Strona 2 z 25 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 249

Wątek: Dyskusja o turnieju.

  1. #11
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    737
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    225
    Otrzymał 165 podziękowań w 115 postach
    Pirx z Tuffem mocna para , jak dla mnie faworyci

  2. #12
    Cześnik
    Dołączył
    Mar 2016
    Postów
    234
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 34 podziękowań w 22 postach
    Też tak myślę. Turniej zapowiada się bardzo ciekawie

  3. #13
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Chyba chodzi o ta szarze na rozciagnieta linie procarzy a potem wycofanie sie za ich linie 13:59 - to nie push...

  4. #14
    Stolnik
    Dołączył
    Jan 2016
    Postów
    455
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    185
    Otrzymał 130 podziękowań w 78 postach
    Bitwa świetnie rozegrana przez Was i zwycięstwo bezdyskusyjne. Jednak zerknij sobie Tuff na 11 min tego nagrania lub na 4 min przed końcem oryginalnej powtórki bo tu nie widać dokładnie. Wiem że to nie specjalnie - bo był kocioł spory i graliśmy na dwie flanki ze względu na posiadaną jazdę tarencką ale zbliża się turniej i na takie zagrania musimy uważać.

  5. Użytkownicy którzy uznali post rafjar za przydatny:


  6. #15
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Czyli ta hippeis złapała te 2 tarenckie, odcinając im drogę ucieczki na nasze tyły? Bo faktycznie tego nie widać na nagraniu.

    W takim razie faktycznie push, aczkolwiek jako sędzia pewnie bym tutaj dał ostrzeżenie, bo przewaga była już na tyle duża, że utrata tych 2 jednostek nie odwróciłaby losów bitwy.

    Ale słuszna uwaga, trzeba pokazywać praktyczne sytuacje. Szczególnie że Tuffowi np. nie pierwszy raz się to zdarza tarencką. To specyficzna jazda, lata poza głównym rejonem walk i często nawet się nie wie, że się robi pusha. Ale to jest takie sobie wytłumaczenie.

  7. #16
    Stolnik
    Dołączył
    Jan 2016
    Postów
    455
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    185
    Otrzymał 130 podziękowań w 78 postach
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	96.4 KB
ID:	1925Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	95.6 KB
ID:	1926Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	95.1 KB
ID:	1927Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	94.5 KB
ID:	1928Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	94.5 KB
ID:	1929

    Dokładnie tj mówisz hipki odcięły drogę 2 oddziałom jazdy tarenckiej - dało się je wyrwać ze zwarcia ale w odwrotnym kierunku niż to miało miejsce.

  8. Użytkownicy którzy uznali post rafjar za przydatny:


  9. #17
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Dyskusja szczególnie ważna z perspektywy nowych twarzy turniejowych, serdecznie witamy nowych kolegów.

  10. #18
    Stolnik
    Dołączył
    Jan 2016
    Postów
    455
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    185
    Otrzymał 130 podziękowań w 78 postach
    Jak najbardziej Witamy, witamy.

  11. #19
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Bardzo prężnie nam przebiegają zapisy To bardzo cieszy. Swoją drogą, podziękowania za zapowiedzi medialne Tuff i Remix.

  12. Użytkownicy którzy uznali post Pirx za przydatny:


  13. #20
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Cytat Zamieszczone przez rafjar Zobacz posta
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	96.4 KB
ID:	1925Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	95.6 KB
ID:	1926Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	95.1 KB
ID:	1927Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	94.5 KB
ID:	1928Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	94.5 KB
ID:	1929

    Dokładnie tj mówisz hipki odcięły drogę 2 oddziałom jazdy tarenckiej - dało się je wyrwać ze zwarcia ale w odwrotnym kierunku niż to miało miejsce.
    Z tego co widze na powtorce. To ja zaatakowalem 2 oddzialami terenckiej jazdy jadacy rownolegle do nich oddzial hippeis. Po krotkiej walce wycofalem oddzialy pod katem mniej wiecej 45 stopni. Przeciwnik raczej nie zareagowal na atak, nie scigal mojej jazdy, a jak widac pojechal w przeciwnym kierunku (do lasu). Push tru byloby wtedy kiedy bym sie przebijal przez ta jazde zeby zniszczyc na przyklad oddzial procarzy... a ja sie nia po prostu wycofalem na swoje tyly, nawet nie szarzowalem tylow stojacych obok dwoch oddzialow wloczni rzymskich z czego jedna mrugajaca - niechybnie szarza spowodowalaby zniszczenie jednego oddzialu...
    Moj atak na hipeis ani atak hipeis na moje oddzialy (jesli takowy byl) raczej nie spowodowal strat po obu stronach, ja przystopowalem hipeis zeby sie nie przedarli na moje tyly, ale wycofalem sie poniewaz nadchodzily oddzialy przeciwnika...
    Ta sytuacja moim zdaniem nie miala wplywu na przebieg bitwy... Uwarzam ze push tru tu nie bylo.
    Gdyby mnie ta jazda scigala to moglaby mi obic te terenckie w trakcie wycofywania sie ale odjechala w przeciwnym kierunku...

    Podam wam przyklad w ktorym uwarzam ze wycofanie w "bok" jazdy z walki jest jak najbardziej naturalne (mam nadzieje ze tez tak uwarzacie).
    Mamy dwoch graczy A i B. gracz A ma jednej odzial jazdy Ak. Gracz B ma dwa oddzialy jazdy Bk1 i Bk2. Gracze szarzuja na siebie czolowo jazdami Ak na Bk1 i Bk1 na Ak. dochodzi do walki, wtedy gracz B rzuca do walki drugi odzial jazdy Bk2. Ale żeby jego jazda nie szarzowala na tyl jazdy Bk1 wycofuje oddzial (ten Bk1). NAturalnym jest ze nie robi tego dokladnie do tylu bo tym samym zablokuje oddzial Bk2, a i wycpfanie sie bedzie dluzej trwalo bo jezdzcy musieli by sie obrucic o 180 stopni wiec robi to w bok tak zeby oddzial Bk2 mial czysta szarze...
    Ta sytacja jest oczywiscie inna niz sytacja ktora widzimy na filmie. Ale nie wydaje mi sie zeby wycofywanie jazdy dokladnie w 100% w tym samym kierunku ktorym ZAATAKOWALA bylo az tak wymagane.

    Przy push tru chodzi o to zeby nie naduzywac przeciskania sie na chama w celu znisczenia procarzy czy szarzowania na tyly walczacej piechoty... ja tu poprostu ucieklem w bok... a jazda z ktora walczylem mnie nie scigala (wydaje mie sie ze to wogle ja zaatakowalem to jazde, a przeciwnik zorientowal sie o tym dopiero jak juz sie wycofywalem...). Dodatkowo, gdybym nie wykonal tego ataku i tak bym uciekl terencka no swoje tyly. Efekt w gruncie rzeczy bylby ten sam...

    Kolejna sytuacja. Oddzial jazdy hracownikow scigany przez lekka jazde do walki w zwarciu. Oddzial lekkiej jazdy "depcze po pietach" konnym hracownikom. Naturalnym jest ze kazdy z graczy zaczyna skrecac jazda harcownikow zeby sie nie zatrzymac w koncu po dlugim poscigu na czewonej linii. Czyli soro takie skecanie jest dowolne to ograniczanie walki jazdy w innych przypadkach bedzie bezsensem.

    Wydaje mi sie ze push tru trzeba rozpatrywac ze wzgledu na "chamskosc zagrania". Jesli stosujemy poprostu "taktyczne manewry" to wszytsko jest ok, to ma byc symulacja taktyczna a nie warcaby (chodzi o przesywanie pionkow po liniach prostych).
    Moim zdaniem jest to kwestia rozsadku - czyli nie mozna przeginac ani w jedna ani w druga strone.

    Krótko - Czy oceniacie to zagranie w kategoriach "chamski wjazd" czy w kategoriach "manewr taktyczny"?. I chyba odpowiedz na to zamknie sprawe...

    Rozpisalem sie tak dla nowych graczy.

Strona 2 z 25 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •