Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 92

Wątek: Pytanie o zawieranie sojuszy

  1. #11
    Cześnik Awatar Przemysł II
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Królestwo Wybcz
    Postów
    314
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Pytanie o zawieranie sojuszy

    Cytat Zamieszczone przez yarpen
    W razie czego to Dzień Dobry.. bo to pierwszy post po kataklizmie, który nawiedził stare forum w którym kilka krotnie przyszło mi się udzielić

    Co do sojuszy to ostatnio miałem fajnie. Grając Anglikami postanowiłem zrobić taki myk, by zyskać na czasie i nie martwić się kilka tur o wschodnie i południowe granice, wżeniłem się w sojusze z Niemcami i Francją.
    Oczywiście Francja po jakimś czasie wpadła na wizytę, lekce sobie ważąc zdanie mojej księżniczki na ten temat. Cóż, życie.
    I wtedy, przyszli jeden po drugim, Maurowie i Ruś i Sycylia po sojusz. Wszyscy byli w stanie wojny z Niemcami, więc podziękowałem im żeby Niemcom nic do głów nie wpadło. I co, się stało? - akt mojej lojalności spotkał sie w tej samej turze najazdem ma mnie. Tak oto dwa sojusze, zawarte przez małżeństwo przetrzymały 5 tur.
    Ten sojusz mogę przyznać, że nawet długo trwał kiedyś zawarłem sojusz z Niemcami i po zakończeniu tury miałem już z nimi wojnę na całym froncie
    "My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor." J. Beck

    Acer Aspire 5750g
    procesor: i5-2410m 2,3 -2,9GHz
    karta graficzna: Nvidia GeForce 540m
    pamięć ram: 4 Gb ddr3-1333
    system operacyjny: W7 64 bit
    rozdzielczość: 1366x768

  2. #12
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach

    Re: Pytanie o zawieranie sojuszy

    A kto z Was przeprowadzal taki nastepujacy eksperyment:
    Grajac HRE zdobylem Mediolan oraz Marsylie ktore nastepnie podarowalem(tak,tak podarowalem)Polsce oraz...Turcji .jakiez to ja mialem spaniale relacje z tym frakcjami(jak Mongoly przyszly to Turki ocalaly dzieki Marsyli )
    Oczywiscie mozna to robic w kazdym zakatku mapy Schemat taki zeby podarowac prowincje w zamian za sojusz odleglej frakcji Cuda sie pozniej dzieja oj cuda :!:


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  3. #13
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytanie o zawieranie sojuszy

    Czasem jak robię rajdy plądrujące w głąb jakiejś frakcji to od razu daruję zdobyte prowincje w zależności od pomysłu. A to Papie, żeby się nie gniewał, a to sojusznikowi, albo jak mam z kimś jeszcze wojnę a zdobyłem prowincję, która jest często ogniskiem zapalnym to daruję ją właśnie tym z kim walczę. Raz tak Anglikami przedarłem się aż do Kijowa, zdobyłem splądrowałem (akurat był pod wpływem rebeliantów). A że już na horyzoncie horda się wyłaniała, oddałem Kijów Niemcom, którzy juz się koncentrowali na moich granicach.. AI oczywiście oszukało i zaraz po przyjęciu daru miało w Kijowie 100% obsadzenia wojskiem (skąd? Kadłubek nie pisze, ale obsadzili) I było ciekawie, bo Niemcy zaczeli się bronić, nawet dosłali jedną armię na odsiecz. A że szli przez Polskę, to jeszcze się narobiło. Niestety, tu raczej dokładnie nas odwzorowało AI, bo szlachta zamiast w imię wspólnego celu obrony przed najazdem przepuścić, zaczęła Niemcom utrudniać. Efektem był upadek Kijowa, totalny bałagan na ziemiach Polskich. Każdy bił każdego. Polska od wschodu i zachodu szarpana padła. Z historyczna poprawnością to za wiele wspólnego nie ma, ale czasem fajny cyrk się robi.
    Por. Funky Koval 'AIR Star Force' piec lat czynnej sluzby, miliardy na liczniku, odznaczenia, takze srebrna gwiazda Palantiru.

  4. #14
    Cześnik Awatar Przemysł II
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Królestwo Wybcz
    Postów
    314
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Pytanie o zawieranie sojuszy

    Ja kiedyś podczas kampanii grając Francją sprowadziłem do Europy Azteków oddając im Saragosse To był dopiero widok Odkryli nowy zamieszkany świat i po kilku turach ulegli Hiszpanom Life is so brutal
    "My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor." J. Beck

    Acer Aspire 5750g
    procesor: i5-2410m 2,3 -2,9GHz
    karta graficzna: Nvidia GeForce 540m
    pamięć ram: 4 Gb ddr3-1333
    system operacyjny: W7 64 bit
    rozdzielczość: 1366x768

  5. #15
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytanie o zawieranie sojuszy

    Moim zdaniem sojusze m2 mają tylko jedną zaletę: możemy atakować osady oblężone przez sojusznika.
    A jeśli chodzi o nóż w plecy to święta prawda, kiedy miałem doskonałe stosunki z niemcami i szykowałem się do ataku na węgry, oni zaatakowali Pragę.

  6. #16
    Szambelan
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 396
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytanie o zawieranie sojuszy

    No ja zawsze grając Polską podpisuję sojusz z Węgrami, bo wiem, że HRE i tak zdradzi po paru turach . Jednak wykorzystuję ich głupotę . Mianowicie . Zawsze wysyłają na mnie całe wojska, rozbijam je pod Pragą , w trakcie tego wysyłam armię nad Wrocławiem, atakuję wszystkie miasta A na koniec zostawiam sobie Bolonię . I droga do Włoch stoi otworem

  7. #17
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    102
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytanie o zawieranie sojuszy

    Sojusz w medivalu ? po co ktos to wymyslil D skoro AI sobie z tego sojuszu nic nie robi nie pomaga a do tego zdradza glupie to troche.
    Medieval II Total War Bitwa pod Grunwaldem: http://www.youtube.com/watch?v=4ebD2XESWis

    Grunwald 1410-2010 : http://www.youtube.com/watch?v=fRqcbZsKVII

    Krzyżacka dewiza: zu helfen und zu heilen ( Pomagać i leczyć )

  8. #18
    Podstoli
    Dołączył
    Feb 2010
    Lokalizacja
    Szamotuły
    Postów
    473
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytanie o zawieranie sojuszy

    Po to aby mieć NA CHWILE bezpieczną granicę.

  9. #19
    Szambelan
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 396
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytanie o zawieranie sojuszy

    No nie wiem czy taką bezpieczną bo mi nawet w trakcie sojuszu HRE włazi na moje tereny i blokuje kupców, posłów itp :roll:

  10. #20
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach

    Re: Pytanie o zawieranie sojuszy

    Po pierwsze kłamstwem lub nie wiedzą jest, że zawieranie sojuszy jest nie potrzebna bo komp zawsze może zdradzić, to bzdura.
    Jeżeli gracz posiada dobrą reputacje komputer nigdy nie zdradza w przeciwieństwie do Shoguna, MTW i Rome total war nie mówiąc o Empire total war...
    Są dwie możliwości podboju :
    1. Szybki podboj , atakując w pierwszych turach przygraniczne państwa. Wówczas reputacja spada i komputer tylko czeka na atak.
    2. Powolny podbój, a więc zawieranie potrzebnych sojuszy skupienie sie na pojedynczych wrogach lub reagowanie tylko w sytuacjach napaści przez komputer. W tym przypadku gdy twoja reputacja będzie na poziomie wyższym niż "rzetelny" komputer nigdy nie waży sie zaatakować.

    Ps. chłopak dopiero co zaczął grać w medka i pisząc takie bzdety robicie mu tylko wode z mózgu...

    Edit: oczywiscie nie tyczy sie to wszystkich.

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytanie
    By PakoThugLife in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-09-2013, 23:51
  2. Pytanie
    By devill in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 17:50
  3. Pytanie
    By durassek in forum Medieval II Kampanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 14:31
  4. Pytanie dot. E:TW
    By Gaius Julius in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-08-2009, 00:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •