Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Sposób na bunty

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2017
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Sposób na bunty

    Zapytam was czysto z ciekawości, w medievala wracam dosłownie co chwile i podbiłem świat już każdą możliwą frakcją jednak zawsze stosowałem jedną sztuczke która wydaje mi się troszeczkę niesprawiedliwa, aczkolwiek konieczna. Teraz gdy Anglią podbiłem cały półwysep iberyjski, Frankistan, Mediolan, połowe germanistanu i oczywiscie wyspy brytyjskie osady na krańcach mają problem z utrzymaniem porządku. 30000 ludności w Edynburgu i niestety nie jestem w stanie tego opanowac w sposób "normalny"( btw. jakie sposoby wy macie? Mój sposób polega na przekazaniu miasta przeciwnikom w postaci daru. Garnizon wychodzi obok w miescie niestety pojawia się drobna liczba obrońców, aczkolwiek bezproblemowo można miasto oblegać i w końcu "wyeksterminować". chociaż obecnie bardziej kuszące są opcje plądrowania(20-50k florenów).

  2. #2
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    -w pierwszej kolejności wznosić budynki zwiększające zadowolenie mieszczan
    -zmieniać co kilkanaście tur generała w takich osadach
    -nie trzymać w obrębach murów zbyt wielkiego garnizonu (lepiej niedaleko wznieść koszary i w nich ulokować "karną ekspedycję")
    -trzymaj przynajmniej 2-3 szpiegów
    -sprawdzaj poziom pobożności a w przypadku jej spadku skieruj tam klechę lub kilku
    -czasem wystarczy drobna sztuczka polegająca na wyprowadzeniu z miasta generała/kilku oddziałów i wrzuceniu ich z powrotem w tej samej turze (patrz kolor emotki)
    -odległość danej osady od stolicy również ma znaczenie

    Ostatecznie bunt miasta ma tą dobrą zaletę że zawsze jest to dodatkowa okazja do nabicia doświadczenia dla naszych jednostek a po jego zdobyciu zazwyczaj mamy spokój na dłuższy okres gry.
    P.S.Pamiętaj że po każdorazowym plądrowaniu spada kwota jaką można pozyskać z łupienia osady.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  3. Użytkownicy którzy uznali post Nezahualcoyotl za przydatny:


  4. #3
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2017
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Budynki mialem juz wszystkie możliwe z ta opcją, no cóż Edynburg a Paryz z ktorego zrobiłem stolice nie jest az tak daleko
    Z doświadczeń wiem ze w turze 100+ kiedy stolice przeniesie się do Rzymu to większe miasta zaczną mieć problemy dlatego w sumie warto jest ta ludnośc ubić, im jej mniej tym łatwiej utryzmać w ryzach
    Zawsze po krucjacie o samo się dzieje z Kairem/Jerozolimą zależy gdzie wyslą
    przy 25 tysiacach ludności mało co mozna zrobic
    a stolica daleko, oj daleko

  5. #4
    Podstoli Awatar GRUHA
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    394
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    15
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    graj w mody nie czysta podstawke
    - Jesteś.. - Tak szaleńcem -Więc.. -Nie, nie zabije cie, tylko bede się tobą bawił jak dziecko zabawką odrywając każdą cześć i czerpał z tego wielką przyjemność

    Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eius
    Arnaud Amaury

  6. #5
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2017
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Cięzko mi czasem znaleźc dobrego moda, jest w tej grze wiele niedociągnięc i mało który mod poprawia wszystkie które bym chciał.
    Obecnie wlasnie zakończyłem Kampanie Hiszpani w dodatku ameryki i byłem strasznie znudzony, po zajęciu kazdego miasta które zdobywa się bez strat król nam rzuca 6 oddziałów konkwiskadorów. Straszne przegięcie pały że tak powiem, do tego dodatkowe jednostki co krok przybywają na okrętach w 40 tur się konczy kampanie meh.
    Masz jakieś mody godne polecenia? Chciałbym nie dostawać jednostek z powietrza i zależałoby mi na odnawianiu się jednostek w sposób podobny jak w RTW 2. Irytujące jest to że po zrobieniu oddziału doborowych jednostek i wyslaniu ich na wojne po utracie połowy są już praktycznie bezuzyteczni, trzeba ich cofać do zamku 10 tur odnawiać i tak w kolko. Wszystkie kampanie praktycznie przechodze na podstawowych jednostkach

  7. #6
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Cytat Zamieszczone przez UczSie Zobacz posta
    Cięzko mi czasem znaleźc dobrego moda, jest w tej grze wiele niedociągnięc i mało który mod poprawia wszystkie które bym chciał.
    Obecnie wlasnie zakończyłem Kampanie Hiszpani w dodatku ameryki i byłem strasznie znudzony, po zajęciu kazdego miasta które zdobywa się bez strat król nam rzuca 6 oddziałów konkwiskadorów. Straszne przegięcie pały że tak powiem, do tego dodatkowe jednostki co krok przybywają na okrętach w 40 tur się konczy kampanie meh.
    Masz jakieś mody godne polecenia? Chciałbym nie dostawać jednostek z powietrza i zależałoby mi na odnawianiu się jednostek w sposób podobny jak w RTW 2. Irytujące jest to że po zrobieniu oddziału doborowych jednostek i wyslaniu ich na wojne po utracie połowy są już praktycznie bezuzyteczni, trzeba ich cofać do zamku 10 tur odnawiać i tak w kolko. Wszystkie kampanie praktycznie przechodze na podstawowych jednostkach
    Może na początek spróbuj podstawki z poprawioną sztuczną inteligencją:

    http://forum.totalwar.org.pl/showthr...cja-walka-itd)

  8. #7
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2017
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cześć, mam pytanie co do buntów armii które są losowe i strasznie nie sprawiedliwe moim zdaniem. Mam armie rozlokowane w danych regionach kraju tak by miasta były bezpieczne i gotowi na ewentualny atak na wroga. Teraz mam taką turę że losowo buntuje mi się jedna z dwóch armii i nie mogę nic z tym zrobić, ostatnio jak tak się działo miałem możliwość schowania tej armii do miasta i już się nie buntowała. Z czego to wynika i jak temu przeciwdziałać ?

  9. #8
    Asuryan
    Gość
    Dołącz generała do armii w polu. Bez wodza armie często się buntują poza koszarami.

  10. #9
    Cześnik Awatar NiemiłosiernySamarytanin
    Dołączył
    Oct 2016
    Postów
    315
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    27
    Otrzymał 43 podziękowań w 32 postach
    Dodam tylko, że i generał też czasem potrafi się zbuntować, więc nie jest to 100% pewny patent. W sumie nic nie daje 100% zabezpieczenia przed buntem armii, to losowe zdarzenie wpisane w grę.

  11. #10
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez kobraos Zobacz posta
    Cześć, mam pytanie co do buntów armii które są losowe i strasznie nie sprawiedliwe moim zdaniem. Mam armie rozlokowane w danych regionach kraju tak by miasta były bezpieczne i gotowi na ewentualny atak na wroga. Teraz mam taką turę że losowo buntuje mi się jedna z dwóch armii i nie mogę nic z tym zrobić, ostatnio jak tak się działo miałem możliwość schowania tej armii do miasta i już się nie buntowała. Z czego to wynika i jak temu przeciwdziałać ?
    Jeżeli masz niedostatek generałów postaraj się budować forty (sprawdz zasięg pieszych jednostek (artyleria raczej się nie buntuje)) na drogach prowadzących do Twoich osad i w nich umieszczaj "bezpańskie" jednostki.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •