Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 80

Wątek: Testy bety Napoleona

  1. #71
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach

    Re: Testy bety Napoleona

    Prusacy różnią się od Francuzów bardzo zdecydowanie - jak jest z innymi trudno powiedzieć, ale oficjalnych screenów nie brakuje. Nawet w kampanii włoskiej jednostki poszczególnych nacji mają inne mundury.

  2. #72
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach

    Re: Testy bety Napoleona

    Skończyłem kampanie i chciałbym napisać Wam jak to ostatecznie jest z tym AI bitewnym.
    Grałem na poziomie Normal/Normal
    Jest lepiej, ale ........
    Może po kolei. Myślę, że najlepiej będzie jak opiszę Wam funkcjonowanie poszczególnych formacji.
    Zacznę od tych, które dają sobie radę najlepiej.

    Piechota liniowa, grenadierzy.
    Wygląda na to, że te jednostki są w stanie być wymagającym przeciwnikiem. Zdecydowanie dobrze reagują na polu bitwy, nawiązują walkę strzelecką, starają się wypracować przewagę na jednym ze skrzydeł, atakują wręcz osłabione ogniem muszkietów jednostki gracza, potrafią wycofać się z zasięgu ostrzału lekkiej piechoty.

    Milicja, uzbrojeni mieszczanie.
    Hołota, więc działają jak hołota. Nie wdają się zbytnio w walkę dystansową, choć zdarzały się bitwy w których próbowali to robić, szczególnie w układzie 2:1. Dążenie do walki wręcz i zasypania wroga tłumem wojska może się kojarzyć z nagminnym na ETW melee bug, ale w sumie akceptuję takie postępowanie AI. Po prostu jednostki te nie mają szans w walce dystansowej, więc próbują zrobić jedynie słuszną rzecz.
    Brakuje mi tylko formowania kolumn do ataku. Skoro są to jednostki o niskim poziomie morale, a sformowanie kolumny daje bonus +5 do morale, to dziwne że AI tego nie używa....

    Lekka piechota.
    W trakcie kampanii AI nie dysponowało jednostkami lekkiej piechoty wyposażonej w muszkiety, więc nie wiem jak wygląda ich zachowanie, ale wiem jak zachowują spotkani na późnym etapie Jegrzy dysponujący bronią o największym zasięgu i teleskopowym palem wyciąganym z plecaczka, oraz młotem przydatnym do wbijania tego ustrojstwa w glebę.
    Zachowują się beznadziejnie.....
    Nie potrafią wykorzystać zasięgu swojej broni. Zdarza im się biec w obłędzie (i rozproszonej formacji) między jednostki gracza nie zatrzymując sie nawet w celu oddania strzału.
    Nie ma logiki w ustawianiu palików. Nie wycofują się pod naporem piechoty liniowej tracąc swój największy atut.

    Jazda.
    Znów mix zachowań. Zdarzyło mi się zaobserwować polowanie na działa (tylko w trakcie bitwy pod Ligny). Zdarzyło mi się zaobserwować piękną szarżę ułanów na moją maszerującą piechotę liniową - to był piękny widok. Specjalnie nie robiłem czworoboku, żeby sprawdzić efektywność ułanów. Po szarży i chwili zwarcia z moich 120 ludzi na drugim poziomie doświadczenia zostało zaledwie ok. 50.
    Najczęściej jednak jednostki kawalerii starym mykiem z ETW pędzą na złamanie karku na skrzydło, a później biegają bez sensu za naszymi plecami w tą i z powrotem (to już domena NTW)
    Jeździe trudno jest zauważyć artylerię za plecami, więc friendly fire zdarza się dość często.
    Jadąca powoli jazda każdego rodzaju jest niejako ślepa i głucha. Nie wie co to spotting distance, nie wie co to collision distance. Ot - wjeżdża w zasięg ognia i po klockach.
    nawet oddział generalski.

    Artyleria.
    Nooooo, tu to jest prawdziwa parodia pomyłek.
    Artyleria lubi działać jak NKWD za liniami obronnymi. Wali do swoich jak do kaczek.
    Nie jest w stanie rozpoznać ukształtowania terenu ii zająć najdogodniejszej pozycji do ostrzału. Najbardziej podobała mi się sytuacja, gdy podciągnąłem lekką kawalerię za pagórek. 200m dalej wroga artyleria odprzodkowała, wycelowała i jęła regularnie walić w górkę za którą stał mój cav.
    Żeby było ciekawiej po chwili na linię ognia wjechał luzacki generał AI i dostał w czambuł tracąc pół oddziału, a chwilę później wmaszerowała tam kolumna piechoty liniowej LOOOL.
    W fazie rozstawienia AI nie wybrzydza. Potrafi ustawić artylerię lekko za budynkiem, po czym strzelać niszcząc budynek i jedno swoje działo rozwalone odłamkami.
    Standardem jest ufortyfikowanie działa w szańcu i pozostawienie go tam bez osłony, żeby moja kawaleria mogła się zabawić.
    Ogólnie cyrk na kółkach.

    O oblężeniach już pisałem i podtrzymuję.... Nuda. Strzelanie z artylerii w budynki i dożynanie watah

    Na VH/VH do głosu dochodzą masywne bonusy dla AI. Celność ostrzału wzrasta zdecydowanie, nasze jednostki wykrwawiają się dość szybko, co umożliwia AI lepsze zachowanie na polu bitwy i wykorzystywanie routów.

    Jak na betę jest ......nieźle, ale na Normalu jest nudnawo, a na VH rzeźnia.
    Rozumiem już teraz jak dobrym krokiem jest umożliwienie rozegrania bitwy w kampanii z innym graczem.

    AI kampanijne jest całkiem całkiem, ale mam świadomość że w porównaniu do specjalistów z SM jestem tylko noobem, bo od RTW w kampanie po prostu nie grywam, lub grywam szczątkowo do pierwszego numeru AI..........o co wcześniej nie było przecież trudno.

    Zamówiłem sobie Imperialną i po jej zakupie jestem pewien, że zagram w pozostałe kampanie, przy czym raczej nie rzucę się na Egipt.
    Pewnie zacznę jeszcze raz od włoskiej, żeby zobaczyć czy coś jeszcze zmieniono w tzw. międzyczasie.

  3. #73
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    501
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Testy bety Napoleona

    Nacje Italii mają jakieś ciekawe jednostki? Słychać ich głosy w czasie bitewnego zgiełku, czy tylko francuskie szwargotanie?
    Nie powinniśmy kojarzyć wartości ze zwierzętami, gdyż im wartości są obce; winniśmy mieć możliwość zapewnienia im wolności wyłącznie ze względu na nie, lecz myślenie człowieka dopiero zaczęło zbliżać się do takiego poziomu moralności G.Schaller

  4. #74
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach

    Re: Testy bety Napoleona

    Mają ładne i odmienne mundury piechoty liniowej i milicji, oraz zdecydowanie różniące sie mundury grenadierów. Mówią po włosku. Nie zauważyłem jakichś unikalnych jednostek w nacjach włoskich.

  5. #75
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    217
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Testy bety Napoleona

    Z tego co napisałeś widze, że nie wyeliminowali błędów, które notorycznie pojawiały się w Empire, a w szczególności mówie tu o artylerii. Eh, będe musiał się widać przyzwyczaić do ustawiania dział przez AI za budynkami, tak aby nie mogły strzelać w moje jednostki.

    Czy AI nadal wysyła na nas pojedyncze oddziały, zamiast zaatakować wszystkimi naraz?
    Wśród niewidomych jednooki królem.

  6. #76
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach

    Re: Testy bety Napoleona

    O tym pisałem już wcześniej. Jeżeli pojawiają się pojedyncze i odmawiające współpracy oddziały, to tylko kawalerii lub lekkiej piechoty.
    Piechota, szczególnie liniowa i grenadierzy bardzo ładnie współpracują ze sobą na polu bitwy.
    Dla AI standardem jest formowanie długiej linii z kilku oddziałów i nawiązywanie walki strzeleckiej

  7. #77
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    18
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Testy bety Napoleona

    Mam pytanie, czy prawdą jest, że w trybie gry w kampanii będzie można rozgrywać bitwy z innymi graczami- którzy akurat zagrają w trybie multiplayer podszywając się pod naszego przeciwnika? Np. będę mógł zagrać w jakiejś bitwie- losowo przydzielony do bitwy w kampanii np.Wojtka, a w trakcie mej kampanii - zamiast komputerowego gracza zagra jakiś inny ludzki gracz w mej bitwie?

  8. #78
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach

    Re: Testy bety Napoleona

    To prawda. Będziesz mógł tak zrobić.

  9. #79
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    18
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Testy bety Napoleona

    W takim razie to prawdziwy przełom w serii Total War. Dotychczas wielką bolączką był słaby poziom prowadzenia bitew przez sztuczną inteligencję. We wszystkich seriach grając na najwyższym poziomie trudności (bitew i kampanii), nigdy nie wczytując gry ponownie (bez cofania się wstecz np.gdy coś nie wyszło- po przegranej bitwie) nie miałem problemu z łatwym zwycięstwem w każdej kampanii każdą dostępną frakcją. Teraz to się zmieni - ludzki gracz to nie AI. Super sprawa. Fajnie będzie też rozgrywać bitwy losowo w kampaniach różnych ludzkich przeciwników - wcielając się np. w chłopskich buntowników lub kogokolwiek. Ciekawe też czy będzie jakiś ranking gracza jak np. w niektórych grach takich jak Call of Duty? To mogłoby być ciekawe. Chciałem Ci podziękować Nieśmiertelniku za wiele ciekawych informacji na temat gier Total War i za pomoc w eliminowaniu błędów w grze. Pozdrawiam.

  10. #80
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    18
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Testy bety Napoleona

    Zakładając że ktoś znajdzie ludzkiego gracza za przeciwnika np. w bitwie mając przewagę sił 5:1 i przegra - przez nieudolne prowadzenie bitwy- czy ktoś taki będzie mógł ponownie wczytać grę np.ze stanu przed bitwą lub przed ostatnią turą i ponownie szukać ludzkiego gracza żeby wreszcie wygrać i zadowolonym z siebie prowadzić kampanię dalej?
    Byłoby ciekawie gdyby np. na najwyższym poziomie trudności (bitwy+kampanii) każdy zapis gry (automatycznie po bitwie lub po skończonej turze, bądz na życzenie gracza) wymazywał wszystkie wcześniejsze zapisy w grze daną frakcją w określonej kampanii. Oczywiście taki wariant obowiązywałby tylko na najwyższym poziomie trudności (bitwy+kampanii). Wyeliminowałoby to możliwość wgrywania wielokrotnie tej samej bitwy aż do skutku i poprawiania własnych błędów w kampanii. W realu czasu cofnąć się nie da- i tu też tak by było.
    Gorzej gdyby był jakiś błąd w grze który wyrzucałby w danym momencie grę na pulpit albo zawieszał wszystko.

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Podobne wątki

  1. Testy bety trybu Multiplayer
    By Niesmiertelnik in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 24-02-2010, 10:18
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-11-2009, 14:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •