Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: 314 P.N.E. Ardiajowie Epidamnos (Galacja – Ardiajowie)

  1. #1
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach

    314 P.N.E. Ardiajowie Epidamnos (Galacja – Ardiajowie)

    Był to rok wyjątkowej próby dla mężnych Illyryjczyków. Kolejne zastępy Galacji pojawiły się w Epidamnos. Na szczęście i tu stacjonowała armia, która po pierwszych sygnałach od zwiadowców opuściła obóz i wyszła w pole z zamiarem przecięcia drogi Galatów.


    Obrońca Ardiajowie
    Zwycięzca przesyła screen z wynikiem walki, lub replay na adres kampanii.

  2. #2
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Nowy władca Galacji przybył do Ilirii i osobiście poprowadził swą armię do boju. Iliryjski wódz roztropnie wybierał pole bitwy tak bym atakował pod górę, lecz zręcznymi manewrami i szybkimi zaskakującymi marszami wymanewrowałem przeciwnika i to moje wojska atakowały z góry. Widząc to Ardiajowie ustawili się na małym zalesionym pagórku gdyż była to jedyna szansa na to by walczyć z wyższej pozycji. Ustawiłem wojska u podnóża wgórza, płomienną przemową w której Ardiajów wyśmiałem od tchórzy którzy wolą chować się w lesie zamiast stanąć do walki w otwartym polu, pobudziłem żołnierzy do walki, następnie wydalem rozkaz otoczenia wzgórza i jednoczesnego ataku ze wszystkich stron. Przeciwnik nie zdążył zareagować. Atak rozpoczęła kawaleria która zdruzgotała iliryjską falangę. Następnie dzielni legioniści wpadli w rozbite szyki Ardiajów a jazda wpadła na tyły ich armii. Rozpoczęła się rzeź. Podobno doliczono się 30 000 martwych Ardiajów i tylko 800 Galatów.

  3. Następujących 2 użytkowników podziękowało Seba Fallus III Wielki za ten post:


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •