Strona 14 z 24 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 240

Wątek: Medieval Ultra Balanced

  1. #131
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Może coś zmieniałeś w plikach, bo podbój pełną armią bez generała wydaje mi się niemożliwy poza wyjątkowo korzystnymi sytuacjami.
    Nie nie dotykałem, od ostatniego patcha. Ja dostrzegam większe trudności ale tylko z okupacją zamków w pewnych okolicznościach. I to tylko w sytuacji gdy nie mam sprawnego administratora.
    Zrobiłem solidne testy, i jestem na 100% pewien, że nic nie jest niemożliwe.
    Zgadzam się z Twoją uwagą odnośnie porządku publicznego wynikającego z obecności garnizonu, najczęściej nie możemy sobie pozwolić na więcej aniżeli jeden oddział utrzymywany przez dany ośrodek, co może być kłopotliwe, ale jak dla mnie tylko w warunkach gdy osada jest przeludniona, a nas nie stać na jej rozwój. Wtedy trzeba ciąć podatki, ale w mojej ocenie tak powinno być, możliwe jednak, że jakieś poprawki zrobię.

  2. #132
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2017
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Kupcy dają duży dochód?moi kupcy na wyspie dawali 10 florenów na ture.Gdzie ten dochod?Zeby mieć korzyść z zamków trzeba je mieć w posiadaniu,a co do możliwości przejęcia pisałem wyżej.

  3. #133
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez LeePaa Zobacz posta
    Kupcy dają duży dochód?moi kupcy na wyspie dawali 10 florenów na ture.Gdzie ten dochod?Zeby mieć korzyść z zamków trzeba je mieć w posiadaniu,a co do możliwości przejęcia pisałem wyżej.
    Zależy czym handlujesz, każdy towar ma swoją wartość, poza tym, im pierwszy możliwy najbliższy typ danego towaru jest dalej od stolicy jego wartość rośnie.

  4. #134
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2017
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piter Zobacz posta
    im pierwszy możliwy najbliższy typ danego towaru jest dalej od stolicy jego wartość rośnie.
    Tego nie wiedziałem ale moi kupcy zazwyczaj zostają ograbieni odrazu na wstępie bo inni mają już spore doświadczenie i robią pogrom z moimi,a handluje tym co daje maksymalny dochód.

  5. #135
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez LeePaa Zobacz posta
    Tego nie wiedziałem ale moi kupcy zazwyczaj zostają ograbieni odrazu na wstępie bo inni mają już spore doświadczenie i robią pogrom z moimi,a handluje tym co daje maksymalny dochód.

    Ustaw poziom trudności bitwy na normalny, to wpływa na szanse agentów i kombinuj, bot nie ma tu żadnych bonusów, w ogóle pograj najpierw na normalnym.




    Zmiany z dochodami z pól moim zdaniem bardzo dobre dla rozgrywki, po paru set turach miasta i tak będą dawać 2x większy dochód, a wspomoże to np. Kumanów, HRE, Turków, którzy wiecznie upadają. Trzeba to przetestować ale raczej powinno być to dobre.

  6. #136
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2017
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Ten fix co dałeś wcześnie wpływa na zachowanie cywili po przejęciu miasta ,grodu?

  7. #137
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    To nie jest fix, tylko alternatywna propozycja Pitera, która nie jest potrzebna do gry. Podkreślam, gdyż nie chcę pewnego zamieszania w tym aspekcie. To jest niezręczna sytuacja. Zmiany dotyczące porządku publicznego mają istotne przełożenie na grę(nie mówię tutaj o poprawkach w ogóle, między innymi o tych dotyczących przychodów z rolnictwa, na które jestem znacznie bardziej otwarty już teraz), a ja koniecznie chcę uniknąć sytuacji gdzie jakiekolwiek poprawki przyczynią się do obniżenia poziomu trudności. Pojawia się wrażenie jakoby coś było niedokończone, i wymagało aktualizacji. Nic z tych rzeczy. Modyfikacja będzie rozwijana, aczkolwiek nie mam nic przeciwko alternatywnym pomysłom Pitera, współpracujemy razem, sama modyfikacja w zasadniczej części jest owocem naszego wspólnego wysiłku, więc bardzo prawdopodobne, że jego propozycje ostatecznie znajdą się w przyszłym patchu.

  8. #138
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2017
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Mod z potencjałem więc licze na rozważenie moich sugesti,a tymczasem spróbuje jesio raz.

  9. #139
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Brakuje papiestwa i ekskomuniki, to by pięknie ekspansję utrudniło

  10. #140
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Twórcy gry zgarniają pieniądze za Medievala, ale kodów zawartych w silniku gry nie zmienią wychodząc na przeciw pewnym sztucznym ograniczeniom. A przecież obecnie często jest tak, że nowi konsumenci sięgają po ten produkt tylko i wyłącznie zważywszy na wyborne modyfikacje, takie jak Third Age.

Strona 14 z 24 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •