Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 87

Wątek: Elementy zasad, rozgrywki do poprawy lub zmiany - ROBOCZY

  1. #21
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Dla mnie z kolei trudne do ogarnięcia jest walczenie np. armią 11700 przeciwko armii 23400. To jest przepaść nie do nadrobienia umiejętnościami. Tak to wszyscy będą się bunkrowac bo atak będzie się wiązał ze zbyt dużym ryzykiem porażki. Rozwiązaniem mogłoby być np. Staczanie w takim przypadku dwóch bitew. Gdzie pierwsza jest na równych kwotach. A kolejna już za kwotę pozostałą zwycieskiemu agresorowi po 1 bitwie.

  2. #22
    Cześnik Awatar BolesławZapomniany
    Dołączył
    Sep 2016
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    227
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    45
    Otrzymał 50 podziękowań w 35 postach
    Ale nie będzie limitów pieniędzy. Chcesz armię zapków, masz armię zapków. Można zrobić ograniczenie, że np można walczyć z max przewagą jednej armii, bo obrońca wybierający pole bitwy wybrał wąskie pole aka Termopile. Problem rozwiązany.

  3. #23
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pirx Zobacz posta
    Dla mnie z kolei trudne do ogarnięcia jest walczenie np. armią 11700 przeciwko armii 23400. To jest przepaść nie do nadrobienia umiejętnościami. Tak to wszyscy będą się bunkrowac bo atak będzie się wiązał ze zbyt dużym ryzykiem porażki. Rozwiązaniem mogłoby być np. Staczanie w takim przypadku dwóch bitew. Gdzie pierwsza jest na równych kwotach. A kolejna już za kwotę pozostałą zwycieskiemu agresorowi po 1 bitwie.
    Nie,dlaczego?Od tego są szpiedzy,od tego będziesz musiał więcej armii wysyłać na front do ataku itd.itd. A nie,obecnie,że leci sobie Nieznajomy i obija bez litości Nikczemnikowi trzy armie jedna po drugiej dysponując zaledwie jedną(tu wychodzi kolejny idiotyzm kampanii,czyli,że można daną prowincję zaatakować tylko jedną armią,powinna być możliwość ataku wszystkimi armiami z prowincji A na prowincję B kosztem jednego ruchu,bo nie jest powiedziane,że Nieznajomy by zaatakował tylko jedną gdyby miał opcję wysłania większej liczby wojsk),to samo wcześniej z Arrisem czy z Tobą kiedy atakowałeś lylu.

    I tak jak słusznie zauważa lylu,duże sojusze są pokłosiem tego,że słabi zostali do tego zmuszeni przez silnych,gracze środka mapy mieli wyjście,zginąć albo się przyłączyć. No to wybór jest raczej oczywisty jeśli ktoś liczy że coś ugra w tej kampanii .

    Il Duce.

    Racja, racja i jeszcze racja. Ale musisz to co jest odnieść do propozycji zanim to co jest się stworzyło.

    Powtórzę tylko że w obecnych zasadach było bezsensem wprowadzenie walk 4v1, więc trzeba było wprowadzić "drzewko turniejowe", a to dalej pociągnęło za sobą sygnalizowane ułomności.

    Kolejna kampania będzie oparta na sile werbowania. Ile zbierzesz wojska, tyle wyślesz w pole i zostanie Ci tylko tyle ile da radę uciec lub przeżyć. Jak będziesz miał siłę dowerbować - przetrwasz, a jak nie to Cię zajadą.
    Wyjdzie na 4v1 - to możesz się wycofać kosztem prowincji, może ktoś pomoże w kolejnej prowincji.
    Bez limitu kasy na polu bitwy.
    A to w porządku,ja rozumiem,że ta kampania ma swoje ograniczenia i była swoistym testem,żeby wyciągnąć wszystkie niedociągnięcia i błędy. Piłem tylko do kolejnej odsłony i tego jak powinna wyglądać
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  4. Użytkownicy którzy uznali post Il Duce za przydatny:


  5. #24
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    Słabi gracze, Słabi gracze, Słabi gracze. SŁABE NACJE!!!
    Mój poprzedni nick to Adrian15o

  6. #25
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Nie ma słabych nacji ja np. lepiej sie czuje Macedonia na Ardiajów niż Galacją. Na dowód grałem z Nieznajomym on Ardiajami ja Macedonią i udało się wygrać

  7. #26
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    I kto to mówi?

    Albo Baktria u Arissa?

  8. #27
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Nigdy nie mówiłem że przegrywałem bo miałem gorszą frakcje po prostu Nieznajomy i Rafjar są lepsi ode mnie
    Baktria po prostu Arrisowi nie leżała bo woli frakcje oparte na piechocie dlatego chciał Kimerie

  9. #28
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    Nie w 100% liczy się gracz i nie w 100% liczy się nacja. To co chłopaki w CON odpadli dlatego że są gorsi czy dlatego że Getowie są lepsi od kolchidy na tamtych zasadach? Oj daj spokój seba

  10. #29
    Podczaszy Awatar Nikczemnik
    Dołączył
    Mar 2016
    Lokalizacja
    Centrum dowodzenia Watykanem
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    280
    Otrzymał 109 podziękowań w 70 postach
    Albo ma się po prostu fatum ( patrz moje bitwy z Pszemkiem, kiedy na treningach pokonywałem Rafiara i Nieznajomego ).
    Nie no głupoty gadam, wg. mmie liczą się obie cechy. Aczkolwiek jakieś umiejętności trzeba mieć.

  11. #30
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Ale tu są inne zasady bardziej zrównoważone i nie ma frakcji lepszych gorszych. Są prostsze do gry i trudniejsze bo te prostsze wyróżniają się jakimś dominującym typem jednostek (galaccy legioniści, jazda kapadocka) a trudniejsze nie i przy nich trzeba ułożyć odpowiednią kombinację jednostek (falanga,lekkozbrojni peltaści i jazda tesalska poradziła sobie z Ardiajami mimo że Nieznajomy jest ogółem lepszym graczem ode mnie, Twój Mistrz też raz wygrywał raz przegrywał z Seleucydami). Każada frakcja ma jakąś przewagę nad drugą nawet jeśli jest dobrą kontrą, to zawsze da się wygrać frakcja nie daje decydującej przewagi.

  12. Użytkownicy którzy uznali post Seba Fallus III Wielki za przydatny:


Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •