Strona 1 z 29 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 290

Wątek: Mass Effect - Trylogia

  1. #1
    Stolnik
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    952
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Mass Effect - Trylogia




    Ile to się rozmów toczyło na temat pierwszej części strony za stroną leciały. Teraz juz pozostało kilka dni do premiery najnowszej części studia BioWare.

    Zapraszam do dyskusji na temat najnowszej odsłony oraz kolejnych w tym temacie!

    Pierwszą ocenę wystawił CD-Action, ponieważ jako pierwsi w Polsce już grali w ME2. Nie zdziwiło mnie to, że kontynuacja otrzymała 10/10 a w tabelce pod minusami widniał tylko jeden - minus za to że nie ma się do czego przyczepić

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mass Effect - Trylogia

    Sorry za lekki offtop. Oczywiście miałem duże nadzieje i z niecierpliwością czekałem na ME 2, ale pewnego dnia sobie wchodzę w moje dokumenty a tam pusty folder "BioWare". Nie wiem z jakiego powodu usunęły mi się sejwy. Niesamowicie się wkurzyłem, bo chyba nie pogram przez to w dwójkę. Powoli zaczynam nienawidzieć ME, tyle czekania na nic... . Bez kontynuacji mojej historii to mi się nie chce grać. Zna ktoś może jakiś program do odzyskiwania plików ? :|

  3. #3
    Stolnik
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    952
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mass Effect - Trylogia

    Cytat Zamieszczone przez Horvath
    Sorry za lekki offtop. Oczywiście miałem duże nadzieje i z niecierpliwością czekałem na ME 2, ale pecwnego dnia sobie wchodzę w moje dokumenty a tam pusty folder "BioWare". Nie wiem z jakiego powodu usunęły mi się sejwy. Niesamowicie się wkurzyłem, bo chyba nie pogram przez to w dwójkę. Powoli zaczynam nienawidzieć ME, tyle czekania na nic... . Bez kontynuacji mojej historii to mi się nie chce grać. Zna ktoś może jakiś program do odzyskiwania plików ? :|
    Tak to jest jak sie nie zbiera save z folderu i nie umieszcza gdzie indzie, w chwili przyciśnięcia deinstalacji usuwa się wszystko. Grać w ME2 też możesz bez swojej postaci bo w nowej grze rozpoczętej wybierzesz najbardziej znaczące wybory takie jak ocalenie rady czy też nie lub poświęcenie Ashley albo Kaidana.

    Nienawiść do ME trosze desperackie

  4. #4
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Mass Effect - Trylogia

    Nie czytalem recenzji w cd-actionie i wielkim fanem ME nie jestem. No ale w jedynke mi sie pogrywalo bardzo fajowo Szczegolnie dobrze wspominam prosty i zarazem genialny system dialogow No i tworzenie postaci, bo ME to chyba pierwsza gra, ktora tak dobrze oddawala modelowanie postaci. Jak se stworzylem komandorke to spokojnie moge powiedziec, ze to najladniejsza bohaterka gier komputerowych byla No ale wracajac, gralo mi sie swietnie, fabula wciagala, klimat kosmosu, bez Jedi, o dziwo mnie wciagnal. Nawet polaczenie z shooterem bylo bardzo ok! No ale gra miala pare minusow, przez ktore nie zaslugiwala na ocene 10/10, czyli duzo posatci, ktore nic nie znacza, nie maja nic do powiedzienia itd. No i te nieszczesne misje poboczne na planetach... Czyli szukanie bazy-penetracja bazy -ejakulacja amunicji. Nuuuda, ale jesli to poprawili to 2 bedzie miodne Jedyne co mi sie nie podoba to to cholerne opakowanie. No bardziej buraczanego zdjecia juz nie mogli dac...

  5. #5
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach

    Re: Mass Effect - Trylogia

    Ja po przeczytaniu recenzji ME2 w CD-A (10/10) pobieglem do sklepu i kupilem ME1 (z dodatkiem BDtS kosztuje ca. 60zl) i wlasnie przechodze

  6. #6
    Stolnik
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    952
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mass Effect - Trylogia

    Cytat Zamieszczone przez Janek
    Ja po przeczytaniu recenzji ME2 w CD-A (10/10) pobieglem do sklepu i kupilem ME1 (z dodatkiem BDtS kosztuje ca. 60zl) i wlasnie przechodze
    Dasz rade Janek! Przejdź tylko fabułę, ale jeśli lubisz poboczniaki to wszystko mi zajęło to kilka dni a kończyłem z postacią na 52 lvl <- to było moje 4 przejście gry ^^

  7. #7
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Tajna baza w północnym Afganistanie
    Postów
    329
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mass Effect - Trylogia

    Grałem w 1, teraz gram w 2 i muszę stwierdzić że jak na razie jestem bardzo rozczarowany skrajnym uproszczeniem systemu rozwoju postaci. Ilość skillów została ograniczona do 5 na postać (sic!), przy czym wszystkie odpowiedzialne za pasywne bonusy zostały połączone w jeden, różny co prawda dla poszczególnych klas, ilość "czarów" których można używać, jak łatwo się domyśleć, również uległa znacznej redukcji. Wywalono ponadto cały system ulepszania broni, teraz można jedynie u npctow kupować pakiety dające bonusy do dmg zadawanego danym rodzajem broni przez całą drużynę. Irytujące jest również to że import sejwów sprowadza się li tylko do zachowania wyników kilku decyzji z poprzedniej części oraz wyglądu bohatera, natomiast cały sprzęt, majątek i co ważniejsze umiejętności (wliczając bonusowy skill który można było sobie dobrać przy drugim przejściu gry tą samą postacią, co dawało bardzo ciekawe możliwości) idą w diabły. Są oczywiście pewne plusy, z których najciekawszym i najważniejszym jest chyba rozbicie opancerzenia na kilka niezależnych elementów które można indywidualnie dobierać, ale z pewnością nie równoważą one gwałtu jaki zadano systemowi umiejętności.
    Tu jest miejsce na Twoją reklamę

  8. #8
    Podkomorzy Awatar Sam Fisher
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym
    Postów
    1 664
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    24
    Otrzymał 10 podziękowań w 6 postach

    Re: Mass Effect - Trylogia

    ME2 jest pozycją, dla której warto popsuć klawiaturę i myszkę! Jedynka była świetna pod niemal każdym względem, nie oczekiwałem tak dobrej fabuły. Mam tylko nadzieję, że ME2 zajmie tak dużo czasu (jak nie więcej) jak pierwsza część ;]

    Sam Fisher: [having grabbed one of the men torturing Morganholt] I already don't like you, so don't make this any worse for yourself.

  9. #9
    Stolnik
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    952
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mass Effect - Trylogia

    Cytat Zamieszczone przez Czulu
    teraz gram w 2
    Hmm światowa premiera 26 a Polska 29 stycznia coś tu nie rozumiem :roll: ale też tak chce

    Cytat Zamieszczone przez Czulu
    jak na razie jestem bardzo rozczarowany skrajnym uproszczeniem systemu rozwoju postaci. Ilość skillów została ograniczona do 5 na postać (sic!), przy czym wszystkie odpowiedzialne za pasywne bonusy zostały połączone w jeden, różny co prawda dla poszczególnych klas, ilość "czarów" których można używać, jak łatwo się domyśleć, również uległa znacznej redukcji.
    Po części prawda bo ilość umiejętności spadała, ale za to otrzymaliśmy więcej kombosów, którymi możemy obdarować wroga.

    Cytat Zamieszczone przez Czulu
    Wywalono ponadto cały system ulepszania broni, teraz można jedynie u npctow kupować pakiety dające bonusy do dmg zadawanego danym rodzajem broni przez całą drużynę.
    Z tego co mi wiadomo ulepszeń można dokonywać także zbierając minerały z planet - służą one do opracowywania nowych technologii takich jak wspomniany przez Ciebie dmg., powiększanie magazynków, modyfikacja pancerza i tarcz itd.

    Cytat Zamieszczone przez Kakashi
    Mam tylko nadzieję, że ME2 zajmie tak dużo czasu (jak nie więcej) jak pierwsza część ;]
    Mi się także to marzy, aby ME2 było długie i ciekawe jak choćby dragon age, którego jeszcze nie ukończyłem po 70h gry (48% jadę też wszystkie poboczniaki) ^^

  10. #10
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Tajna baza w północnym Afganistanie
    Postów
    329
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mass Effect - Trylogia

    Cytat Zamieszczone przez Hetman
    Po części prawda bo ilość umiejętności spadała, ale za to otrzymaliśmy więcej kombosów, którymi możemy obdarować wroga.
    Grę przeszedłem, istnienia żadnych "kombosów" nie stwierdziłem.

    Hmm światowa premiera 26 a Polska 29 stycznia coś tu nie rozumiem :roll: ale też tak chce
    Cóż, CD-action i tak jest ode mnie lepsze
    Tu jest miejsce na Twoją reklamę

Strona 1 z 29 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •