Strona 31 z 32 PierwszyPierwszy ... 2129303132 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 320

Wątek: Pomoc techniczna !! FAQ !!

  1. #301
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    Dzięki za uwagę. Zobaczymy. A czy nie ktoś nie zna jakiegoś aktualnego linku do ALX engine files? Szukałem, ale wszystkie znalezione linki są już nieaktualne. Tylko to by mi już zostało. Będę dozgonnie wdzięczny. Przy okazji - czy bez funkcjonowaniu na silniku Aleksandra gra będzie działała jak trzeba - to znaczy z reformamy, zmianami jednostek itd.? No i względnie bezawaryjbie (gram na razie na 1.1 i jednak często się zawiesza).

  2. #302
    Kierowca bombowca Awatar McAbra
    Dołączył
    May 2012
    Lokalizacja
    Wild East
    Postów
    2 620
    Tournaments Joined
    5
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    118
    Otrzymał 106 podziękowań w 70 postach

  3. #303
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    Po wielu trudach udało mi się w końcu poprawnie zainstalować EB (po zainstalowaniu patcha 1.2 numerek jednak się wybija na stronie tytułowej). Wszystko gra jak trzeba. Ale ALX engine files nie zainstalowałem, bo mi sie ściagnąć tego pieroństwa nie udało. Inna sprawa, że skoro gra leci bez problemów na tym co mam, to i motywację do dalej idących starań straciłem. Tak czy inaczej wielki dzieki McAbra za pomoc (może w końca ten dodatek pozwalający grac na silniku Alexandra zaintaluję).

  4. #304
    Chłop Awatar michal77
    Dołączył
    Aug 2015
    Postów
    22
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 5 podziękowań w 3 postach
    Witam!
    Nie mam pewności czy powinienem pisać to akurat tu ale odpowiedniejszego miejsca na tej stronie nie znalazłem.
    Bez zbędnego przedłużania oto mój problem.Moja przygoda z Europą rozpoczeła się równie szybko co zakończyła.
    Otóż zaczynam grać sobie Rzymem wszystko fajnie, ale po okołu 7 turach gdy rozpoczynałem następną gra się crashuje.Wczytuję grę, kończę turę i to samo!
    Gra crashuje się zawsze dokładnie w gdy na ruch po moim zakończeniu tury przychodzi czas na ruch Monarchii saleucydów.Po prostu się crashuje.Nie sprawdzałem czy przy graniu innymi frakcjami tak się dzieje bo uwielbiam grać Rzymem.
    Co już robiłem:
    -Już za pierwszym razem zainstalowałem wszystkie patche i fixy
    -reinstall gry
    -próbie grania na silniku Alexanda (wywalało już przy próbie wczytania save'a)
    -czyszczenie rejestru
    Ostatnio edytowane przez michal77 ; 14-09-2015 o 17:14

  5. #305
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    Mam nietypowy problem związany z myszką (nie wiem czy tu jest właściwe miejsce, ale dotyczy EB, więc postanowiłem tu poprosić o poradę). Otóż grając w EB na mapie kampanii kursor myszy zachowuje się niestabilnie, jeżeli mogę to tak nazwać. Nie wiem czy zostanę zrozumiany, ale najechać nim na jakąś ikonę stanowi pewien problem. Kursor jakby "ślizga się", nie da się go prowadzić prosto. Na mapie bitewnej wszystko jest OK. W innych grach i w ogóle - wszystko OK. Na mapie kampanii EB - brak stabilności. Niby nic strasznego ale irytuje i uprzykrza grę, bo po jakimś czasie wręcz ręka boli. Jakie mogą być tego przyczyny? Jak to zlikwidować? Doszło do tego, że odinstalowałem moda i ponownie zainstalowałem - i dalej to samo. Jest na to jakaś radą? Może problem i niezbyt poważny, ale wierzcie mi, szlag człeka trafia. Pierwszy raz się z tym spotykam (wcześniej wszystko było OK). Dodam, że ostatnio zmieniłem laptopa na nowy z Windows 8.1. Czy to może mieć jakieś znaczenie?

  6. #306
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2012
    Postów
    68
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    "4. Poprawki (fixy) wrzucamy do folderu .../EB/Dat" Skąd wziąć te fixy? Rok temu wszystko mi działało ale nie pamiętam jak to wtedy załatwiłem.

  7. #307
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2012
    Postów
    68
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Skoro trafiłem na tajemnicę/olewkę to może ktoś wie w którym folderze są skriny, jeśli się je zrobi przez printscr?

  8. #308
    Podczaszy Awatar buger13
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    690
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    37
    Otrzymał 34 podziękowań w 20 postach
    Link do fix-ów masz w pierwszym poście.
    Z tej strony pobierasz każdy fix osobno.
    Ot cała filozofia.
    Co do zrzutów ekranu jak masz Windows 10 to poszukaj w folderze Obrazy.

    "Energia umysłu jest esencją życia". - Arystoteles

  9. #309
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    Jeszcze raz wrócę do mego problemu z myszką - opisałem go 4 posty wyżej. Problem dotyczy tylko mapy kampanii, na mapie bitewnej wszystko gra. Niby brak stabilności kursora to nie jest jakaś wielka tragedia, grać się z tym da, ale jest to i męczące i irytujące. A od czasu do czasu wróciłbym z przyjemnością do EB. Czy ktoś jest w stanie poradzić mi co zrobić? Gram na Windowsie 8.1 (czy to ma jakieś znaczenie?). Będę bardzo wdzięczny.

  10. #310
    Podczaszy Awatar buger13
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    690
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    37
    Otrzymał 34 podziękowań w 20 postach
    Cytat Zamieszczone przez Napoleon7 Zobacz posta
    Jeszcze raz wrócę do mego problemu z myszką - opisałem go 4 posty wyżej. Problem dotyczy tylko mapy kampanii, na mapie bitewnej wszystko gra. Niby brak stabilności kursora to nie jest jakaś wielka tragedia, grać się z tym da, ale jest to i męczące i irytujące. A od czasu do czasu wróciłbym z przyjemnością do EB. Czy ktoś jest w stanie poradzić mi co zrobić? Gram na Windowsie 8.1 (czy to ma jakieś znaczenie?). Będę bardzo wdzięczny.
    Swego czasu była aktualizacja do Windows 8.1 eliminująca ten problem ale trzeba było ją zainstalować ręcznie.
    Sprawdz tutaj https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/2908279
    Może to pomoże.

    "Energia umysłu jest esencją życia". - Arystoteles

Strona 31 z 32 PierwszyPierwszy ... 2129303132 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. DeI - pomoc techniczna
    By K A M 2150 in forum Divide et Impera
    Odpowiedzi: 254
    Ostatni post / autor: 01-07-2022, 17:03
  2. Pomoc techniczna
    By Lwie Serce in forum Broken Crescent
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 30-05-2018, 16:03
  3. Pomoc Techniczna
    By in forum The Lord of the Rings: Total War
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26-02-2014, 13:10
  4. Pomoc Techniczna.
    By in forum Roma Surrectum 2.5
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-01-2014, 23:11
  5. Pomoc techniczna
    By buger13 in forum Invasio Barbarorvm
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 17:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •