel to teraz zobaczmy radka)

    Czyli ta bitwe wybralem bo (miala byc epicka bo takie mieliscie wysylac), fajny opis, 2vs2 (nie bylo wczesniej), frakcje inne niz ostatnio, pawel grozny rowniez przeslal bitwe 2vs2 ale byl nagrywany ostatnio...

    Moj proces decyzyjny tak mniej wiecej wygladał.

    Bitwa moze nie jest powalajaca, ale jest ciekawa. Staram sie te bitwy robic tak pseudo historycznie, jak pewnie zauwazyliscie , a w historii zdarzaly sie wielkie porazki, wielkie zwyciestwa a nie tylko masakry do ostatniego po oby stronach.
    Z takiego punktu widzenia wydaje mi sie ze bitwa jest jak najbardziej ok. To nie turniej, raczej chyba fun wiec bardziej liczy sie klimat, tak mi sie przynajmniej wydaje.

    Jesli jednak chcecie bardziej epickie bitwy to musicie mi je przesylac - dostalem na maila tylko 2 2vs2, gdzie druga od pawla ktory byl uprzednio nagrywany...

  12. Użytkownicy którzy uznali post tuff_gru za przydatny:


  13. #19
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Wszystkie powtórki powinien mieć Nies , ja mu zawsze wysyłam żeby miał trochę rozrywki z tej kampanii

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •