Strona 1 z 32 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 320

Wątek: Pomoc techniczna !! FAQ !!

  1. #1
    Gość

    Pomoc techniczna !! FAQ !!

    FAQ
    Witam, wraz z ogromnym zainteresowaniem tą modyfikacją oraz ciągłymi pytaniami "jak" i "dlaczego" "czy dobrze". Oczywiście mam na myśli wszelkie pytania dotyczące instalacji (a jest ona troszeczkę trudna, dla przeciętnych "zjadaczy" znaczy się użytkowników).
    Zakładam oddzielny temat, aby nie zaśmiecać głównego wątku o EB, tymi samymi pytaniami jak instalować ,jak ogarnąć itd.
    Mam nadzieje że wszelakie pytania, odnośnie kraszy ,instalacji i wszelkiej maści problemów technicznych, będziecie zamieszczać w tym temacie.
    Pozdrawiam
    Edit: Mam nadzieje że tych kilku wyjadaczy , znających problematykę moda, bedzie wam udzielać wyczerpujących odpowiedzi


    Linki

    W tym temacie

    Instrukcja instalacji:

    Instalujemy po kolei:

    1. Rome Total War wersja 1.5 (najlepiej Antologię z oboma dodatkami i wszystkimi patch`ami)
    • Przed instyalacją EB uruchamiamy przynajmniej raz Rome i dopalamy kampanie
      oraz wyłączamy porady komputera w oknie wyboru frakcji.

    2. EB 1.1 do folderu Rome
    3. EB 1.2 do folderu Rome (trzeba usunąć angielski napis z okna wyboru miejsca instalacji)
    4. Poprawki (fixy) wrzucamy do folderu .../EB/Data
    http://forums.totalwar.org/vb/showthrea ... re-posting

    Inne .exe:

    a) EB na BI.exe (trzeba mieć zainstalowany dodatek Barbarian Invasion)
    totalwar.org
    Banalny instalator.

    b) EB na Alx.exe (trzeba mieć zainstalowany dodatek Alexander)
    TWCenter
    totalwar.org
    Po zainstalowaniu EB 1.2 i fixów trzeba ściągnąć ALX engine files, rozpakować i przekopiować do odpowiednich folderów w folderze EB.
    Teraz należy jeszcze zmodyfikować 'element docelowy' we właściwościach skrótu (ikonki) Alexandra dodając po spacji -mod:eb -show_err -nm -noalexander
    Powinno to wygladać tak:
    "...\Rome - Total War\RomeTW-ALX.exe" -mod:eb -show_err -nm -noalexander

    Czym są EAEM i ALX engine files?

    EAEM i ALX engine files to dwie różne rzeczy.
    EAEM jest samodzielnym modem, który sporo zmienia w EB (choć jego podstawową funkcją pozostaje możliwość gry w EB przez ALX.exe).
    Natomiast tz. engine files pozwalają jedynie grać w EB pod Alx.exe nie zmieniając prawie nic w EB. Dlatego polecam raczej korzystać z tego wariantu żeby grać w EB na Alx.exe

    Skrypt kampanii

    Przy każdym rozpoczęciu gry czy to nowej kampanii czy od zapisu trzeba go aktywować! Robi się to za pomocą ikony pomocy w lewym górnym roku ekranu. Klikamy na nią, a następnie na ikonkę show me how. Ikona pomocy powinna się pojawić po klikniecju na osadę lub armię.

    Czy jest spolszczenie?

    W tym temacie znajdziesz wszystkie aktualne projekty polonizacyjne związane z EB: http://forum.totalwar.org.pl/showthr...m-spolszczenie

    CTD?!

    (CTD = crash to desktop - błąd powodujący nagłe wyłączenie się programu (gry), powrót do pulpitu windows`a)
    Niestety trudno coś na to poradzić, ponieważ każdy CTD może być wywołany przez inna przyczynę. Jednak najczęściej jest nią błąd przy instalacji np. brak któregoś z fix`ów lub nie włączanie skryptu przy każdym load`zie (załadowaniu seve`a) i rozpoczynaniu kampanii.

    Opis reform występujących w grze:

    Celtowie (Eduowie/Arwernowie/Brytowie): 2
    Spoiler: 
    1.Czas wojowników
    -Eduowie/Arwernowie/Brytowie muszą zbudować łącznie, co najmniej 4 (Duże Targowiska)

    2.Czas żołnierzy
    -Eduowie/Arwernowie/Brytowie muszą zbudować łącznie, co najmniej 6 (Duże Targowiska)
    -Eduowie/Arwernowie/Brytowie muszą mieć łącznie, co najmniej 4 (Duże miasta)
    -Eduowie/Arwernowie/Brytowie zbudować łącznie, co najmniej 6 (Duże Świątynie)

    Sakowie: 1
    Spoiler: 
    -Musisz zająć i utrzymać Baktra, Marakanda, Alexandreia Eschate, Antiocheia Margiane, Alexandria Ariana i Taksashila przez 4 kolejne tury.


    Rzym: 3
    Spoiler: 
    1.Polibiusza
    Reforma Polibiusza polegała na zmianie taktyki i uzbrojenia, które zostały przyjęte w wyniku wojen z Kartaginą i Celtami.
    -Nie wcześniej niż w 242 roku p.n.e.
    -Musisz zdobyć, co najmniej 2 z tych miast (Segesta, Mediolanum, Patavium, Bononia)
    -Musisz zdobyć, co najmniej 2 z tych miast(Lilibeo, Messana, Syracuse)
    LUB
    -Zaczekaj, do 210 roku p.n.e.
    (Otrzymasz nowe jednostki dopiero po rozbudowie koszar).

    2.Mariusza
    Reforma Mariusza oznaczała powstanie armii zawodowej, do której mogli wstępować wszyscy obywatele bez względu na status majątkowy, ponieważ to państwo opłacało żołd i uzbrojenie żołnierzy. Była ona wynikiem ogromnej ekspansji terytorialnej Rzymu i braku rekrutów obywateli, którzy spełniali wymagania finansowe, by wypełnić rosnące zapotrzebowanie na żołnierzy.
    -Nie wcześniej niż w 172 roku p.n.e.
    -Masz więcej niż 6 Latyfundiów zbudowanych w Italii
    - Masz, co najmniej 45 prowincji
    -Musisz stoczyć ponad 250 bitew
    -Masz postać, która spełnia:
    Rozgarnięty/Charyzmatyczny/Energiczny
    Popularny
    Konsul lub Były Konsul
    Wpływy większe niż 2
    Dowodzenie większe niż
    LUB
    - Podbij 90 prowincji.

    3.Augusta
    Jeśli w Republice pojawi się człowiek, gotów obalić władzę Senatu, reformy te będą miały miejsce. (Ta reforma nie jest nieunikniona i wystąpi tylko, gdy pojawi się odpowiednia postać.)
    -Nie wcześniej niż w 125 roku p.n.e.
    - Masz, co najmniej 90 prowincji
    - W co najmniej 45 miastach masz II Typ Rządów
    -Musisz stoczyć ponad 400 bitew
    -Masz generała, która spełnia:
    Rozgarnięty/Charyzmatyczny/Energiczny
    Co najmniej Sprawny Biurokrata
    Co najmniej Arogant
    Co najmniej Ekspert rekrutacji
    Nie może być bezinteresowny
    (Jeśli warunki te są spełnione, Dziedzic otrzyma cechę z informacją, że chce przejąć władzę. Reforma nastąpi jak Dziedzic frakcji zostanie liderem.)

    Seleucydzi: 1
    Spoiler: 
    Przyjęcie Katafraktów
    -Nie później niż w 253 rok p.n.e.
    -Dwaj różni generałowie muszą przegrać po dużej bitwie (straż generała musi ponieść straty w walce) przeciwko frakcji, która korzysta katafraktów (Partia, Armenia lub Baktria).
    Po bitwie na mapie kampanii muszą się pojawić skrzyżowane miecze z informacją o starciu.


    Armenia: 2
    Spoiler: 
    1.Reforma Imperium Pan-Kaukaskie
    Etap 1:
    - Armavir jest, co najmniej dużym miastem
    -W Armavir musisz wbudować (rynek), (drogę), (garnizon miejski) oraz (proste osuszanie).
    = (Ojczyzna pojawi się w Armavir)

    Etap 2:
    -Zbuduj I Typ rządu w Armavir
    = (Pojawieniu „Ojczyzny” lub „Region ekspansji” w prowincjach Kaukazu)

    Etap 3:
    -Wybuduj III lub wyższy typ rządu w tych miastach (Armavir, Karkathiokerta, Ani-Kamah, Phraaspa, Kotais, Trapezous, Kabalaka i Mtskheta)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Amaseia i Mazaka)

    2.Perska Reforma
    - Wybuduj III typ rządu w tych miastach (Arbela, Seleukeia, Babylon, Ekbatana, Charax, Susa i Persepolis)
    - Wybuduj(persiapart) w tych miastach (Susa i Persepolis)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Suzie i Persepolis)

    Zachodnia Ekspansja 2:
    - Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Ekbatana, Seleukeia, Babylon i Charax)
    -Wybuduj (persiafull) w tych miastach (Susa i Persepolis)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Ekbatana, Seleukeia, Babylon i Charax)

    Zachodnia Ekspansja 3:
    - Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Palmyra, Edessa i Arbela)
    -Wybuduj (persiafull) w tych miastach(Ekbatana, Seleukeia, Babylon, Charax, Susa i Persepolis)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Palmyra, Edessa i Arbela)

    Zachodnia Ekspansja 4:
    - Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Tarsos, Antiocheia i Damaskos)
    -Wybuduj (persiafull) w tych miastach(Palmyra, Edessa, Arbela, Ekbatana, Seleukeia, Babylon, Charax, Susa i Persepolis)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Tarsos, Antiocheia i Damaskos)

    Wschodnia Ekspansja 2a:
    - Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Zadrakata, Apameia i Gabai)
    -Wybuduj (persiafull) w tych miastach (Susa i Persepolis)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Zadrakata, Apameia i Gabai)

    Wschodnia Ekspansja 2b:
    - Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Karmana i Gabai)
    -Wybuduj (persiafull) w tych miastach (Susa i Persepolis)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Karmana i Gabai)

    Wschodnia Ekspansja 3a:
    - Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Asaak, Hekatompylos i Alexandreia-Ariane)
    -Wybuduj (persiafull) w tych miastach(Zadrakata, Apameia, Gabai, Karmana, Susa i Persepolis)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Asaak, Hekatompylos i Alexndreia-Ariane)

    Wschodnia Ekspansja 3b:
    - Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Pura, Alexandropolis, Prophthasia i Alexandreia-Ariane)
    -Wybuduj (persiafull) w tych miastach(Zadrakata, Apameia, Gabai, Karmana, Susa i Persepolis)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Pura, Alexandropolis, Prophthasia i Alexandreia-Ariane)

    Wschodnia Ekspansja 4:
    - Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Baktra, Antiocheia-Margiane i Kophen)
    -Wybuduj (persiafull) w tych miastach(Pura, Alexandropolis, Prophthasia, Alexandreia-Ariane, Zadrakata, Apameia, Gabai, Karmana, Susa i Persepolis)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Baktra, Antiocheia-Margiane i Kophen)

    Kartagina: 1
    Spoiler: 
    -Nie wcześniej niż w 235 roku p.n.e.
    -Rozbuduj w 5 prowincjach „Koszary wojsk sojuszniczych” do najwyższego możliwego poziomu w tych miastach(Lepki, Garama, Adrumeto, Kirtan, Ippone, Tuat, Siga, Lixus, Sala, Gader, Mastia, Sucum-Murgi, Baikor, Arsé, Oxtraca, Numantia, Emporion, Tyde, Pallantia, Vellika, Tolosa, Massalia, Segesta, Arretium, Ariminum, Roma, Capua, Arpi, Taras, Rhegion)
    -Masz 3 z tych miast(Tolosa, Massalia, Segesta, Arretium, Ariminum, Roma, Capua, Arpi, Taras, Emporion, Arse, Mastia, Gader)
    LUB
    -Zaczekaj, do 200 roku p.n.e.


    Swebowie: 1
    Spoiler: 
    Druhtitīdiz
    Reformy Swebów wystąpi, gdy handel w Germanii będzie dobrze rozwinięty i zostaną zbudowane budynki wojskowe w prowincji z rudami żelaza.
    -Co najmniej 190 rok p.n.e.
    -Zbuduj Duże Targowiska w prowincjach: Kimbriolandam, Swebolandam, Rugolandam, Herusklandam, Habukolandam, Mrog Actagone (wpierw Hattolandam)
    - (army_barracks_U1)(L4 Regional MIC) w prowincjach: Luvarottea, Sarmiszegethusa, Burdava, Eburonum, Vindobona, Iuvavoaeta, Veldideno, Aventicos, Vindelicoppidos, Vienna



    Typy rządu?

    Rząd typu I – umożliwia rekrutację najlepszych jednostek frakcji, którą gramy:
    > Wojska frakcji / poziom koszar 5
    > Wojska regionalne/ poziom koszar 2

    Rząd typu II:
    > Wojska frakcji / poziom koszar 4
    > Wojska regionalne / poziom koszar 3

    Rząd typu III:
    > Wojska frakcji / poziom koszar 3
    > Wojska regionalne / poziom koszar 4

    Rząd typu IV – umożliwia rekrutację najlepszych regionalnych jednostek:
    > Wojska frakcji / poziom koszar 2
    > Wojska regionalne / poziom koszar 5
    Ostatnio edytowane przez McAbra ; 04-08-2014 o 09:18

  2. #2
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Miasto z Twierdzą Boyen
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM problemy techniczne!!

    Mam mały problem pomimo, że gram na alexie, co 2-3 duże bitwy takie na 4000+ żołnierzy po rozegraniu podczas ładowania mapy strategicznej wywala mi do pulpitu, kiedy pasek dojdzie do końca. Jest to trochę irytujące, że muszę rozgrywać takie duże bitwy 2 razy, a zabierają one sporo czasu(w moim przypadku cennego dla mnie czasu), może jakaś rada jak temu zażegnać?

  3. #3
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    166
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM problemy techniczne!!

    A mnie na BI wywala losowo. Raz mnie wywaliło po heroicznej wygranej - gdy wchodziłem na mapę kampanii. Drugim razem gdy wcisnąłem przycisk rozstawiania wojsk. Najgorsze jest to, że im późniejszy rok, tym więcej crashów się pojawia.

  4. #4
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Miasto z Twierdzą Boyen
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM problemy techniczne!!

    Teraz mam inny problem, trochę gorszy bo przy zdobywaniu osady za każdym razem wywala mnie do pulpitu... :x

  5. #5
    Gość

    Re: EUROPA BARBARORUM problemy techniczne!!

    Cytat Zamieszczone przez Piotruś Oprawca
    Teraz mam inny problem, trochę gorszy bo przy zdobywaniu osady za każdym razem wywala mnie do pulpitu... :x
    Czy grasz tylko na Alexandrze czy zainstalowałeś coś jeszcze?jakieś sub-mody.Często dzieje się tak (nawet grając przez Alex.exe),że po zdobyciu twojej prowincji przez wroga,odbijasz za kilka tur to samo miasto, bądz w tedy pewny że ci skraszuje grę podczas zmiany tury.TO niedoróbka twórców niestety.Moc EB przez Alexandra polega na tym ,że wchodząc z auto-zapisu (i dopalając skrypty) będziesz grał nadal(oczywiście jeśli sytuacja się powtórzy,ten sam schemat,ci co grają przez BI czy RTW mogą sie już prawie pożegnać z grą).Ale wszystko bedzie brykało.
    Następnym problemem mogą być ,zbyt duże ustawienia graficzne i sprzętowe.CO powoduje też błędy CTD(właśnie kiedy masz duże starcia).Jeszcze jedno pytanie, twoja wersja EB ma jakiegoś towarzysza w wersji switch (inny mod)
    .
    Cytat Zamieszczone przez CaiusCosades
    A mnie na BI wywala losowo. Raz mnie wywaliło po heroicznej wygranej - gdy wchodziłem na mapę kampanii. Drugim razem gdy wcisnąłem przycisk rozstawiania wojsk. Najgorsze jest to, że im późniejszy rok, tym więcej crashów się pojawia.
    Powiedz na jakiej wersji EB grasz.BO chyba na BI można grać w wersji 1.1 (chyba że coś udoskonalili) >

  6. #6
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Miasto z Twierdzą Boyen
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM problemy techniczne!!

    Cytat Zamieszczone przez BlackWood
    Cytat Zamieszczone przez Piotruś Oprawca
    Teraz mam inny problem, trochę gorszy bo przy zdobywaniu osady za każdym razem wywala mnie do pulpitu... :x
    Czy grasz tylko na Alexandrze czy zainstalowałeś coś jeszcze?jakieś sub-mody.Często dzieje się tak (nawet grając przez Alex.exe),że po zdobyciu twojej prowincji przez wroga,odbijasz za kilka tur to samo miasto, bądz w tedy pewny że ci skraszuje grę podczas zmiany tury.TO niedoróbka twórców niestety.Moc EB przez Alexandra polega na tym ,że wchodząc z auto-zapisu (i dopalając skrypty) będziesz grał nadal(oczywiście jeśli sytuacja się powtórzy,ten sam schemat,ci co grają przez BI czy RTW mogą sie już prawie pożegnać z grą).Ale wszystko bedzie brykało.
    Następnym problemem mogą być ,zbyt duże ustawienia graficzne i sprzętowe.CO powoduje też błędy CTD(właśnie kiedy masz duże starcia).Jeszcze jedno pytanie, twoja wersja EB ma jakiegoś towarzysza w wersji switch (inny mod)
    Nie mam żadnych innych modów, specjalnie by zainstalować EB przeinstalowywałem całą antologie. Spróbuje na najniższych ustawieniach, zobaczę czy to w ogóle robi różnice. A co do tego miasta to ja je zdobywam pierwszy raz i nie wiem co teraz zrobić bo wywala mnie w momencie w którym mam do wyboru co z nim zrobić (spalić, wejść, czy w niewole) i jak coś wybiorę to mam pulpit i błąd gry. Co do submodów używam Mini mod Packa, extended office mod, i RS textury i wiadomo te fixy od twórców moda. Nic więcej nie mam, było by miło gdybyś pomógł mi znaleźć rozwiązanie tego problemu z miastem. Bo z tymi crashami już przeboleje.

  7. #7
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM problemy techniczne!!

    Cytat Zamieszczone przez Piotruś Oprawca
    A co do tego miasta to ja je zdobywam pierwszy raz i nie wiem co teraz zrobić bo wywala mnie w momencie w którym mam do wyboru co z nim zrobić (spalić, wejść, czy w niewole) i jak coś wybiorę to mam pulpit i błąd gry. Co do submodów używam Mini mod Packa, extended office mod, i RS textury i wiadomo te fixy od twórców moda. Nic więcej nie mam, było by miło gdybyś pomógł mi znaleźć rozwiązanie tego problemu z miastem. Bo z tymi crashami już przeboleje.
    Widzę, że grasz na prawie identycznym zestawie modów (nie wiem jak u ciebie z phalanga mod`em, ale on nie ma wpływu na nmapę kampanii) jak ja. Niestety ze swojej strony muszę stwierdzić, że nigdy na tej konfiguracji jeszcze nie zdarzył mi się CTD przy wyborze losu zdobytej osady. Choć pamiętam, że kiedyś miałem CTD w podobnej sytuacji ale wyłącznie jak zdobywałem (też po raz pierwszy) miasto po wielkiej bitwie i w czasie tury AI. Po wczytaniu autosave`a miasto miałem zdobyte tyle, że ludność nie wybitą.
    Hmm skoro gramy na niemal takim samym EB może wrzuć do tematu swojego save`a to bym go spróbował odpalić ? Moze wtedy będę bardziej pomocny.

  8. #8
    Gość

    Re: EUROPA BARBARORUM problemy techniczne!!

    Problem polega na tym panowie, że te sub mody mogą zawierać błędy.Zauważyłem że one próbują dostosować sie do silniczka Alexandra.Są jednak zrobione na zwykłym EB 1.2.Różnice widać już po samych detalach graficznych.EB 1.2 grana tylko na Alexandrze(bez dodatków) różni się w kolorystyce np. pola bitwy(wiadomo można zmienić mapę kampanii na te z RS,też tak kiedyś robiłem).Dlatego polecam grać na gołym dodatku.Problemów zero.EB to mod bardzo czuły na wszelkie dłubaniny i paczki.Szczególnie te które są zrobione pod EB 1.2 a nie pod EB 1.2 przez Alexandra,a tylko przerobione by były kompatybilne.Jak widać zawsze coś może umknąć twórcą, że jednak coś się sypie .Jeśli próbuje się dostosować silniczek Alex.exe na ten z RTW.Zrozumiał mnie ktoś?
    EDIT:
    Mój sposób na uniknięcie kraszy(choć nie zawsze skuteczny):
    -Instaluje Antologię (wszystkie części!!! Razem jednak im lepiej),pamiętajmy też jeśli mieliśmy wcześniej zainstalowanego moda czy podstawkę, o całkowitym wyczyszczeniu rejestru i plików z usuniętej gry ,aby nic nam ne zostało ...totalny cleaner
    -wchodzę w menu kampanii ,wyłączam porady i wychodzę do ustawień graficznych( tworzy się w tedy folder preferences, co w jakiś stopniu nie wiem dlaczego stabilizuje grę)
    -po ustawieniu detali graficznych itp. wychodzę z podstawki
    -uruchamiam ponownie komputer
    -instaluję daną modyfikacje
    -po instalacji wchodzę w EB(czy innego zainstalowanego moda),stosuję ten sam proces co przy podstawce(dla danej modyfikacji też powstaje folder preferences,)
    -wychodzę z gry,
    -uruchamiam ponownie komputer i robię dwukrotną defragmentację dysku!!!
    -Gram i pozdrawiam
    .

  9. #9
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM problemy techniczne!!

    Cytat Zamieszczone przez BlackWood
    Zrozumiał mnie ktoś?
    Tak.
    Cytat Zamieszczone przez BlackWood
    EDIT:
    Faktycznie jest w tym coś. Wystarczy włączyć EB Configuration od razu po instalce EB i spróbować zapisać jakieś zmiany - wyskoczy błąd.

    Dobrze jest każdej instalacji nie tylko pozmieniać ustawienia, ale i odpalić kampanie po czym wyjść z gry nic więcej nie robiąc. Dopiero teraz można zacząć właściwą grę. Jakkolwiek mało znaczące mogą wydawać się te działania na pewno nie zaszkodzą.

    Oczywiście wyłączenie porad komputera w oknie wyboru frakcji także jest bardzo istotne w każdym zmodowanym TW :idea:

    Cytat Zamieszczone przez BlackWood
    -uruchamiam ponownie komputer i robię dwukrotną defragmentację dysku!!!
    To już totalna zapobiegliwość

  10. #10
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Miasto z Twierdzą Boyen
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: EUROPA BARBARORUM problemy techniczne!!

    Dzięki za pewną sugestie, bo rzeczywiście do zdobywania miasta dochodziło w momencie tury przeciwnika. Wtedy dochodziło do starcia 700 z miasta + 200 atakujacych na moje plecy, na moje 2000 żołnierzy. Postanowiłem zrezygnować z oblężenia ale nadal stać pod miastem przeciwnik znowu mnie zaatakował w swojej turze, postarałem się to by w trakcie bitwy nie uciekł ani jeden żołnierz i w ten sposób miasto zostało puste, więc w swojej turze po prostu do niego wszedłem . Mam nadzieję, że dalszych problemów nie będzie, chociaż to dziwne bo większość miast zdobywam właśnie w ten sposób, że ustawiam armię i czekam, aż zaatakuje drugą armią polową i w bitwie wykaszam garnizon miasta i w ten sposób miasto jest moje. No cóż pozostaje grać dalej, wam Kyuzo i BlackWood dziękuje za pomoc .

Strona 1 z 32 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. DeI - pomoc techniczna
    By K A M 2150 in forum Divide et Impera
    Odpowiedzi: 254
    Ostatni post / autor: 01-07-2022, 18:03
  2. Pomoc techniczna
    By Lwie Serce in forum Broken Crescent
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 30-05-2018, 17:03
  3. Pomoc Techniczna
    By in forum The Lord of the Rings: Total War
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26-02-2014, 14:10
  4. Pomoc Techniczna.
    By in forum Roma Surrectum 2.5
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-01-2014, 00:11
  5. Pomoc techniczna
    By buger13 in forum Invasio Barbarorvm
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 18:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •