Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Wątek: Gra Mrocznymi Elfami

  1. #21
    Wojski Awatar jedynytakisebek
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    65
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Gram sobie obecnie Lokhirem w kampanii Imperia Śmiertelnych na poz b. wys. i pojawiła się pewna kwestia. Otóż podbiłem już prawie całą Lustrię i zaczęły się inwazje chaosu. Pierwsza fala pokonana i... CYK! od razu idzie następna! Jak rozwalę kolejną to non stop pojawiają się kolejne! Czy to jest normalne czy jakiś bug? Do tej pory grywałem sobie raczej na normalu więc nie wiem czy jest to może kwestia poziomu trudności?

  2. #22
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Cytat Zamieszczone przez jedynytakisebek Zobacz posta
    Gram sobie obecnie Lokhirem w kampanii Imperia Śmiertelnych na poz b. wys. i pojawiła się pewna kwestia. Otóż podbiłem już prawie całą Lustrię i zaczęły się inwazje chaosu. Pierwsza fala pokonana i... CYK! od razu idzie następna! Jak rozwalę kolejną to non stop pojawiają się kolejne! Czy to jest normalne czy jakiś bug? Do tej pory grywałem sobie raczej na normalu więc nie wiem czy jest to może kwestia poziomu trudności?
    Z tego co wiem to zawsze tak jest. Dobrą strategią jest zostawienie jednej mocno obitej armii, tak by nie sprawiała kłopotów dzięki temu nie będą tworzyły się nowe armie.
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  3. #23
    Wojski Awatar jedynytakisebek
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    65
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    No właśnie sęk w tym że po każdym ataku zostaje właśnie taka z niedobitkami tam ze 3-4 jednostki maja ale i tak się tworzą w kółko... chyba muszę zostawić jakąś defensywna armię w takim wypadku.

  4. #24
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Inwazji chaosu jest kilka fal. Ta pierwsza i chyba 2 następne są jakby oskryptowane (ilość tur i/lub wielkość państwa gracza). Dopiera fala w której pojawia się Archaon i reszta LL chaosu zmieniała trochę zasady. I wcześniej była zasada że aby się ich pozbyć trzeba było zniszczyć pozostałe 4 armie na raz (jeśli mieli więcej to to trzeba było je zlikwidować wcześniej).


    Natomiast z tego co pamiętam to zmienili to trochę przy primerze elfiego dlc (tego z królową i staruchą) na łagodniejsze. Najpewniej coś musiało się zbudować, bo u mnie często chaos przegrywa sam...

    Choć problemem może być lokacja Ośmiornicy (w zasadzie wszyscy ll startujący w Lustrii) muszą się mierzyć z tą małą frakcją sługusów chaosu, w zasadzie prawie zawsze z jej pełną siłą.


    Co do poziomu trudności to kiedyś zależała od niego ilość słupków z jaki pojawiała się nowa fala chaosu (obecnie jest chyba zrobiony górny limit na 6 lub 8). Drugim kryterium była agresja na gracza. Na łatwych tylko 1 armia szła na gracza i zasada była taka im wyższy poziom trudności tym bardziej si atakowała.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  5. #25
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2019
    Postów
    84
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach
    Może jestem upierdliwy i nie mam do nich cierpliwości ale mógłby ktoś podać taktykę gry hydrami, bo mi bezczelnie okrążają słabe jednostki i hydry albo padają albo bezczelnie uciekają

  6. #26
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Pytasz jak z nimi walczyć? Czy jak nimi walczyć?

    Jak to pierwsze to w zasadzie wystarczy 2-3 jednostki dystansowe (jak mają jeszcze ap to super) i jakaś przegroda, wtedy hydra sama się stopi od ostrzału.

    Jak to drugie to tu jest większy problem.
    Hydra to fajna jednostka, ma regeneracje, wywołuje terror, ma dużo ap i ognisty oddech. Ale jest wolna i ma średnią dyscyplinę (65 to mało).
    Ja używam jej w 2 wariantach. Na środku lub flance.

    Jak jest na przedzie to zaczynam walkę od oddechu, a następnie lub jednocześnie wysyłam linię piechoty do przodu. Czekam aż zacznie się walka i dopiero wtedy dołączam hydrę przeciw oddziałowi o niskiej dyscyplinie (ale tak by zwykła piechota też tam była).

    Na flance jest podobnie. Czekam na zderzenie pierwszych linii, i dopiero wtedy wbijam w jakieś słabe oddziały od tyłu. Tu dobrze jest jak masz jeszcze jakiś oddział jazdy lub rydwanu do pomocy i nim poprawiasz wbitkę.
    Ma przypominać to gościa który pakuje tylko w 1 rękę, bo celem jest zwinięcie 1 flanki.

    Pamiętaj że potwory i jazda może przyblokować hydrę. I że tak naprawdę hydra nie zadaje dużych obrażeń, chyba że dobrze trafiasz oddechem. Jej siła rośnie w długich bitwach, gdzie regeneracja i terror robi robotę.
    Najlepiej przyjąć zasadę że hydra nigdy nie walczy 1 na 1, zawsze dodawaj jakąś jednostkę do pomocy (przyjmowania obrażeń lub w jej przypadku by jej dyscyplina nie siadła).
    Ostatnio edytowane przez Ituriel32 ; 23-09-2019 o 00:31

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  7. #27
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2019
    Postów
    84
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach
    Po pierwsze dzięki za odpowiedz. Po drugie, pytałem jak nią walczyć. Mnie wkurza to,że to jednostka trzeciego poziomu, a jednostek pierwszego poziomu nie może pokonać np włóczników wysokich elfów- tym bardziej,że ma trochę tych głów, więc obrażenia przez nią zadawane powinny być liczone , przynamniej razy trzy.

  8. #28
    Moderatorzy Lokalni Awatar Asuryan
    Dołączył
    Apr 2019
    Lokalizacja
    Ulthuan
    Postów
    572
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    569
    Otrzymał 135 podziękowań w 94 postach
    No włóczników raczej nie pokona, gdyż Ci mają cechę anty-large oraz podniesioną obronę przeciwko szarży wielkich jednostek. W dodatku wysokie elfy mają dość wysokie LD. W skavenów za to powinna wchodzić jak w masło, no może poza stormverminami.
    "A mówiłem, że to moja wyspa!"

    Znany tutaj także jako Cysorz.

  9. #29
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Tierowy system jest mechaniką TW i nie zawsze dobrze przekłada się na świat młota, ponieważ on ma własny prostszy podział.

    Włócznicy elfów są silni. Właściwie kombinacja elfich włóczni i łuków/kusz to najsilniejsze 1 w grze.

    Wysyłanie hydry na włócznie to najgorszy paring jaki można zrobić, zwłaszcza włócznie wysokich elfów.

    Hydra ma niezły atak 52, okej pancerz 60, ale tragiczną obronę na poziomie 26. Włócznicy mają za to 38 obrony co jest całkiem sporo jak na 1, wysokie morale 70 (właściwie większe niż ma hydra...), atak na poziomie 20 i 25 obrażeń (w tym 6 ap).
    tylko to są staty podstawowe, a jeszcze trzeba doliczyć wprawę w wojaczce +2 ataku i +12 obrony.
    Następnie premię do walki z dużym wrogiem +15
    I obronę przed szarżą.

    Tak więc matematyka jest okrutna w tym przypadku. Włócznicy w zasadzie mają zbliżone statystyki ataku i obrony. A przez to że atakuje ich dużo więcej niż 1 (bo hydra jest dużą) to też zadają jej dużo mniejszych obrażeń.
    Chodzi o to że jak bije ją 20 włóczników i chociaż połowa trafi to jest to już jakaś liczba, a hydra ma właściwie 50 na 50 że całość wejdzie lub spudłuje.

    Grając Hydrą musisz wybierać inne cele niż włócznicy, bo to nie ma sensu.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  10. #30
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2019
    Postów
    84
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach
    No właśnie wychodzi na to,że jednostka 3 tieru nie może pokonać jednostki pierwszego- wiem włócznicy celują w jazdę i potwory; ale przez to hydra jest bezużyteczna, zresztą ze zwykłymi miecznikami imperium sobie nie radzi. Najlepszy taktyką jest ognisty oddech, a potem nie dać się otoczyć, ale i tak wtedy więcej niż 30 wojaków nie ubije. U mnie hydra przegrywa nawet z elfimi wiedzmami.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •