Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44

Wątek: Kampanie Warhammer - Dyskusja

  1. #41
    Asuryan
    Gość
    Co do sprawy nr 2 - sojusz takich krasnoludów z elfami czy z Bretonnią byłby niemal tak samo egzotyczny jak z orkami. Poza tym klimat według mnie został zachowany - sojusz nie powstał bez problemów, a i tak na bardzo krótki okres czasu. Nie wiem czy akurat sztywny zakaz to dobre rozwiązanie, wg mnie lepsze i zgodne z lore wybrał Turek. Nie chcę wchodzić w szczegóły dopóki nie zakończy się kampania. Po niej MG odblokuje ukryte fora i wtedy sam się przekonasz.

  2. #42
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Cytat Zamieszczone przez Asuryan Zobacz posta
    Co do sprawy nr 2 - sojusz takich krasnoludów z elfami czy z Bretonnią byłby niemal tak samo egzotyczny jak z orkami. Poza tym klimat według mnie został zachowany - sojusz nie powstał bez problemów, a i tak na bardzo krótki okres czasu. Nie wiem czy akurat sztywny zakaz to dobre rozwiązanie, wg mnie lepsze i zgodne z lore wybrał Turek. Nie chcę wchodzić w szczegóły dopóki nie zakończy się kampania. Po niej MG odblokuje ukryte fora i wtedy sam się przekonasz.
    Tyle, że między Krasiami, a Elfami w jakimś stopniu się "ociepliły" stosunki od czasu Wojny o Brodę. Z Bretonnią to nie wiem, dlaczego uważasz taki sojusz za "egzotyczny". Z Orkami nienawidzą się od ich samego istnienia - już gdy Malekith był dobry (przed wojną domową w Ulthuanie) wraz z Krasnoludami gromili Orków, potem stosunki Krasnoludów z Zielonoskórymi wcale lepsze nie były. Tutaj nie ma szans na sojusz jakikolwiek. Tym bardziej że prędzej delikwent, który spróbuje sojuszu z Orkami/Skavenami to zgoli sobie brodę i pójdzie do szeregu zabójców, niż się na taki traktat zgodzi. Orkowie z kolei wolą się bić, niż zajmować się dyplomacją, a o ile pamiętam dobrze to u nich dyplomacja kończy się na wojaczce. Widać to w stosunkach między poszczególnymi plemionami. Nad tym punktem jeszcze pomyślę, ale na pewno mogę już podzielić te rasy na dwa bloki.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  3. #43
    Asuryan
    Gość
    Z powodu religijności Bretończyków i broni palnej u krasnoludów. Dla wiernych wyznawców Pani Jeziora każdy kto posługuje się bronią palną nadaje się tylko na stos, a nie na sojusznika. U orków zależy jaki trafi się im wódz - jeśli na tyle silny by utrzymać hordę w ryzach, to z kim zawrą sojusz zależy tylko od niego. Owszem, bardziej sprytne i skłonne do sojuszu są gobliny, ale ciężko wymagać od gracza by odgrywał idiotę myślącego tylko muskułami. Co do krasnoludów zaś taki sojusz jest możliwym pod pewnymi bardzo szczególnymi warunkami - i warunki te zostały w tej kampanii zachowane.

  4. Użytkownicy którzy uznali post Asuryan za przydatny:


  5. #44
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    To ten pomysł z zakazem sojuszy będę musiał jeszcze przemyśleć. Mam chyba pomysł na to, jak to zmienić. Podział na strony zostaje, ale ogólne stworzenie sojuszu pomiędzy rasami z przeciwnych bloków byłby ciężki do zrobienia, a tym bardziej do utrzymania, w obrębie własnego bloku trochę łatwiej. Przede wszystkim celem tego punktu jest wypromowanie trybu Free For All - każdy na każdego, wolnej amerykanki.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •